Gradina Daliei :)

Started by Dalia, April 25, 2012, 07:18:53 PM

Previous topic - Next topic

Rux

Pozele ca pozele , dar iti dai seama cum arata in realitate?

Dalia cred ,sincer ,ca la tine este  taram  de poveste . Citeodata ,ma imaginez umblind in citeva gradini. Una este a ta . +apl

Dalia

Va multumesc frumos. Incerc sa fac poze cat mai reusite. Este dragut si in realitate, dar intotdeauna este loc de mai bine, si mai bine, si tot asa... .  ;D

einsteinitza

Lasa, lasa, ca e un Rai acolo!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

Primul bujor arbustiv inflorit:





anasstasia


nicol

Waw, chiar ca e frumos! Acum cat timp l-ai plantat?

Dalia

Nu mai stiu exact, dar cred ca are vreo 3 ani.

paraschivvvv



einsteinitza

E un vis, si cu petele alea de galben, foarte elegant! :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

In primavara asta a facut cele mai multe flori. Imi fura si mie privirea, de fiecare data cand trec pe langa el.

paunita

Gradina ta pare rupta din rai , pare un taram fermecat .Tare frumos ai reusit sa le combini  +apl Bujorul e superb asa plin de flori , abia astept sa-l vad si pe al meu la fel .

Dalia

Multumesc, Paunita. De vreo 2 zile vremea a revenit la normal (adica e racoare, nori, atat de bine) si gradina si-a recapatat prospetimea specifica primaverii.

Dalia

Bujorul si-a deschis o multime de flori. Arata superb:


paunita


Carina

Vaai, cum poate sa arate  +hypno
Eu ma mandream ca unul dintre ai mei a avut şase flori, iar al tau are atatea ca nu pot sa le numar  ;D

flordel


Dalia

M-a uimit si pe mine anul acesta.  :x

einsteinitza

E nemaipomenit! Parca vad ca la anul se va termina brusc stocul la Anthesis! :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Carina

Bujorul ăsta din pacate nu se gaseste la Anthesis, care are unul alb dublu (cred ca cel pe care il are Paunita)
Bujorul Daliei e Feng dan bai, cu flori simple si imense. Eu am luat unul de la un targ de flori dar a inflorit roz  :-\ iar altundeva nu prea stiu unde sa-l gasesc

Dalia

Da, ai dreptate Carina. Eu l-am cumparat de la City Garden Suceava, acum vreo 3 ani. Magazinul de aici s-a inchis intre timp.

Il am si pe cel alb de la Anthesis. Are doi boboci mari, care urmeaza sa se deschida.

einsteinitza

Oricum, clar toata lumea va fi la vanatoare de bujori, pozele sunt superbe!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

Un bujor de la Anthesis:


paunita

Ce frumos e si acesta si bine dezvoltat  +apl

Dalia

Bujorul roz si-a deschis toti cei 4 boboci:



S-a deschis si cel alb, care are si un parfum discret: