Gradina Geodeziei

Started by geodezia, May 27, 2010, 09:33:53 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

Pai asta albastru de rusia are blana linsa ca am vazut in poze la d-l Gomej asta are blana umflata cu firul pufos si lung ... fii-mea zicea ceva de o persana ca asa ar avea parul lung si pufos ... mie imi place culoarea ca nu e murdaricioasa .. saracu cind a venit de la faculatate de la fii-mea si s-a vazut el in toata casa si in toata curtea o zi a stat pitulat prin casa ca sa cunoasca toate cotloanele ..acum ma cert cu el ca s-a invatat sa treaca strada la gradina si ma pomenesc cu el la spatele meu ca nu miauna .. doar scoate niste scincete .. cind ma asez la masa ma fac ca nu il vad scinceste el acolo ce scinceste si daca vede ca nu il bag in sema da cu labuta in picior .. sa vedeti ce mutrica face pe suparatu ca nu ma uit la el si face si ochisorii mari mari de tot ..imi vine sa rid de el ... mai gasii o  poza cu el
asa se cheama persana albastra ..gasii pe goagle ... pufosenia cum ii zicem noi .. acum am acm ciumpavit si blana ca ii era cald saracu statea numai cu limba pe afara asa ca atunci cind a fost rontzi la mare am ciumpavit asa cite un pic din blana .. sa nu vada ca ma ciumpavea si ea pe mine ..

flordel

Ce ghemotoc viu! +dns Mama ce mi-ar place si mie unul! ;)

claude

Ce frumos e, Geo! Dar a stat la ciumpaveala?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

a stat pe draq ca l-am sumuguit tras de coada ... apucat de ceafa ..e  un chin sa il tunzi fara sa fie anesteziat ... si are asa o ura in ochisori dupa ce il chinui ... si afurisitul tine minte ... ieri nu a stat deloc cuminte trebuia sa fac curat in curte si se tot topaia pe linga mine ..i-am pus maturoiu in fata si poc a dat cu botu in matura .. pe urma nici la haleala nu a mai vrut sa vina ... l-am lasat in pace si venii az-dimineta ca milogu in formatie spasita cu fritzi sa haleasca .. am facut poze cu el si fritzi hirjonindu-se da trebe sa le descar de pe calcul de acasa ca aici imi da pas
il gasi cind era mic ..si ciufos nu floscorotit de mine la rontzi la camin

rodi

Ce frumos e !!!  :x l-as motrosi de n-ar ramanea nimic de el ..... e mortal

flordel

Ce pufosenie! +dns
Zau ca-i frumos tare! ;D

geodezia

e frumos da citeodata e prost ca se lasa dus de fritzi in gradina si trece strada de imi sta inima in loc .. dimineata ca sa ma enerveze pe mine si pe d-l Pipi se duce in mijlocul strazi pe urma alearga inapoi iar in mijlocul strazii iar inapoi si uite asa plec cu o mie de dracusori la servici ..azi il lasai in camera la fete ... sa stea acolo...

flordel

Pune-i un ham si leaga-l afara. Am vazut pisici scoase la plimbare cu hamul prin Bucuresti. ;;)

geodezia

imi e mila de el ca saracu a stat 2 luni in camera la camin chinuit si acu sa il vezi cum sare si cum topaie fericit ... ..ce ciudat ca la asta ii vezi si bucuria si rautatea in ochisori ... si mia ales cind e pus pe pozne

einsteinitza

E splendid, parca e de reclama!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

da mai ales cum l-a pozat Andrei printre vasele cu flori ..

einsteinitza

Da, ii sta bine pe langa putina culoare.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

da ma are o culoare ...i-am zis la fii-mea bine fat-o da de ce l-ai ales pe asta ... cica ma mami erau si alte culori da cind m-a vazut avea o figura de milog de mi s-a facut mil de el parca plingea sa il iau pe el ...aialalti mindri cu botu pe sus asta spasit cu ochisoriii in lacrimi mai mai sa ma pun si eu pe plins .. acu zic na vezi rizgiitul cum ii crescu nasu de 2 m ... murim de dragu lui ...deci sa ma laud si eu cu turma plecata in co in diferite parti din patria iubita .. sper sa va placa ciudatii mei

sicamin

Geo ,se vede ca le-a placut pe unde s-au plimbat  si drept multumire Ronti il pupa pe taicasu . :-bd
Cred ca mai vrea o vacanta departe de voi  :D

anasstasia


geodezia

 >:( Draga Sica stiu ca mai vrea da malai nu mai am anul asta pentru asa ceva poate la anu? am s avad cum o sa vrea d-l Isarescu sa stam cu finatele pina la anu ca la ce se preconizeaza pe pietele financiare ... Draga Anas   sunt frumusele si sper sa mai fie ale mele inca vreo 2-3-4-5 10  ani sa nu se marite
asa le zice taica-su ce va trebuie maritis ca aveti de toate la noi sunt fetele lui ... ale mele mai putin doar eu le-am facut ... si vrind nevrind sunt iubite  de noi ...... si sunt zapacite ca si parinti ca daca esti prea serios viata trece mult mai greu asa zapaciti viata trece mai frumos si mai usor ...

