tigridia pavonia

Started by ati, June 04, 2010, 02:59:18 PM

Previous topic - Next topic

ati

Tot am cautat dar nu am gasit nimic aici despre aceasta planta asa ca ma-m gandit ca fac un topic ca merita sper ca nu va  suparati ;)
Marea pacat este ca acesta minunatie tine doar o zii asa ca pe cea rosie am uitat so fotografiez atunci cand sa deschis si deja azi nu mai era din ea nimic alta data voi fii mai atent  ,dar una tot va pot arata

tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

einsteinitza

E o culoare foarte frumoasa.

Inteleg ca o ai in ghiveci?
Eu am avut cateva mai demult in gradina, erau foarte frumoase.Le tratam ca pe gladiole.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ati

Eu am an ghiveci ca an gardina am un pamant  nasol lutos ca moare totul acolo
Ce am avut anul trecut bulboase nu-mi a  iesit anul acasta nimic si am hotarit ca bag numai la chiveci .
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

einsteinitza

Bine macar ca-i pamant, la mine sunt bolovani cu gramada ;D ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Quote from: einsteinitza on June 04, 2010, 04:45:07 PM
Bine macar ca-i pamant, la mine sunt bolovani cu gramada ;D ;D

Iar eu trebuie sa aduc pietre sau bolovani din te miri ce colturi ale patriei :D

gentiana

Tigridia e floare de gradina si rezista si infloreste splendid,numai ca are regim de gladiola ,Es!
O pui primavara si o scoti iarna,chiar daca vanzatorii scriu ca e perena

penelopa

Inclin sa-i dau dreptate Elfutei ca am pus si eu int-un an in gradina , au iesit si inflorit frumos iar in anul urmator n-au mai iesit decat vreo 3. In al 3-lea an ........ nimic. Abia acum aflu ca ar fi trebuit sa le scot toamna din pamant. :(

cristinaf

O tigroaica si un motan  :D ... poate reusesc sa-mi fac motanul vedeta.    :D

einsteinitza

Motanul e frumos si scump, tigrida e mofturoasa si fitoasa.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Quote from: einsteinitza on July 27, 2010, 05:02:22 PM
tigrida e mofturoasa si fitoasa.
Parca aveam habar despre asta cand am cumparat bulbii? Am facut si eu comanda in functie de cat e de colorata si frumoasa poza...   ::)
Si daliile pitice s-au dovedit a fi diferite fata de fotografia de marketing unde apar ca avand mai multe randuri de petale, dar in realitate au doar unul singur.  :-\
Reclama, sufletul comertului.  +ham