Fuchsia

Started by gabriela jalba, August 11, 2006, 09:42:12 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Eu vreu si una si alta....
Ia' uitati-va aici:
http://plants.thompson-morgan.com/product/4148/1
nici nu-s scumpe...3 plante!!! Toate-s minunate!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lyana

 :o :o e minunata Gabi , cine nu ar vrea asa o frumusete cu fustita albastra? :-*

lala

Mai fetelor,imi neglijez lucrarile!Cand e vorba de fuchsia .........:o :o :o :oDa oare nu putem face o comanda comuna?Ei visez si eu...da tare mai sunt frumoase!!!! ??? ??? ???

lyana

Lala eu una sunt de acord sa facem comanda comuna la aceasta frumusete de fuchsie ;D

Heidi

 :-X si eu sunt de acord

Oana

vreau si eu daca ma primiti

Fleurf

  Si mie mi-ar placea cateva minunatii de acolo :o

opiadc

               dragele mele, nu vreau sa va dezamagesc, dar ei nu trimit plante decat in marea britanie si irlanda de nord!

         seminte trimit si in alte tari!
        eventual le scrieti un mail si vedeti daca accepta, dar pe site asa scrie! :'(
       eu m-am obisnuit sa citesc prima data conditiile de expediere, ca am luat-o in freza de cateva ori ca mi-am facut liste intregi, faceam socoteli, si cand colo nu exportau!
      la bakker nu am reusit sa-mi dau seama daca exporta sau nu, am gasit ca e o comanda minima de 10 lire!

lala

Am visat si eu :'( :'(Da de la Bekker a luat cineva plante?

penelopa

Tocmai am trimis eu o comanda inainte de Pasti, impulsionata de o colega care, tocmai primise comanda facuta cu 1,5 luni in urma (cea cu roaba cu bulbi - gratis). Astept sa vad ...minunea.
Am comandat si fuchsii (oferta cu 9 cercelusi, cate 3 buc.  din Woodo,  Sir Matt Busby si  Dollores Princes).
Daca patesc ce au patit fetele de pe Egradini ..... ii fac eu de comanda.
In primul rand, nu platesc pana nu desfac coletul si vad ce este in el.

opiadc

        deci trimit si plante in afara marii britanii cei de la thompson? :D :D :D
    ca la ei la conditii scrie ca 'ne pare rau, dar nu putem livra in afara marii britanii si irlandei de nord'; ar trebui sa-si actualizeze site-ul atunci! ;D

        tu ai nevoie de toate plantele, pene, sau esti dispusa sa vinzi din ele?
       cam cat dureaza pana iti livreaza comanda ? daca stii, ca vad ca esti mai informata decat noi! in medie 1,5 luni? ;D si plata se face cand livreaza ei coletul cu plante?
       ca parca mi-e si frica sa mai fac plati in avans cand vad ce se petrece cu cei de la dibleys;

        daca faceti o comanda comuna ma intereseaza si pe mine, ca au niste plante tare frumoase;dar numai daca se ocupa altcineva, ca eu o sa am vreo 3 luni foarte aglomerate! :D

Fleurf

 Cred ca Penelopa vorbeste de Bakker, ca ei aveau roaba in oferta.

opiadc

          posibil;
           eu m-am uitat iar la thomson pe site si peste tot scrie mare 'UK only'; si la fucsii si la clematite, si la geranium, cum zic ei muscatelor;de fapt e geranium amestecat cu pelargonium;si clematitele sunt cam scumpe;
      ca sa ma linistesc le-am scris un mail si i-am intrebat daca ar fi chiar asa greu sa trimita plante in romania, ca noi am mai comandat deja din mai multe tari;
      sa vad daca binevoiesc sa-mi raspunda! :D
         

simonaelena

Oameni buni, am vazut azi la kaufland fuchsia imensa, cu flori albe, la 45 lei.
Nu am luat ca m-am aruncat la clematis, si ar fi fost prea mult.

sicamin

Fetelor ,eu am "patito" cu Bakker. (comanda cu roaba cadou  ;D ) Am facut comanda la ei la inceputul lunii martie ,de plante de garofite rosii (3 fire) si acalypha (3fire). Am primit pachetul abia in 5 mai,la posta ,numai dupa ce am platit  80 lei. Plantele au fost foarte anemice si din 6 plante ,doar un fir de acalypha mai traieste.Vecina mea pentru care am luat garofitele lea verificat la radacini si erau putrede.Am primit  totusi si niste bulbi si o roaba ornamentala cadou,dar pacat de plante ,ca in reclama aratau foarte frumoase.

penelopa

Sica, ma sperii  >:(
Am facut comanda de vreo 500 ron si nici nu ma gandesc sa platesc pana nu vad ce am in colet. Si daca ma izbesc de de un refuz,  atunci refuz si eu comanda.

gabriela jalba

Poti s-o refuzi de pe acum,ca nimeni nu-ti va da pachetul sa-l deschizi,pina nu platesti !!!!!!!! Cred ca daca esti pus pe capul lor sa-i bubui,cred ca se poate gasi o formula...sa desfaci cu martori sa consemnezi in scris cu ce ai gasit ,sa faci poze in momentul cind deschizi pachetul,apoi prin protectia consumatorului....sau discuti cu un avocat calea de atac...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Codruta, du-te si-i avertizeaza, pe limba lor, ca e una ....... paranoica in Romania care-i pandeste la cotitura . :D

vickylucia

salut!Mai bine am face schimb intre noi.Eu am curgatorI alb cU fuStIta mov si rosu batut cu fustita alba

liana

Eu am rosu cu mov de doua feluri. Si roz, dar inca nu a inflorit la mine. Daca te intereseaza, facem schimb.

Heidi

Si eu ma inscriu pe lista, alb cu mov simplu e culoarea pe care inca nu o am si mi-ar placea.  Am sa pun zilele acestea din ce culori va pot da.

opiadc

           am eu, Heidi, daca vrei!
           e semi-curgatoare! s-a dezvoltat bine si iti pot da daca vrei!
         nu vreau fucsii, am deja 7 feluri si nu mai am spatiu! imi lasi adresa pm si imi spui daca mai vrei ceva; pot trimite colet marti, ca sa ajunga la tine;
          de saptamana viitoare cam intru in criza de timp! ;D

vickylucia

uitati va pe albumul meu au inflorit 3 feluri.va scru pe lista si de sapt.urm actionez

gabriela jalba

Viky,casa fie mai usorde vizionat,pune-ti albumul la semnatura.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=