Fuchsia

Started by gabriela jalba, August 11, 2006, 09:42:12 AM

Previous topic - Next topic

myky

Quote from: GetaV on May 18, 2009, 10:51:45 PM
Cine imi da si mie Anna Bella si-i dau Woodoo? (lastari  ca maine pun la prins)

geta, eu nu stiu daca asta e bella sau nu, daca vrei iti pun la prins ca am de unde, acum.
http://i33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/fuchsia/jpeg123.jpg

irina

myky e superba
nu le am eu cu denumirile da e ca o balerina

myky

Quote from: irina on May 19, 2009, 08:13:24 AM
myky e superba
nu le am eu cu denumirile da e ca o balerina

vrei?

irina

hmmmmmmmm
eu mai stiu
daca poti pune-mi  :-* mersi anticipat :-* :-* :-*

myky

iti trimit prin mada, cand vine la bucuresti.

Francesca

Quote from: myky on May 19, 2009, 06:22:04 AM
Quote from: GetaV on May 18, 2009, 10:51:45 PM
Cine imi da si mie Anna Bella si-i dau Woodoo? (lastari  ca maine pun la prins)

geta, eu nu stiu daca asta e bella sau nu, daca vrei iti pun la prins ca am de unde, acum.
http://i33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/fuchsia/jpeg123.jpg

Myky, e absolut superba :-* Iti doresc cit mai multe flori de asemenea frumusete(desi stiu ca nu duci lipsa, la cate flori frumoase ai) :-*

myky

merci, francesca, si tie la fel!

irina

da  prin Mada ca ea e cu plimbarile la capitala.al meu feciorul e inca mic mai incolo oi venis si eu la cuscra cu plocoane  :-* ;D ;D ;D
Multumesc draga myky

myky


irina

 :-*esti o dulciuca  :-* :-*

penelopa

Quote from: irina on May 19, 2009, 12:46:17 PM
:-*esti o dulciuca  :-* :-*
......  spre amăruie!!!  ;D

Poza cu Bella Alba e de anul trecut?!!!  :P
Puiul de la tine e  tare ... "bell" aşa, cu multe frunze şi fără nicio floare  ;D

myky

Quote from: penelopa on May 19, 2009, 03:37:54 PM
Quote from: irina on May 19, 2009, 12:46:17 PM
:-*esti o dulciuca  :-* :-*
......  spre amăruie!!!  ;D

Poza cu Bella Alba e de anul trecut?!!!  :P
Puiul de la tine e  tare ... "bell" aşa, cu multe frunze şi fără nicio floare  ;D
eu credeam ca sunt acra.

Myrela


  Geta.v, fuchsia alb batuta , pe care ti-am promis-o anul trecut, e acum plantuta, ramificata, deci considera ca o ai  :-*cand a plecat Mihai la tine, nu eram acasa, deci nu am putut sa ti-o trimit, dar rezolvam.
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

vickylucia

Felicitari ,fetelor cu frumusetile voastre! Eu am pierdut toate fucsiutele,se pare ca nu prea le merge la mine. :'(

GetaV

Myky, a ta nu este Anna Bella,si oricum lastarul pe care mi l-ai dat la metrou,s-a prins ,asa ca iti multumesc

GetaV

Myrela poate se face copac pana ne intalnim,dar am inteles ca ne intalnim la Corni?!
Vyky acum sigur gasesti lastari pe la cine este marinimos!

Marmoset

Quote from: vickylucia on May 19, 2009, 09:43:49 PM
Felicitari ,fetelor cu frumusetile voastre! Eu am pierdut toate fucsiutele,se pare ca nu prea le merge la mine. :'(

Vickylucia, cand iti trimit lastarul de Jasminum, iti pot pune si cativa butasi de Fuchsia. In apa fac radacini in mai putin de-o saptamana! Vrei?

gabriela jalba

Quote from: GetaV on May 19, 2009, 10:05:24 PM
Myky, a ta nu este Anna Bella,si oricum lastarul pe care mi l-ai dat la metrou,s-a prins ,asa ca iti multumesc
De ce zici ca nu-i anabella? A mea,e pui din pui de la Miky ( e nepoata!!! )
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

opiadc



            Azi am avut o idee 'GENIALA'  :'( :'( :'( :'( :'(: am pus scos minisera cu fuchsiute afara la soare ca am zis ca asa or incepe si ele sa creasca, ca le-am pus deja de mai mult de o luna si nu dadeau semne ca ar face ceva! :)
            Pe acum seara, toate erau niste bete ??? ??? ???, frunzele uscate toate...la fel si cateva plantute ce le aveam iesite din seminte si 4 frunze de achi pe care le-am pus sa experimentez! >:(
          Foarte 'intelijenta' am fost...
          Macar bine ca nu erau mai mari, ca mi-ar fi parut mai rau...acum o sa pun altele la prins, ca acum am de unde... :) promisiunea e promisiune! ;)
          Vicky, o sa pun si pt tine din ce pot, ca pe caldura asta cred ca degeaba ti-as trimite butasi neinradacinati, ca s-ar topi pana ar ajunge la tine!

Fleurf

Mai Monica, n-ai stiut ca nu le place la soare fucsiilor? Nici o planta care o pui la prins nu o pui in soare. Mai lasa ca poate au fost arse numai frunzele si vor da din tulpinite lastari.

myky

Quote from: GetaV on May 19, 2009, 10:05:24 PM
Myky, a ta nu este Anna Bella,si oricum lastarul pe care mi l-ai dat la metrou,s-a prins ,asa ca iti multumesc
ma bucur geta!

opiadc


        Da astea erau de mult timp puse si m-am plictisit sa tot astept! ;D
        Si le-am pus la soare langa celelalte fuchsii;m-am gandit io ca daca sunt in sera nu o sa le arda soarele :D .Ghici ce, cred ca s-au copt ! >:( Ca sera era toata transpirata si ele lesinate pe dinauntru! ::)
        Butasii erau cam mititei, ca atunci n-am avut de unde taia, asa ca am facut ieri 'fuchsiiucidere' >:(; neintentionat, dar rezultatul tot ala e  :)

Codruta

In sera numai bine le-a ars soarele si mai tare. ;D Poate fara sera mai aveau o sansa minima sa scape.

doina

Quote from: vickylucia on May 19, 2009, 09:43:49 PM
Felicitari ,fetelor cu frumusetile voastre! Eu am pierdut toate fucsiutele,se pare ca nu prea le merge la mine. :'(
Viky , in pachetul de luni iti voi pune si niste lastari neanradacinati de fucsii . Nu stiu ce fel de flori vor face , sunt primiti de anul trecut ( multumesc Liana  :-* ) si n-au inflorit la mine , abia acum le astept bobocii  >:(

Heidi

Urmatoarea care a inflorit:
Olandeza care va inflori prima:

"Gasca" olandeza:

De la Baumax: