Gradina Daliei :)

Started by Dalia, April 25, 2012, 07:18:53 PM

Previous topic - Next topic

paraschivvvv


Dalia

Da, a fost ceva mai special. La un moment dat, ceata s-a colorat in nunante de portocaliu, de la apusul soarelui. Din pacate, n-am putut face poze atunci, fiindca lumina era prea slaba.

einsteinitza

Dalia, e ceva special ce ai tu acolo, si vad ca pretuiti fiecare clipa frumoasa.
Da, si eu te vad infofolita intr-o patura cu un pahar in mana, admirand minunea!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

N-a fost chiar cu patura si pahar!  :) ci cu telefonul in mana, sunand-o pe maica-mea, si spunandu-i: " vai, ce frumos s-a lasat ceata! N-am mai vazut asa! Spune-mi, in oras se mai vede ceva? "  :D (noi ne pregateam atunci de plecare)

Dalia

Gradina a capatat o noua infatisare dupa doua zile de ceata neintrerupta:


















paunita

sunt foarte frumosi trandafirii bordurati de chiciura , dar imi pare rau de ei ... erau plini de flori .

paraschivvvv


Mihaelacph

Dalia, ce gradina frumoasa ai! Cati ani are gradina ta ?Ai inceput de curand sa o amenajezi?

Trofin Petrina

Imagini superbe , gradina mirifica ...cred ca esti tare multumita de realizari Dalia ;;) Felicitari :x
http://ninutz.sunphoto.ro/

https://www.facebook.com/petrina.trofin


"Nu uita ca descinzi din Dumnezeu, dar ca depinzi numai de tine."
                  Vladimir Ghika

Dalia

Ma bucur ca va place. M-am apucat de gradinarit, mai serios, de vreo 2 ani. Am inceput cu flori anuale (acum vreo 4-5 ani), si am ajuns la arbusti, arbori, conifere, plante perene, adica, am deschis un pic ochii.  :D

emilia68

E minunata gradina ta...felicitari!  :-bd

Dalia


penelopa

... daca ma mai uit  o data la gradina ta, Dalia, imi vine "sa-mi bag picioarele" in gradina mea  =))
De 9 ani imi tot chinui neuronul cu amenajarea ei si, tot la inceputuri sunt  ;D

Dalia

Asa patesc si eu cand vad gradinile altora.  =))

Oricum, am constatat ca, treaba asta cu gradinaritul iti lasa senzatia ca mereu esti la inceputuri. Si, spun asta, fiindca mereu apare cate ceva care-ti starneste curiozitatea, care-ti "cere" parca un loc in gradina, si tot asa..., si nu se mai termina. Poate ca asta este tot farmecul, pana la urma.  :)

Dalia

Fiindca a fost o toamna superba, iar eu n-am mai apucat sa pun niste poze, o fac acum, chiar daca este iarna:


Dalia

Alte culori:

anasstasia

Superb! Eu astept poze si cu iarna. Peisajul la tine este mirific asa ca ai ce sa ne arati.  :-bd

Dalia

Spre oras:


Dalia

Alte culori din gradina:


Dalia

Quote from: anasstasia on December 28, 2012, 08:36:57 AM
Superb! Eu astept poze si cu iarna. Peisajul la tine este mirific asa ca ai ce sa ne arati.  :-bd
Da, toamna asta au fost niste culori de vis.

Iar iarna, da, vine si ea la rand, acusica.  :)

claude

Dalia, la tine e raiul pe pamant  +hypno +hypno
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Dalia

Da, cu asemenea imprejurimi, aproape ca nici nu mai trebe sa-mi fac gradina.  =))

claude

 =))  Asa e, totul in jurul tau e o gradina, nu stiu ce te mai agiti  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Splendid, si mesteocenii aia in fundal..o minunue! +dns :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Feerice imaginile puse de tine cu iarna florilor,Dalia