Probleme tehnice

Started by Aricica, May 06, 2007, 11:44:12 AM

Previous topic - Next topic

gabi_gabriella

Sa speram ca nu s-au pierdut definitiv si se va remedia situatia

doina

Si la mine au disparut aproape toate postarile de ieri , spar ca nu de tot.

Codruta

Si postarile mele de ieri au disparut si au disparut si alte postari care ieri se aflau acolo.

myky

mesajele nu mai apar, dar nu cred ca e o catastrofa, important e sa nu se mai repete.

lyana

si din postarile mele am vazut ca s-au sters , nu as vrea sa mai scriu inca odata , sper sa se remedieze si sa nu se mai intample.... :-[

carmenn

Din pacate se mai intampla...am patit-o si eu pe forumul meu , 2 zile au disparut complet, in mijlocul unei receptii de comanda...
e o problema a providerului, se pare...si sunt 2 variante pe care le stiti :
- ori vor aparea iar...( au fost forumuri unde s-a remediat situatia si s-au recuperat toate mesajele )
- ori nu ( noi asa am patit...)
Oricare ar fi...tinem pumnii spre cea pozitiva...si trecem peste.  ;D

penelopa

Oare vreun VIRUS  extraterestru ne-o fi halit mesajele  ?!!!

... ce mister, Mr., ce mister....  :o
Am verificat postările lui Geo. Au  dispărut cu totul ....... cu user cu tot  :o

ozimandias

Cred c-ar fi haiul de pe lume daca ar aparea mesajele.... cred ca nu prea au legatura unele cu altele. Fiecare a intrat intr-un moment si fiecare a vazut altceva. Deci a si raspuns altceva... Cred ca am rade trei zile!


Mie personal, aceasta "problema" mi-a demonstrat cat de greu mi-e de voi cand nu scrieti aici...

vernil

Cred ca acesta era motivul pentru care nimeni nu vedea pe altcineva frecventand forumul ... Sunt mai multe forumuri Totalmush paralele  :D :D :D

simonaelena

Quote from: penelopa on November 12, 2008, 02:03:51 PM
Oare vreun VIRUS  extraterestru ne-o fi halit mesajele  ?!!!

... ce mister, Mr., ce mister....  :o
Am verificat postările lui Geo. Au  dispărut cu totul ....... cu user cu tot  :o

Si ale mele au disparut... tocmai cand te-am "premiat" cu o cerere ;D

ozimandias

Sa inteleg ca s-a remediat problema?
De o ora citesc ce-ati scris voi in doua... Doamne, dor v-a fost de-o vorba  :D
:-*

cara

pfoai, ce efervescenta in seara asta!  :D

Nicol Caloian

Pai cum altfel! Dupa panica produsa de disparitia posturilor si teama ca nu reusim sa ne "vedem"! Ce mai, ne-a fost dor unii de altii.

Nicol Caloian

O fi avand si serverul hachitele lui. Saracul administrator (al serverului) cred ca i-au iesit peri albi zilele astea. Cine stie ce s-a intamplat si daca n-a avut o copie backup, sigur l-au trecut transpiratiile. Dar uite asa ne dam seama ce mult suntem legati unii de altii si cat de mult avem nevoie de cei cu care impartasim aceleasi preocupari, bucurii, realizari si esecuri, sentimente........

Felix

Sorry...din pacate nu se poate face nimic ptr a recupera mesajele pierdute.
Au fost niste probleme datorate serverului..se mai intampla si la case mai mari..Asta este. :)
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

vernil

Multumim, Felixu_ ! Nu-i nimic, recuperam rapid si ne adaptam situatiei, adica mergem inainte, ca pionierii, ca in urma s-a asternut praful  :D

ELA

Multumesc,Felix!am reusit sa ma loghez si eu dupa mult timp..

cara

nu stiu ce cauze are "refuzul" de-a primi PM-urile pentru miha, dar cand se mai intampla si vrei musai sa-i scrii, mergi pe profilul ei si-i scrii folosind "send this member a personal message". de-acolo se poate sigur.


si da, avem user catwoman;D

gabriela jalba

[attachment deleted by admin]   De ce? Asa s-a facut loc pt poze noi? 
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

unde apare asta? eu n-am intalnit...  ::)

ozimandias

Apare in topicurile unde am pus poze din calculator. In primele pagini ale topicurilor... Si eu am intalnit mesajul. Si asa m-am gandit: au fost sterse, ca sa faca loc la altele  ::)
(vezi cine citeste forumul?  ;D)

gabriela jalba

am intilnit pe multe din paginile mai vechi...dar chiar de pe 3 septembrie 2008....uita-te la Cum se fac buchetele"- cautam un buchet din plante uscate...si m-am uitat iar la suporturi de luminari din sticla. Oricum,am dat in multe locuri peste asta.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Felix

Intr-adevar..eu sunt "vinovatul" :)).

Am marit spatiul, intr-adevar, de fapt l-am dublat , insa datorita numarului mare de postari si a limitarii atasamentelor la 300 kb, acest spatiu s-a epuizat..
Am fost nevoit sa iau o decizie rapid...fie maresc iarasi spatiu(insa daca se epuizeaza tot la fel de repede il cumpar degeaba)..fie sterg postarile mai vechi de o anumita perioada de timp....fie sterg atasamentele mari si pun o limita mai mica...Am ales ultima solutie...iar limitarea acum este la 100 kb.(sau 300 kb /mesaj)
Este o dimensiune acceptabila...asa am recuperat mult din spatiul util si cred ca acesta ne va ajunge macar inca cateva luni.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

ozimandias

Intr-adevar, e mult mai comod sa postam pozele direct din PC, dar uite asa, incarcam si forumul si riscam sa "dispara". Eu una evit sa postez poze direct.  ;)

Felix

Nu riscam sa dispara forumul..doar sa apara mici probleme :)
Daca va aduceti aminte limitarea initiala era tot de 100 kb...insa am ridicat-o ptr a-i ajuta pe cei ce nu stiu sa redimensioneze imaginile..si pe termen lung se pare ca nu a fost o decizie corecta..asta e..mai si gresim :))
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci