Fuchsia

Started by gabriela jalba, August 11, 2006, 09:42:12 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Quote from: georgette on April 01, 2009, 01:47:08 PM
Eu nu pot sa deschid pozele cu fucsii..  :-[
Mai bine!  Esti o fericita.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

simonaelena

Quote from: georgette on April 01, 2009, 01:47:08 PM
Eu nu pot sa deschid pozele cu fucsii..  :-[

Daca deschizi pozele, dupa aia deschizi punga! :D
Stiu vreo cateva fete care asa au facut  ;D

georgette

Mey,numai eu hotarasc ce anume ma face fericita,asa ca bagati aci deslusire pentru deschiderea linkului...cat despre punga..o deschid si pe a vecinului ca doara nu robotesc numai pentru mine ...tre sa am si io o motivatie in viata asta  ;) :D :D :D

GetaV

poze :P

GetaV

si inca una

GetaV

Asa arata plantele de la Floriana,pozele nu sunt reusite ,din cauza fotografului, dar cei care se pricep mai bine ,pot confirma

opiadc


           Geta, plantele sunt de la Gommer, de la Floriana sunt doar bulbii! :)
           Si pozele sunt suficient de reusite! Fuchsiile astea cresc rapid;eu le-am ciupit alor mele varful , sa se ramifice! :D
           Ce grasun e bobocelul ala de hibi, sa ne pui poza si cu el inflorit! :D :D, te rog!
           Eu sper sa le reziste la toti bobocii! Cred ca va dati seama ca pe la anul si eu vreau hibi;daca ii vedeam inainte, cred ca era o problema majora de buget... :D :D :D

simonaelena

La mine ar fi fost si o problema de spatiu, nu numai de buget  :D

Marmoset

Am ratat comanda de fuchsia...!!!  :'( :'( :'( :'( :'(

Ella

GetaV, bafta cu ei, arata super bine! 

georgette

Quote from: Marmoset on April 02, 2009, 05:57:12 PM
Am ratat comanda de fuchsia...!!!  :'( :'( :'( :'( :'(
Vezi de treaba!Uita-te sa vezi cate am comandat noi..asa ca daca avem noi,ai si tu! ;) :-*

Marmoset

Quote from: georgette on April 02, 2009, 08:47:45 PM
Quote from: Marmoset on April 02, 2009, 05:57:12 PM
Am ratat comanda de fuchsia...!!!  :'( :'( :'( :'( :'(
Vezi de treaba!Uita-te sa vezi cate am comandat noi..asa ca daca avem noi,ai si tu! ;) :-*

Chiar vorbiti serios? :'( :'( M-am uitat dimineata cam o ora la soiurile alea de fuchsia si m-a apucat plansul cand am vazut ce-am ratat! :'( Si nici macar nu erau scumpe!

GetaV

Multumesc ,cum se poate ,cum punem la prins si pt. cei ce au ratat sau.....,urmeaza sa faca comanda in toamna cu alte soiuri.

opiadc

               Acum sunt plini de boboci, ar fi pacat de ei! :D Dar oricum, e o oferta foarte generoasa, zic eu! :)  Cand stiu cat au costat cu tot cu transport zau ca mi-ar fi rusine sa cer vreodata vreun lastar! ::)
              Ma intrebam daca in vara, sau sfarsitul verii, nu stiu exact cand se mai poate comanda, cand ar fi mult mai cald decat acum, ar calatori la fel de bine ca si acum?
             Oricum, si pe mine ma intereseaza sa comand de la dl asta cand o sa se mai poata, ma reprofilez si eu pe hibi, am inceput sa-i colectionez acum! :)

       PS Marmoset, sa stii ca mie mi se pare urat din partea celui care te-a acuzat...cine vrea iti da, cine nu, nu...ca nimeni nu e obligat sa faca vreo donatie...si de obicei tot cei care nu se prea indura se gasesc sa comenteze... ;D

Marmoset

Quote from: opiadc on April 02, 2009, 10:21:15 PM
               Acum sunt plini de boboci, ar fi pacat de ei! :D Dar oricum, e o oferta foarte generoasa, zic eu! :)  Cand stiu cat au costat cu tot cu transport zau ca mi-ar fi rusine sa cer vreodata vreun lastar! ::)
              Ma intrebam daca in vara, sau sfarsitul verii, nu stiu exact cand se mai poate comanda, cand ar fi mult mai cald decat acum, ar calatori la fel de bine ca si acum?
             Oricum, si pe mine ma intereseaza sa comand de la dl asta cand o sa se mai poata, ma reprofilez si eu pe hibi, am inceput sa-i colectionez acum! :)

       PS Marmoset, sa stii ca mie mi se pare urat din partea celui care te-a acuzat...cine vrea iti da, cine nu, nu...ca nimeni nu e obligat sa faca vreo donatie...si de obicei tot cei care nu se prea indura se gasesc sa comenteze... ;D

Sau cei refuzati...
Ok, asadar, suntem amandoua pe lista la noua comanda?  :-*

ELA

Si eu vreau....hibiscusi ;D

nico.agat

  Monica ma anunti si pe mine daca se face comanda la Hibi :-*

mamaruta

Opia, la mine asteapta ceva hibi, mici si mari, sa plece spre tine. dar o sa cumpar si de la Arad, pentru tine.
Nu va recomand sa comandati fucsii vara, nu vor suporta caldurile  in cutii.

vivi23ro

te rog mult daca mergi la sere sa te uiti de bougainvilea daca e,  ce culori si ce preturi, ca sa vad daca se merita sa dau o fuga...

opiadc


             Multumesc, Mada! :-* :-* :-* Cand mergi, da-mi un telefon, te rog! :) :)
        As merge si eu pana la Arad, dar mi-e teama...zau daca nu...ca la preturile de care vorbeste Mada, cred ca as veni cu un camion de plante de acolo si ar trebui sa le cazez si sa ma mut eu de acasa! :D :D :D :D

     Doamnelor, voi retineti ideea cu comanda, pe viitor, ca eu acum nu ma mai simt in stare sa mai fac una! ;D ;D ;D ;D Dar daca vreti neaparat, am sa fac un efort ;D, ca pana ce vine imi refac fortele!La hibi nu e asa bataie de cap, ca sunt ambalati individual, am avut mult de lucru cu fuchsiile, 190 de bucati, care a trebuit sa le pun pe categorii la fiecare, dupa listuta! :D Dar nu stiu daca mai ia comenzi acum;vedeti si voi ce si cum si ma anuntati! ;)
     Ar fi bine si pe toamna, pt hibi, dar cu un semn de intrebare;stiu persoane care au facut comenzi si primavara si toamna si au spus ca este diferenta intre calitatea plantelor din cele 2 anotimpuri si mi se pare normal.Nu stiu exact cand trimite el toamna, dar banuiesc ca stie ce face.Ca Mada are dreptate, la asta m-am gandit si eu: daca e foarte cald si plantele sunt inchise in ambalajele acelea cred ca ar avea de suferit.Acum comanda a ajuns in timp record, s-a mirat si dl Gommer, ca zicea ca in general face intre 5 si 7 zile si la noi a ajuns in 4! :D :D :D :D Si temperatura de afara a fost numai buna pt ca ele sa calatoreasca bine! :)

Marmoset

Quote from: opiadc on April 03, 2009, 11:43:29 AM

             Multumesc, Mada! :-* :-* :-* Cand mergi, da-mi un telefon, te rog! :) :)
        As merge si eu pana la Arad, dar mi-e teama...zau daca nu...ca la preturile de care vorbeste Mada, cred ca as veni cu un camion de plante de acolo si ar trebui sa le cazez si sa ma mut eu de acasa! :D :D :D :D

     Doamnelor, voi retineti ideea cu comanda, pe viitor, ca eu acum nu ma mai simt in stare sa mai fac una! ;D ;D ;D ;D Dar daca vreti neaparat, am sa fac un efort ;D, ca pana ce vine imi refac fortele!La hibi nu e asa bataie de cap, ca sunt ambalati individual, am avut mult de lucru cu fuchsiile, 190 de bucati, care a trebuit sa le pun pe categorii la fiecare, dupa listuta! :D Dar nu stiu daca mai ia comenzi acum;vedeti si voi ce si cum si ma anuntati! ;)
     Ar fi bine si pe toamna, pt hibi, dar cu un semn de intrebare;stiu persoane care au facut comenzi si primavara si toamna si au spus ca este diferenta intre calitatea plantelor din cele 2 anotimpuri si mi se pare normal.Nu stiu exact cand trimite el toamna, dar banuiesc ca stie ce face.Ca Mada are dreptate, la asta m-am gandit si eu: daca e foarte cald si plantele sunt inchise in ambalajele acelea cred ca ar avea de suferit.Acum comanda a ajuns in timp record, s-a mirat si dl Gommer, ca zicea ca in general face intre 5 si 7 zile si la noi a ajuns in 4! :D :D :D :D Si temperatura de afara a fost numai buna pt ca ele sa calatoreasca bine! :)

Eu ma ofer bucuroasa sa ajut sa mai facem o comanda de fuchsia... Numai sa fie doritori! Na, asa-mi trebuie, daca nu-s pe faza... Acum stau si-mi rod unghiile de ciuda ca am ratat comanda! :'(

vivi23ro

doar de fucsii sau si de altele? eu as vrea si fucsii dar nu pra multe maxim 5...
.                           

georgette

fetelor, am primiiiiiiiiiiiiiit si eu fuchsiile! sint super..una (cred ca cea alba..) are boboc!
va multumesc din suflet : Opi,GetaV si tie Myky pentru ca au ajuns cu bine la mine! eram cu inima cat un purice .. :D :D :-* :-* :-* :-*
PS:m-am oprit pe scara unei case si am desfacut coletul iar stapana casei m-a vazut si a crezut ca am cazut la usa ei..."nu le am pe toate acasa" ;)  :D dar n am mai rezistat pina la mine acasa..

Francesca

Dopmne Georgette, asta da bucurie.Ne molipsesti si pe noi....eu una iti doresc din suflet sa te bucuri de ele multa vreme de acum inainte ca se vede cit de mare iti este bucuria numai gandindu-te la plante.Te pup .Sa ai un weekend superb. :-*

larisa

Si eu iubesc fucsiile ,cred ca as fi facut la fel ca tine ,Georgete.Gindul ca nu stau pe-acasa ma mai opreste ,,ca altfel !!!!!!!!!!!!!!!