Gradina Geodeziei

Started by geodezia, May 27, 2010, 09:33:53 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

Pene fi serioasa ca nu se intimpla nimic .O sa traim si mai vedem daca  nu ne intilnim ezoteric da tot ne intilnim sii tragem si acolo in ezoterie un musuroi sa ne tina astia minte . Nu de alta da mie imi plac prea mult florile ca sa nu fii fost gradinar al Verssaille sau cine stie prin ce gradina botanica renumite de acum 1000 de ani

Ionela

Aci tind sa fiu de acord cu opinia geodeziei - ma doare la basca de previziunile astea sumbre. Nic' nu se pierde, totul se transforma ;) Va imaginati  cum ar arata un mushuroi... esoteric?? Eu da si deja ma inveselesc :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Geodezia, exact asa zic si eu, ca am fost gradinar renumit intr-o viata anterioara.Si nu ma las pana nu fac o gradina tip-top la Slanic, sa o vad asa cum vreau.
Pacat ca inceputurile au fost ametitoare, si a iesit o varza :D :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Ma gradina de top la preturile astea .Adevarul ca si mie mi-ar place daca as avea unde da cu cei 7metri ai mei in fata casii si alti citiva in spate nu prea am unde .Asa ca inghit in sec si iau de ma uit la altii asta fac oricum succes si spor la treaba sa creasca inima in noi cind ne uitam la frumuseti

Ionela

In aceeasi ordine de idei eu am fost vrajitoare... probabil preparam potiuni peste potiuni... de aia imi place si acum chimia cu tot cu otravurile vegetale... si cu siguranta am fost si nitzel prajita, de unde am ramas cu fobia arderii pe rug :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Ionela  repde repede vezi pe unde ai negii .Daca ai unul mare in virful nasului sigur ai fost vrajitoare

einsteinitza

Geodezia, pai tu cate ai in gradina, si mai ai si legume, si ghivece, timp si putere sa fie, ca le aranjezi tu daca le iubesti.Nu marimea gradinii conteaza, ci sufletul pe care il pui.Ca multe din plantele de la mine din gradina au fost cumparate cu doua trei frunze, si acum sunt ditamai tufele.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Quote from: geodezia on May 31, 2010, 02:55:53 PM
Ionela  repde repede vezi pe unde ai negii .Daca ai unul mare in virful nasului sigur ai fost vrajitoare

Inca n-am - dar mai stii cand imi apare?? :D :D :D Si-mi plac enorm pisicile negre - daca nici asta nu-i un indiciu... :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Poate nu se arata la toata lumea ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Ma bunica-mea din partea tatei se zicea ca ea fost vrajitoare da nu a dat mai departe descintecele .Fie-mea a mare are un ditamai negu linga nas si nu vrea sa il scoata ca zice ca este ceva distinct semn de mare pretuire .Pisici negre am avut daca va sspun .Cu vreo 3 luni inainte de  amuri bunica Leonora  ca stateam cu ea si numai prostii imi facea , am gasit la usa un mit negru negru si frumos .Eu acu inimoasa am luat mitu l-am spalat l-am hranit ca asa fac cu animalutele cit ca stiu ca ne cotropesc si l-am crescut Acu baba o tot vedeam ca dadea in mit. Da ce ai femeie cu miti ii zic ca e si el suflet pe pamint doar nu iti ia bucatura de la gura
E tu nu vezi ca asta e negru ca draq iote cum se uita la mine .Prietene mea Lumi a venit cu chiotora de copii care au si vazut mita
iote mami ce mita are tanti Geo
Ha ce faci fata imi zice ea cu draq in ca sau ai de gind sa scapi de babe (ca erau 3 cu matusile din curte )
Si pe urma imi povesteste  ea mie ca daca vrei sa scapi de cineva din casa care nu prea il ai la suflet iei o mita neagra in casa si se rezolva
Fetelor adevar neadevar ca nici in ziua de azi nu stiu da in termen de 1 an au murit toate 3 .vezi stia baba ce stia .Si am incercat sa mai pristinesc mita neagra in casa da nu am mai  reusit .V-o jur .

Ionela

Asta-i prea de tot :D :D Dar vezi si tu partile pozitive - babele saracele erau batrane si bolnave (vorba lu' fiica-mea - la ea toti cei care mor sunt ori batrani, ori bolnavi, ori ambele!), te-au lasat si pe tine linistita si si-au gasit scaparea pe lumea ailalta. Au scapat de dureri si suferinte ::) Deci o treaba buna ai facut cu mitzu' ala :D :D :D

Saraca pisica, a luat la suturi...  Eu nu cred ca babele au murit din cauza ei :D :D Doar daca au facut alergii si soc anafilactic :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

E au facut ca a mea era sanatoasa tun da a luat-o purceaua pe rid si a aruncat-o peste gard iar alelalte nu mai stiu da oricum babele mai traiau 100 de ani ca mincate erau baute erau dormite erau daca vroiau sa se plimbe cu vacile se plimbau daca nu le dadeau fin da asa a fost sa fie .MAi si rid cu fii-mea Rontzi pe tema asta

penelopa

Deci, Geodezia fată, am să-ţi pun la prins (sau, dacă vrei, neprinşi) lăstari de kalanchoe albă, bătută (calandivă).
Spune-mi cum vrei să ţi-i trimit.

geodezia

Draga Pene eu am nepoata in Bucuresti studenta .da daca poti sa ii ti pina luna care vine ca e posibil pe 7 iulie sa vin la un examen la Bucale sau daca nu dupa 15 sigur  vine Rontzi sa se inscrie la facultate aci in Bucale .pune-o in o cana cu apa ca aste fac repede mustati .Si sa imi spui ce culoare sa iti dau la schimb.Multam mult

penelopa

Îţi pun la prins în apă.Nu vreau altă culoare că am  destule. ;)
Poate un pui de clivie că a mea şi-a revenit dar tare urâtă e aşa   smotocită la mijloc. :(

geodezia

se face cind vine nepoata la bucale trimit

Erwin

Geodezia, mai povesteste-ne ceva de neamurile tale, ca tare bine le zici. :)
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

geodezia

Erwin sunt suparata .Daca pina cum nu rasarea patrunjelul acum cred ca au rasarit toate 5 pachetele puse asa ca am o fata lunga lunga

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia


Ionela

Geodezia, fii vesela! Pana la urma asteptai patrunjelul ala, nu-i asa?? Am uitat din ce tzara erau semintele, parca nu duin Romania :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Italia germania da am pus si de ale noastre 

sicamin

Geodezia ,atunci trebuie sa mai astept si eu ,ca poate rasar  si semintele mele puse prima data  :D .Deocamdata ,nici urma de patrunjel  :( . Ai grija de recolta ta si o scoti la vanzare   :D :D

geodezia

Asa am patit intr-un an cu castraveti i-am pus de nus cite ori si pe urma au iesit toti odata

Ionela

Inseamna ca ai pus muraturi la greu :D :D :D Sau ai dat la toate neamurile??
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8