Maxima zilei

Started by Trofin Petrina, May 22, 2007, 07:02:55 PM

Previous topic - Next topic

doina

De multe ori patesc si eu ca bietul lustrangiu   :'( . Nu prea ma uit la televizor , nu vad stiri si 'prognoze' facute de expertii nostri. Dar ajung dimineata la serviciu si ma intreaba colegii pe ce lume traiesc , eu nu am auzit.... , ca o sa fie din rau in mai rau. Si ce fac  , doar poate reusesc sa-mi strice buna dispozitie  >:(

georgette

Eu "nu vreau" sa primesc criza in viata mea...asa ca am sa comand flori cat vreau  ;) :D...lumea asta 3D ,o creeam noi toti , prin gandurile noastre,pe asta mizeaza si cei care ''lanseaza'' crize si apocalipse...deci sa ne vedem de treburi ca si pina acum!!

A,si sa nu fiu off...

""Daca as fi putut sa iau viata de la capat,as comite aceleasi greseli,doar ca mult mai devreme!!""
                                                                                                                                                      Tallulah Bankhead

stefana

Eu, nu! Le-am facut pe toate cam la timpul lor :D

georgette

Quote from: stefana on February 02, 2009, 01:52:33 PM
Eu, nu! Le-am facut pe toate cam la timpul lor :D
Eu sant in urma rau de tot...nu cred ca se mai poate recupera :D :D :D..dar incerc sa le fac pe cele care trebuie acum!! :D :D :D macar pe astea sa nu le sar!

costieanuconstantin


lala

Televiziunea=instrument de dezinformare.............patim ca lustragiul daca ne luam   dupa ea. ::) ::) ::) ::) ::)

dorinas

Ai dreptate lala, ieri era o stire de genul iarna grea in vestul Europei, stratul de zapada masoara 10 cm. ;D
Astia n-au mai auzit de iarna in care stratul de zapada era de jumatate de metru si atunci nu mai era iarna grea.

georgette

Quote from: dorinas on February 03, 2009, 09:25:03 AM
Ai dreptate lala, ieri era o stire de genul iarna grea in vestul Europei, stratul de zapada masoara 10 cm. ;D
Astia n-au mai auzit de iarna in care stratul de zapada era de jumatate de metru si atunci nu mai era iarna grea.
Cine sta ,bre sa i asculte pe ei?? Ca eu ,cu cei 20 de hipie (vechi si noi  ;) )si alte zeci de suflete "inghiveciate" nu mai am timp sa mi ascult copilul cand vorbeste, dar mi-te pe ei??
sa fie la ei acolo..si iarna si criza si tot ce si doresc ei...sa nu si strice pofta..!!! :D :D :D

georgette

Quote from: costieanuconstantin on February 02, 2009, 06:26:14 PM
fetelor !!!!!!!! ;D ;) :-*
Costi,..concis ca de obicei!!!(trebuia sa zic=superconcentrat=) ;)

penelopa

Quote from: georgette on February 02, 2009, 12:55:44 PM


""Daca as fi putut sa iau viata de la capat,as comite aceleasi greseli,doar ca mult mai devreme!!""
                                                                                                                                                      Tallulah Bankhead

Ei,nu! Eu le-aş comite pe toate câte mi-au scăpat .... la vremea lor  ;D
Dar, cum niciodată nu-i prea târziu, exersez şi fără s-o iau de la capăt    ;)  conform  principiului"încercarea, moarte n-are!".

andreibrad66

"Fiecare om pe care îl întâlnesc în drumul meu îmi este superior prin ceva. De aceea încerc să învăţ câte ceva pe lângă fiecare." Sigmund Freud

stefana

Eeeh, daca toti ar gandi asa ...

andreibrad66

Stefana, pot sa te asigur ca eu asa gandesc. Crede-ma, atunci cand stai mai mult pe drum, daca nu incerci sa afli ceva nou de la fiecare om intalnit si loc vazut se poate spune ca ai calatorit degeaba...

