Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia


claude

a doua poza cu Dark Lady e o minunatie  +hypno Ce aparat foto ai? Ca eu anul asta sper sa-mi cumpar si eu un aparat foto si habar n-am ce sa cumpar, iar al tau vad ca face poze frumoase ;D

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Claude, este model Werlisa cumparat din Spania acum 4 ani. Nu este deloc performant, fac foarte multe poze din unghiuri diferite si apoi selectez ce iese cit de cit ok. Imi face mari probleme la nuantele de rosu si portocaliu, insa este o situatie  destul de raspindita la aparatele foto fara prea mari pretentii.

einsteinitza

Si la cele cu pretentii sunt probleme cu rosul.
Daca vorbim de modul automat.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Sint teribili astia bicolori  !!!!
Aparatul meu nu-i super,dar aceleasi probleme la nuante de ros.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

claude

eu tocmai explorez piata in cautarea unui aparat foto al carui pret sa nu ma faca sa dau faliment dar care sa si faca niste poze reusite. Am inteles ca ar fi de preferat  asa-numitele 'bridge', o varianta de mijloc, intre cele compacte, de calitate mai slaba si cele profesionale, care au preturi astronomice si la care iti trebuie si multa stiinta.
Daca aveti sugestii, va rog...as prefera sa nu depaseasca 300 €  :-\
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Mihai

Sony,Nikon,Fuji.........
Nu neaparat in ordinea asta.

Rux

Eu optez pentru Nikon. Primul,adica.
E un pic mai scump ,dar merita .

dancoman

Quote from: Mihai on January 02, 2012, 05:10:31 PM
Sony,Nikon,Fuji.........
Nu neaparat in ordinea asta.
....AM avut doua Fuji(S5700 si S6000) si amandoua au avut probleme....la fel as achizitiona  Nikon sau Sony

claude

mihai, eu m-am uitat la nikon P 100 si  P 500, in afara de o mica diferenta la rezolutie si la memoria interna nu am vazut, la caracteristici, are rost sa dau mai multi bani pe P500? Ca nu ma pricep  +ham  Imi spunea cineva ca e bine sa aiba apertura macar de 8, dar vad ca astea bridge nu au mai mult de 5  ???  
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Un Canon Powershot G10 de ex, sau urmatoarele...............
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

scump, domne, scump, nu pot sa sar de 300 € ca e criza  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Mihai

Nikon P100 e bun pentru ce vrei tu sa faci.
Oricum va trebui sa cumperi un card de memorie ,de regula unul de 4 giga,sa poti face si filme.
Mai e ceva ,niciodata in modul auto nu vor iesi super-poze.Cu orice aparat!

claude

Mersi!   da, stiu de treaba cu modul automat, de-aia si vreau unul care sa aiba si setari manuale, sper sa-i dau de cap, ce ti-e domle si cu tehnologia asta care a luat-o inainte si eu am ramas de caruta  +ham.
Culmea e ca am gasit pe un site o oferta la P500, mai ieftin decat P100  ;D
http://www.debo.ro/p500-black-c.html
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

dancoman

..Anass.( ;D...)...parca vad un Tanor Star pe la tine...,,Beute,,???

anasstasia

Dan, asteptam un mesaj de la tine pentru ca tu esti cu identificarile    :-bd Le cauti, le scormonesti si vi cu cite o varianta.
Tanor Star e super frumos, chiar vroiam sa-l cumpar. Si da, ar putea fi. Eu ce am inteles pina acum este ca florile din primul an nu prea au legatura cu "realul" din anii urmatori.

dancoman

Quote from: anasstasia on January 02, 2012, 08:24:14 PM
Dan, asteptam un mesaj de la tine pentru ca tu esti cu identificarile    :-bd Le cauti, le scormonesti si vi cu cite o varianta.
Tanor Star e super frumos, chiar vroiam sa-l cumpar. Si da, ar putea fi. Eu ce am inteles pina acum este ca florile din primul an nu prea au legatura cu "realul" din anii urmatori.
...pai ...de crezi ca ,,te rabd,, eu pana la vara!!???? =)) =)) =))(si TM-ul totodata!!) ;D...Si Passion pare ca este(am sa ma uit mai atent)...spune-mi te rog cel rosu-oranje ce inaltime are,si cum are bobocul la culoare??? +dns +dns +ham

anasstasia

Care este rosu-oranje? Sub ce nume l-am cumparat?  :P

anasstasia

Nu inteleg de ce tinypic mi-a sters o imagine de la Peace. Ca eu nu am umblat la ea....Iar acum nu mai pot edita mesajul ca sa inlocuiesc imaginea lipsa....

dancoman

Quote from: anasstasia on January 02, 2012, 08:36:34 PM
Care este rosu-oranje? Sub ce nume l-am cumparat?  :P
Scuze,urmaresc atat de multe roze...ca le incurc stapanii!!! =))...la tine urmaream mai demult pe cel rosu cu alb la mijloc,pe ,,new down,, si pe Passion-care personal cred ca este ce ai cumparat(dar , +dns :-bd,il am in vedere,,)

claude

Dan, daca vrei New Dawn iti dau eu la anu'  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Adica eu sint cea care cumpara New Dawn si ma trezesc cu altceva, iar tu il oferi lui Dan?? Eeeeeeeee, va faceti de cap in gradina mea. =)) =)) =))

dancoman

Quote from: claude on January 02, 2012, 09:13:53 PM
Dan, daca vrei New Dawn iti dau eu la anu'  ;)
...multumesc mult de tot de intentie,te rog sa privesti aici si sa imi spui daca asta este ND,caci il am de multi ani,pe atunci nu cunosteam numele rozelor...pe atunci ,,stateam de vorba/ cu vantul si cu plopii /pe harta Europei,,... :(.....daca doresti ceva de la mine te rog sa imi spui ...la fel si Anass...http://dancoman.sunphoto.ro/Trandafiri_2011/pagina15

dancoman

Quote from: anasstasia on January 02, 2012, 09:17:39 PM
Adica eu sint cea care cumpara New Dawn si ma trezesc cu altceva, iar tu il oferi lui Dan?? Eeeeeeeee, va faceti de cap in gradina mea. =)) =)) =))
...daca vrei...poti participa!!!! =)) =)) =))

anasstasia

Eu zic ca e New dawn.
Daca vrem ceva?? ;D ;D ;D ;D Cred ca glumesti  +hypno +hypno +hypno