Music Hall (Chippendale)

Started by dancoman, December 29, 2011, 01:17:25 PM

Previous topic - Next topic

dancoman

Trandafir de parc.Evers 2005,floare medie ,peste 41 petale,parfum placut fructat,puternic(5 din 5 puncte),h0,8-1,2m

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Carina

L-am vazut in vara la Hornbach la ghiveci, o tufa acoperita de flori ... arata fabulos. Nu tin minte sa mai fi vazut intr-un magazin un trandafir atat de inflorit, de obicei daca au 2-3 flori deschise, dar asta era literalmente plin. Din pacate costa destul de mult asa ca am ramas cu visatul si oftatul

anna

ma uimiti cati trandafiri sunt acum peste iarna...vine iarna cu trandafiri...
culoarea acestui trandafir e deosebit de frumoasa ,poate la anul dane ne faci un bine sa ne arati si tufa.  +rsp

anasstasia

Ne-am scos amintirile la bataie, ca abea a inceput iarna. Chippenddalle este superb! Mie imi plac maxim trandafirii portocalii, iar el pe linga culoare are si un aranjament al petalelor foarte frumos.
Dan, ai omis sa spui ca e shrub  =)) =)) =)) =)) Es, nu arunca cu rosii in mine  :P

penelopa

Eee, trandafirul asta cu rezonanta de streaptease masculin, Dane, imi place si mie  ;)  Ce zici, de un butasel la vara  ;D

dancoman

Quote from: penelopa on December 29, 2011, 07:28:05 PM
Eee, trandafirul asta cu rezonanta de streaptease masculin, Dane, imi place si mie  ;)  Ce zici, de un butasel la vara  ;D
...primesc!!! =)) =)) =))

Mihai

 =)) =)) =))
Dane,cred ca va trebui sa daruieşti ;)

dancoman

Quote from: Mihai on December 29, 2011, 09:11:13 PM
=)) =)) =))
Dane,cred ca va trebui sa daruieşti ;)
....pot spune ca ,,dincolo,,.....ma ofer!!!! ??? ??? =)) =)) =)) =))....Pene ,iti ofer din trandafirii mei tot ceea ce doresti(si am)...numa'sa-mi amintesti ,,mai incolo,, ???...ca-s cam +ham +ham :D

flordel

Altul dupa sufletul meu, am sa-l iau cu prima ocazie. ;;)
Ori de la magazin, ori de la Dan daca isi dezvaluie locatia! ;D

penelopa

Quote from: flordel on January 04, 2012, 12:52:00 PM
Altul dupa sufletul meu, am sa-l iau cu prima ocazie. ;;)
Ori de la magazin, ori de la Dan daca isi dezvaluie locatia! ;D
A dezvăluit-o de mai multe ori  ;) ... Chitila-Bucureşti  ;)

flordel


einsteinitza

Din Chitila Bucuresti nu poti sustrage un trandafir... =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Quote from: flordel on January 04, 2012, 01:37:20 PM
Cam general, prea cuprinzator! ::)
Poate in privat se "deschide" mai mult........ :D

flordel

Dane, mai zi te rog cate ceva despre trandafirul asta.
A facut ceva fainare sau patare?
Cum este tufa?

Opal

As zice ca e un Tantau si ca are toate caracteristicele lor
Adica foarte batuti,parfumati si rezistenti
Eu l-am primit anul trecut in toamna si anul asta a fost plin de flori

flordel

Multumesc Opal. Daca-i rezistent la boli am sa-l iau, altfel m-am saturat de trandafiri cheliosi... :D :P
Dar pana la urma ce fel de trandafir este? Nu-i TH?

claude

Flor, e 'shrub'  ;D   Adica un fel de strutocamila  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

La Tantau cand m-am uitat acum scrie ca-i Edelrose, eu cand l-am vazut aici pe TM ca-i shrub m-am gandit ca-i "tufis" =)) si m-am bucurat, dar vezi ca parca nu-i! =)) ;D


claude

Pai asta cu 'shrub' e ultima gaselnita, cand un creator spune ca trandafirul respectiv nu prea ar fi nici TH, nici polyantha, nici altceva, sau nu vrea sa apuna ca e TH, il baga la categoria 'shrub', ca e trendy  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sannamaria

a fost plantat anul trecut ,avand in vedere ca e in primul an eu zic ca e bine.... singura lui hiba e ca a doua zi e deja mai mult spre roz ...


Opal

Poate de la prea mult soare?
La mine e usor umbrit si se pastreaza mai spre portocaliu
Sau o fi pamantul de vina?

sannamaria

are soare doar pana la  orele 12-13 , nu cred ca asta o fi motivul.....sunt curioasa la anu' cum se va comporta .

sannamaria

prima floare si tufa