Bine v-am gasit!

Started by Dalia, September 30, 2011, 09:37:38 AM

Previous topic - Next topic

Dalia

Buna tuturor!

Ma numesc Dalia, locuiesc in judetul Suceava si am o mica gradina, intr-o continua miscare, fiindca sunt la inceput in lumea asta, a plantelor. Le-am descoperit incet, rand pe rand, mai intai visand o gradina plina de culoare si cand spun asta ma refer la plantele cu flori. Apoi am inteles rolul arbustilor, rolul coniferelor, al arborilor. Nu stiam mare lucru nici despre bulbi (ca sunt de toamna si de primavara) si nici nu ma dadeam in vant dupa trandafiri, fiindca nu prea imi placea ce vedeam prin parcuri si prin gradini - adica, straturi arate in care erau infipti teahibrizi. In prezent, am  o cu totul alta imagine despre cum as dori sa-mi arate gradina, de aceea am spus ca este in miscare: am de refacut, de regandit si nu-i chiar putin lucru.

Altfel, va citesc de ceva timp, as putea spune ca deja va cunosc pe o parte dintre voi, si de multe ori am folosit ceea ce am citit aici, asa ca va multumesc.





einsteinitza

Bun venit, inteleg ca ai ajuns ca noi toti, sa muti si schimbi in fiecare toamna. Asta e , boala grea!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Bine ai venit!
Nici mie nu-mi placeau trandafirii din acelasi motiv pe care l-ai spus si tu!
Iar cu mutatul plantelor, asta este o treaba care nu se va termina niciodata.

Rux

Bine ne-ai gasit Delia.
Esti ca o boare de primavara intr-o zi  frumoasa de toamna!
Un cadou pentru tine ,din partea mea.

P.S. Eu sint cea cu permutarile si mutarile ...

Dalia

Multumesc frumos pentru primire si, bineinteles, pentru cadou.  :)

Mihai


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Bun venit Dalia ,nume predestinat.

Dalia

Ma bucur si eu ca sunt printre voi.


geodezia

Bun venit bun venit si hai inbolnavestete mai repede de frumusetile astea ... ca si noi tot asa am patit am venit am vorbit si pe urma ne-am scobit .. in buzunare dupa banii pentru flori flori floriiiiiiii  cit mai multe flori

Dalia

Eh, boala o am de ceva vreme. Mai rau e ca, pe zi ce trece, se agraveaza.  ;D

geodezia

iti da dependenta .asculta de ai batrini .. se ia se aciuiaza si te lasa falit ..