Gradina Geodeziei

Started by geodezia, May 27, 2010, 09:33:53 AM

Previous topic - Next topic

geodezia


geodezia


Dalia

Superb au mai inflorit toate! Crinii insa m-au curerit!  :-bd Nu stiu cum se face, dar de-o bucata de vreme am inceput sa adun si eu cat mai multi.  ;D Chiar sunt de efect in gradina.  :)

geodezia

macar tu ai spatiu ma tot uit in gradina ta si nu zic nimik mor de ciuda cit spatiu ai eu am inghesuit totul in spatiu atit de mic
eu anu asta sunt teribil de incintata de begonia aia rosie enorma cit mina mea
acum 14 ani am cumparat o fimbriata de la noi din comert a foat o frumusete si pe 11 august a murit bunica sotului cea cu care stam in casa
si cind au venit la moarta toti s-au uitat la begonia aia a mea nicidecum la moarta na o fi tras cineva de ea ca dupa ce am dus moarta la groapa la 2 zile pa s-a dus begonia mea si de atunci nu am mai reusit  sa am begonii atit de frumoase are o florare enorma cit palma mea care e juma de lopata fiind animalu mare si e rosie in poze se vede cam roz dar in realitate e rosei i-am pus si proptea si am legat-o asa de mare e cam juma de m sau chiar 70 cm are tija inaltime
sunt teribil de incintata de ea si de aia portocalie curgatoare tot asa ditamai floarea

claude

Ce de plante frumoase ai, Geo  :x Ai si niste hibi frumosi, ala cu mot in varf e tare fain!
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

da cred ca s-a facut frumos dupa ce a dat pufu cu al jos de era sa il pierd chel chel de frunze da mi-a tras niste flori superbe

paraschivvvv

Geo.frumuseti,frumuseti cu felicitari!

einsteinitza

Feo, ai adevarate colectii, cred ca e totul plin de culoare la tine!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

NU MAI E CA CU PICIORUL ASTA E JALE MACAR FLROILE IMI MIA FAC CITE O FLORICICA SI MA BUCURA
AM SA PUN POZE CURIND CA AM AMORTIT DATORITA PICIORONGULUI BOLNAV CARE NU MA LASAT IN PACE ANUL ASTA

paraschivvvv

Geo iti doresc numai bine cu piciorul si sa se vindece,iar pentru frumustile florale te felicit!

geodezia


geodezia


geodezia


paraschivvvv


geodezia

si niste pufosi printre flori

















flordel

Sunt productie proprie? ;D
Haiosi foc!

geodezia

da copii lui kiki cu pisoiul matusii care este unul cu labute albe
au invatat sa se catere in pat si sa doarma intre noi  az nopate horcaneau ca omu am ris in hohote ca il tot inghesuiam pe Pipi sa nu mai horcane ci asta zicea nu eu horcan cind colo ei sforaiau de mama focului de placere ca dorm linga noi
au mai invatat sa faca la nisip asta cred ca o au in singe ca cum le-am pus ladita cu nisip in camera cum tust la ladita fara sa ii indemne pisica sau eu sa ii iau de ceafa sa le-o arata sunt tare cuminti Pipi le zice ursii albi
cind merg pe sala sa il insoteasca merg in fata lui cu funduletele pufoase zici ca sunt ursuleti panda cum flindura din funduri
mor de dragul lor

einsteinitza

Ce haiosi pisoi ai! Dulci foc!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

da si nu prea vreau sa ii dau aia e buba
imi vine sa rid de ei cum s erostogolesc i-am invatat sa manince si cind le este foame ne ciup de picioare

larisa

Chiar ca sunt simpatici.Eu nu prea am experiente pozitive cu pisici ,ca intr-un an,unul din baieti a adus pisica prietenei in casa si mi-a distrus citeva plante si perdeaua din balcon.Am inca ideea ca animalele trebuie sa stea afara,asa am fost crescuta,in copilarie m-am bucurat de orice fiinta vie ,inafara de serpi si sopirle,.
Dar iti dai seama ca la apartament ,cu 4 copii ,cu mate si caini ,nu prea mergea.
Totusi in apartament ,desi pentru scurt timp ,au locuit pekinezi,asta a fost al nostru ,cu acte in regula,dar nu pentru mult timp,porumbei ,turturele,pesti,hamsteri ,pisici ,tot ce misca.acum am aflat ca am avut si alte ginganii ,dar copiii i-au depozitat numai .

geodezia

na am crescut cu tot felul de animale la casa parintilor de la psisici rate gaini curci capre ciini iepuri fazani
na acum cu 4 pisici si o catelusa mi se pare ireal
eu la casa noastra aici ajunsesem de aveam laborator de experiente adica incrucisam tot felulde rase de pasari de la outoare cu cele de carne rate lesesti rate cu mot si fara mot gainuse pitice din cele cu pantaloni etc am avut o adevarata nebunie ..na pe parcurs am afalt ca nu avem decit 1 gura si mai ales acum de cind suntem doar noi doi si pe aia o umpli repede mai ales daca esti si bolnav 
acum cresc floricele care nu cer decit apa si sa le schimb din cind in cind pamintul na bine voi care aveti stiti ca nici cu ele nu e  asa usor
anul asta din cauza piciorului pa gradina doar ceapa morcovi si dovleceii mi s -au facut dar rosii am de anu trecut imi fac pasta de ardei si castraveciorii deja am bagat vreo 6 kile la borcane na ajunge pt 2 insi
de muncit imi palce sa muncesc dar acum asta este mai si stau ca nu se poate
ma necajesc dar degeaba mai stau si eu cit zic ca stau ca prin casa tot fac de toate ..

paraschivvvv

Geo multa sanatate ca-i mai buna decat toate.!!!!!

geodezia


geodezia

sa va mai bucur cu floricele









































































gabi_gabriella

Frumoase floricele tale , si cele cu petale si cele cu blanita  :D