Gradina lui Flordel

Started by flordel, September 18, 2010, 04:42:41 PM

Previous topic - Next topic

claude

Ce frumos si ce bine ca vedem macar la altii culoare  :D  La mine apar toate pe rand, azi o floare aici, peste 2 zile o floare dincolo. Si irisii infloresc in trepte, asa ca vad flori tot cu taraita  :-\

Dar vad ca ai boala pe trandafirii ce intra in spectrul indigo  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Indigo, somon si galben...Si broaste.... +dns ;D

claude

De soparle inca n-ai facut rost?  :D   
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Radu

Quote from: claude on May 12, 2012, 12:04:42 AM
De soparle inca n-ai facut rost?  :D   

Tritonii sunt simpatici.  ;;)

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Pentru tritoni ii trebuie si un mic bazin ;) ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

va trimit gusteri imi aduc si fritzi si labusii ..cica sunt gustosi sa ii maninc .. mi-i aduce fritzi si se uita in ochii mei ce o zice na ai ce minca acum ti-o fi foame ...da ma distreaza cum ii adice si s euita la mine ..unu m-a muscat de deget ..

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

nu ride .. sa vezi cum vine cu ei la picioarele mele ii lasa jos si se uita la mine si miorlaie .. ii lasa sa faca citeva figuri ii las si eu ca sunt in mintea lui si ma distrez si pe urma mi se face mila si ii arunc pe geam .. a doua zi de la cap .. mai nou si labusii cu gusterii .. acum ii legai ca tavaleau gradina matusii si era pacat nu de alta da am pregatit terenul si pentru ale mele si e pacat de munca mea .se tavaleau in pamint .. fiind scormonitori cautau dupa coropisnite si mai nou mi-au adus cirtite .. pentru asta dragau pamintul asa ca de acum stau si urla in gura mare .. se mai racorii dete 2 stropi de ploaie cred ca se mai racoreste .. pe la 8 ies la pus de rosii ..

flordel

Uite Geo cum a inflorit la mine Ebb Tide:

flordel

Heidi Klum:

einsteinitza

Hai ,fa o poza  si la floare si pune-o la topicul lui ca e superb, are o culoare grozava.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

ioi sunt ff frumosi anul asta te bucurara mult .. si miroase ca simti io dici nu mai imi vine sa inchid pagina s ama uit la ei ..  :x :x
nu stiu dar culoarea asta ma lasa paf asa delicata parca sidefata iti vine sa o mingii mereu si parca sa nu o atingi in acelasi timp .. e ceva nu stiu cum s aii mai zic ceva ireal de frumos

flordel

 ;D ;D ;D Miroase superb Ebb Tide!
Chicca de la Barni:

flordel

Es, trebuie sa fac niste poze mai bune ca astea toate sunt facute cu mobilul.
Bujorul Bartzella:

einsteinitza

 +apl +apl +apl
Treci si fa-le topic ,please! Suuperb, uite mie nu mi se parea chicca cine stie ce ,dar acum imi place de mor.


Uau, asta e moarte de om ce frumos e, gata m-ai omorat, pe asta de unde l-ai luat?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

frumosi si bujori si rosele foarte frumosi

flordel

Sa stiti ca Chicca are o culoare senzationala, nu iese in poza cat este de frumos! +dns

Sunt infloriti acum si trandafirii si bujorii, e super in gradina! Din pacate numai Bartzella asta imi infloreste si a inflorit din primul an.

geodezia

ii place lui la tine .. hai ca sunt ffffffrumosi

Radu

Bujorii aceia, nici aranjaţi de un maestru nu reuşeau să arate atât de bine. Superbă tufa!  :x :x :x

flordel


einsteinitza

Flor, ce e cataratoarea de pe zid, iedera?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Da, e iedera, am pe tot zidul din spate iedera si pe laterale am o hortensie cataratoare si lulea aia a turcului. ;D

einsteinitza

Multumesc.
Am si eu ceva de imbracat si ma gandeam ca iedera, dar stiam ca creste incet...vad ca la tine a imbracat frumos zidul.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro