Probleme tehnice

Started by Aricica, May 06, 2007, 11:44:12 AM

Previous topic - Next topic

opiadc

           Da, sunt trimise!

diana

Quote from: Mada on May 25, 2009, 11:34:10 PM
La mine, da...tocmai m-am conversat cu fdana si danero despre comanda la Exotica. Tu nu primesti MP-uri? sau nu le poti trimite?

Eu am senzatia ca nu le trimit :'( Am scris cateva la rand pt fdana si DanaM..si nici un raspuns :'( desi vad fetele pe forum ::)

myky

nu le salvezi in outbox?

diana

Ba da, Myky, le salvez!

myky

e posibil sa fie gresit ce spun ( nu am studiat fenomenul), dar daca le ai in outbox, eu zic ca le-ai dat si 'send message' ca altfel nu ajungeau in outbox, decat daca ai ca moderator o optiune suplimentara.

opiadc


         Poate fetele doar apareau online, dar de fapt nu erau acolo! :)

vivi23ro

poate daca e setat sa te logheze automat apari ca fiind on line chiar daca nu e deschisa pg de totalmush, dar sa fi on line pe alte forumuri

gomez99

exista o oarecare intirziere intre trimiterea mesajului de pe un server pe altul. nu stiu cum si de ce, am observat ca uneori un schimb de PMuri se petrece in 1-2 minute, alteori dureaza si 10. probabil e ceva legat de comunicarea intre serverele sitului si ale providerilor nostri.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

Felix

Forumul nu are probleme..probabil era serverul incarcat..Asta nu-i o problema permanenta :)
Se intampla si la case mai mari..
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

lovetulip

Vreau sa pun o poza si-mi apare:The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator.  ??? ??? ???

costieanuconstantin

pe mine nu ma lasa sa postez ,incercam sa-i raspund lui myosotis, la ceapa ,si-mi da eroare,si asta de mai multe ori !!!!

Codruta

Si mie imi spune la fel ca lui Vio :( Sa postez m-a lasat pana acum.

martipan

Acuma m incercat si eu si nu merge .Fotografia era suficient de mica (~ 400x400) , neavand nici 14 kb . :(

lyana

Quote from: vio on May 31, 2009, 06:42:03 PM
Vreau sa pun o poza si-mi apare:The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator.  ??? ??? ???
si mie imi arata la fel  ??? ??? ???

adrianam

Eu incerc sa fac modificari in profilul meu si-mi spune mereu ca am gresit parola, dupa ce dau salvare.
Am schimbat parola, dar modificari in profil nu ma lasa sa fac nici acum.

stefana

Daca de la un timp doar moderatorii pot atasa imagini din PC-ul propriu, nu ar fi bine sa stim si noi?
Eu oricum prefer link cu imagine dintr-un album gazduit de webshots, dar am testat si nu merge sa atasez nimica din PC . Ultima incercare avea 10 kB si 120x132  :-\ .

cara

deci draga Stefana, moderatorii nu pot pune poze din PC-ul personal. moderatoarea de mine pune pozele in ImageShack si de acolo link cu "Insert image" in forum.

exact ca muritorii de rand  8)

stefana

Pai ai tinut secret treaba asta si ai tacut malc :D
Sorry, Cara, mea culpa  :-[ :-[  :-[ :-[ ... in mod normal as fi dat un quote sa vad de unde era imaginea  :-[... dar am gandit ca unii pot fi mai egali decat altii  :-\
Aghen, sori! (imi lipseste grozav emoticonul cu notworthy)  :'(

Codruta

Pana acum cateva zile eu reuseam sa pun poze din PC. Doar in ultimul timp nu ma lasa si spune ca The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator si asta cand poza are 12KB.

Francesca

Quote from: Codruta on June 05, 2009, 05:20:53 PM
Pana acum cateva zile eu reuseam sa pun poze din PC. Doar in ultimul timp nu ma lasa si spune ca The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator si asta cand poza are 12KB.


Si la mine se intampla la fel si am incercat sa pun o poza foarte , foarte mica... ???

opiadc


         Pe cand m-am hotarat si eu sa imi pozez florile, nu mai pot pune poze! ??? ??? ??? ???

         Felix o fi plecat pe undeva, de nu ne da nici un raspuns? :) Te rugam, lumineaza-ne si pe noi! :D

        PS Cara, pana de 'remediaza', zi-mi te rog si mie cum sa pun poze de pe imageshack;le-am salvat acolo, da cum eu sunt la gradinita  cu calculatorul , am nevoie de o educatoare priceputa! :)
       Multumesc anticipat!

cara

deci va faceti cont pe ImageShack.
apoi incarcati acolo pozele pe care vreti sa le puneti pe forum.
cand selectati una din pozele respective, ea se incadreaza intr-un chenar rosu. click mouse stanga si apar mai multe optiuni.

selectati "View image".  in pagina care se deschide aveti in dreapta diferite optiuni, alegeti Embed this image optiunea Forum.


copy link si paste in mesajul din forum.

daca n-am fost destul de explicita intrebati si mai explic.

vivi23ro

da, asa e intrebati ca  ea are rabdare, mie mi a arata cum sa micsorez pozele cu programul de pe calculator,si desi m a luat cu emotii la stomac, intr un tirziu am prins spilul

cara

ai fost o eleva model   :-*


;D

opiadc


            Am inteles! :D :D :D Am si pus in practica! ;D Cu asa o profesoara totul pare simplu... ::)

          Acum am alta problema:am impresia ca nu mai functioneaza cum trebuie functia Search;acum i-am dat de ex sa-mi caute Posta plantelor si-mi face o adevarata polologhie, dar rubrica in sine nu mi-o arata;si am mai patit si cu altele zilele astea.Gaseste cuvantul in tex, dar daca este in titlu nu vede titlul.