Opal

Lasa-le sa se marite
Iti aduc si baieti
Noua asa ne-a zis tata

geodezia

ba de lasat sa se marite nu le las ... sa termine facultatile ca nu stii ce nimer ..pe urma ii zice ala ia lasa facultatea si stai la copii la coada vacii la coada tigaii..si dupa citiva ani ii striga ca n-a fost in stare sa termine ca sa aiba si ea o pregatire sa nu o tina el in spate ...intii sa termine faculatate ca maritate vor fi toata viata ... si or sa se sature de fericirea casatoriei .. nu cu asta nu sunt de acord ..si asa am stabilit de la inceput ca doritori erau circa din sat  ca la noi ... sunt sondori cu nemiluita cu banet cu casi cu masini da pe mine nu ma interesau astea
sarac da destept nu fitos si sa iti stea bucatura in git cind deschide gura sa vorbeasca ...
familii din astea pe la noi circa ... avere eu nu am ca nu am fost bogata nici eu nici sotu dar ne impacam bine si asta e cel mai important ... daca stau in pat si nu am chef sa fac ceva apoi nu imi zice niemni nimik   fac mincare fac curat spal dar daca vreau sa nu fac nu fac si gata nu da nimeni in mine sau sa imi reproseze ceva ...am avut o prietena care era bolnava saraca de-abia se putea misca si avea rufele la baie in cos s-a dus si de par a tras-o barbatu-su ca ce nu e in stare sa bage rufele in masina de spalat ..m-am crucit nu am mai calcat prin casa lor ..dar m-am minunat  de chestia asta ..cum sa stai cu un bolind din asta care da in tine  pentru asa un nimik

lasa ca isi gasesc ele care le-o fi sortitu si care le-o astepta pina termina... ala e ... nu e graba ...

flordel

Omul bun trebuie sa-l iei atunci cand iti iese in cale, c-o fi devreme, c-o fi tarziu, cum o fi sa fie... ;)

geodezia

lasa muma ca se fac bunii cit sa te impresioneze si pe urma vezi dracii din ei ..sa termine faculatile pe urma maritisu ... aici nu intra discutii..

Opal

Si   sora-mea si eu ne-am maritat in facultate si nu ne-a fost rau de loc
Cred ca Flordel are dreptate
Cand il gasesti sau te gaseste atunci e de luat
Mi se pare o salbaticie sa nu-ti pese de celalalt ca e bolnav

paraschivvvv

Geo ,cat zici nu te potyi juca cu soarta;eu am ince4put facultatea la temesvaros,am terminat-o la Bucuresti si m-au repartizat in Dobrogea si aici mi-am gasit ursita carte mi-afacut doua fete deosebite(una pe cea mare ne-a luat-o D-zeu la 16 ani)iar cealalta sta cu nopi si ne-a facut un nepotel o bijuterie care ne umple golul lasat de fata cea mare.la 2,5 ani trage de flori zicand ca le mangaie si de asta trebuie sa fim foarte atenti (copii plecand la munca)sa nu faca ceva rau:sa bage frunze de leandru,brugmansia in gura,sau sa tranteasca ceva;ca mama stii ce inseamna.

sicamin

Geo ,am venit si in gradina virtuala ,dar dupa ce am vizitato in realitate mi se pare cam "goala" pe forum. O gradina minunata si plina cu de toate.
I-mi pare rau ca nu am putut face poze la "coltul tau de rai ",dar credeti-ma pe cuvant ca asa este. :-bd +apl
O poza doar a facut fiul meu cu tel. dar noua ,nu si la multimea de flori din curtea si gradina ta.

einsteinitza

Sa va fie de bine pentru intalnire si poate mai primim poze din gradina ta Geo, ca suntemk cuminti :P
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

na am fost si sunt suparata  mi-a omorit masina pe Tess  asa ca sunt in jale mare ... nu va pot spune
asa ca voi lipsii de pe aici ca mereu cind vad pozele cu el pling in hohote