penelopa

Vai,tu, Brade, da' ce înţelept eşti, măi! :)
Spre deosebire de tine, eu mai învăţ şi din greşeli. Niciodată nu fac  de 2 ori aceeaşi greşeală.
Şi când mă frig odată cu ciorbă, suflu şi'n iaurt.
Aşa că, măi  " 3 în 1", mă'nţelegi ce vreau să spun.  ;)

andreibrad66

Se pare ca Penelopa va deveni una dintre bunele mele prietene...pana la urma.
Iti multumesc pentru faptul ca ma consideri intelept, dar cum bine spunea Octavian Paler: "Sunt doar un om mediocru. Singura diferenta intre mine si ceilalti oameni este ca eu imi dau seama de asta."
Pentru ca NU INTELEG CE VREI SA SPUI iti mai dau un citat tot din Sigmund Freud
"Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei".
Iti multumesc ca nu dai cu piatra in mine.

lala

Quote from: dorinas on February 03, 2009, 09:25:03 AM
Ai dreptate lala, ieri era o stire de genul iarna grea in vestul Europei, stratul de zapada masoara 10 cm. ;D
Astia n-au mai auzit de iarna in care stratul de zapada era de jumatate de metru si atunci nu mai era iarna grea.
Doamne si cand le vad pe alea din "teren"cu ce superlative vin....va fi deosebit de frig...sau nemaipomenit de frig...se anunta o iarna ffff grea...stratul de zapada este,vorba ta,de 10 cm(extraordinar)...ninge cu fulgi foarte mari.................si e totul cat se poate de normal pentru o iarna obisnuita! >:(

myky

sa bagam si ceva din Jung:
'Nimic mai rău nu i se poate întâmpla cuiva decât să fie complet înţeles.'

stefana

Daca asta-i cel mai rau lucru care ni se poate intampla, noi, femeile, am scapat de grija asta  ;D

andreibrad66

"Dragostea inseamna sa pui fericirea persoanei iubite mai presus de propria fericire". H. Jackson Brown, Jr.

penelopa

Quote from: andreibrad66 on February 05, 2009, 08:41:26 AM
"Dragostea inseamna sa pui fericirea persoanei iubite mai presus de propria fericire". H. Jackson Brown, Jr.


Vai, tu, Brade!!! Simt cum mi se  descompune inima când văd atâta sensibilitate la tine  ;)
Dar, oare, faci  tu aşa precum zice nenea Brown Jr  ???

cara

Chiar daca barbatii ar intelege femeile, tot nu le-ar veni sa creada!  :D

georgette

mai multe mini-maxime ;) :D

Am invatat... ca nimeni nu este perfect...
Pina cind nu te indragostesti.
 Am invatat ...ca viata e dura...
Dar eu si mai si!!!
Am invatat ... ca sansele nu trebuie niciodata sa le pierzi..
Acelea pe care le pierzi tu le prinde din zbor o alta persoana.
 Am invatat ca atunci cind  porti pica si amaraciune ,fericirea se duce in alta parte.
 Am invatat...
Ca ar trebui mereu folosite vorbe bune...
Pentru ca miine poate va trebui sa le retragi.
 Am invatat ca un suris e un mod economic pentru a-ti imbunatati aspectul.                             
 Am invatat ca nu pot sa aleg cum ma simt...
Dar pot mereu sa fac cite ceva.
Am invatat...  ca atunci cind fiul tau nou nascut iti tine degetul in micul lui  pumn.... s-a lipit de tine pentru toata viata.
 Am invatat...ca toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata  fericirea si  cresterea au loc in timpul
urcusului.
   Am invatat ...ca trebuie sa te bucuride calatorie si sa nu te
gindesti doar la scopul ei.
 Am invatat ...ca e mai bine sa dai sfaturi doar in doua situatii...
Cins sint cerute si cind de ele depinde viata cuiva.
 Am invatat ca cu cit irosesc mai putin timpul... mai multe lucruri reusesc sa fac.
                           


andreibrad66

Da, chiar asa fac, nu are rost sa-ti descompui inima.

diana

Quote from: andreibrad66 on February 05, 2009, 09:32:45 AM
nu are rost sa-ti descompui inima.


Mi-am descompus-o eu la editat mesajul :D :D :D

penelopa

Quote from: andreibrad66 on February 05, 2009, 09:32:45 AM
Da, chiar asa fac, nu are rost sa-ti descompui inima.


Dă-mi voie să mă îndoiesc ! :)  ( a nu te gândi la prostii, da?  ;D)