Moshia Getei

Started by GetaV, June 16, 2010, 07:48:35 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


riana

superbe poze. pisicutele sunt tare dragute. sa-ti traiasca.

penelopa

Acum înţeleg eu de ce le merge bine plantelor la tine, Getuţoo!! :)
Ai motanul ăla negru cu ochi galbeni (pe care nu l-am văzut niciodată când am fost pe la tine ) care, cică ar anihila energiile negative. +hypno

gentiana

In cazul asta la mine ar trebui ca sa creasca plantele ca Fat frumos din poveste,ca io am 3 motani negrii(favoritul meu insa a disparut,ca as fi avut 4)

GetaV


penelopa

Quote from: GetaV on November 15, 2010, 09:10:51 PM
Ti-l imprumut ,Pene +hug
Da' trebuie să mi-l dai într-o colivie că nu sunt responsabilă pentru faptele Tarei care, până acum, are 16 pisici la activ. :(

flordel

De aia mi-am luat catel, am avut si eu un motan...

GetaV

Facem schimb ,ma enerveaza pisicile vecinilor care mananca mancarea alor mele ,nu pot tine nici-o usa sau geam deschis ca ele hop ;D

gentiana

Geta,pisicile tale nu-si apara teritoriul?
Birmanezele mele se fasaie la pisicle de curte daca atenteaza la teritoriul sacru al casei
De pisici din vecini ce sa mai vorbim ca le fugaresc(mai sunt si potaile in curte si alea disciplineaza si pisicile mele daca pleaca din curte)


einsteinitza

.......cate multe si frumoase, inclusiv pe patura albastra ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Mama ce-mi place poza in care Misu a hotarat sa-si dubleze lungimea
Aia cu blanosii incovrigati unu langa celalalt e mortala( si ai mei se latesc pe patul din bucatarie
Iar cei de curte imi decoreaza husa de pe masina

flordel

Ce norocoase sunteti! Eu nu mai pot avea pisoi, doar catei!... Din motive foarte clare. :)

gentiana

Flordel mie nu mi-s clare motivele
Eu am 4 catei mari si 2 potai si totusi nici unul nu indrazneste sa se ia de cele 23 de pisici de curte si 3 birmanezi de casa(am si in curte o aproape birmaneza)

penelopa

Elfo, vezi că ţi-a mai zis Florel (în grădina ta) motivul pentru care nu mai vrea pisici ..... motiv, oarecum, asemănător cu al meu ...  :(

Getuţo, deosebite orhideele alea variegate! +hypno

Mihai

Nimic nou pe la moşie? :D

GetaV

Ia sa te uiti in album sa vezi noua colectie de streptocarpusi  +dns
Am muncit 2 saptamani sa-i plantez +hypno

Mihai

Acum ma uit,sa stii.
Si o sa notez ce-mi place......... :D

penelopa

Io m-am uitat dar n-am vazut streptocarpusii :o, in schimb, am vazut genocidul ala de violete!!! +hypno Kilaritelor! :(

GetaV

In 15 .ian , toate ghivecele sunt de strepto .si cvhirite  +hug,ma pregatesc de expozitie  +dns

flordel

Daca ai ceva rebuturi da-mi de veste.... ::)

GetaV

La expo. ,nu stiu ce va inflori pana atunci,am mari emotii cu ei nu vreau sa dezamagesc

penelopa

Geta, faci expozitie in memoria lui Fleur?

GetaV

Da ,Pene ,m-a chemet Tony pe la mijlocul lui decembrie sa facem curat ca nu se descurca si tot ce a supravietuit am luat cu gandul la expozitia din primavara in memoriam