Banca de seminte III

Started by einsteinitza, November 01, 2012, 07:34:22 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Buun, au sosit si ultimele seminte, de la Bunicutz, multumim inca odata.
Maine nu pot dar poimanie ma apuc de pachetele. Sa ne fie de bine!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Iupiiiiiiii!  :D +dns  spor la pachetele, Es  +rsp
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sannamaria

iupii ,abia astept ,sunt asa de curioasa ca nu mai pot  +dns

einsteinitza

Am facut in dimineata asta coletele, scuze pentru intarziere. Mereu sunt in intarziere. Dupa pranz ma duc la posta!

Pliculetele cu seminte de lamai reziștent la ger au doar Poncirus lamai pe ele, dar cred ca stiti voi ce sunt.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

larisa

Dupa ce trebuie sa faci atitea pliculete,dupa ce pierzi atita timp,cu tot felul de plicuri ,adrese ,trimis la posta .etc,tot tu esti in intirziere?Eu cind tre sa fac 2-3 plicuri,trebuie sa-mi rezerv timp din timp.Problema nu e sa fac plicurile ...ci ...sa le ...expediez.Altfel risca sa le prinda si celalalt an ;D

Rux


claude

La voi au ajuns pachetele de la Es? Ca la mine inca nu a sosit nimic  ???
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabriela jalba

Si eu tot asta pindeam. Nu,nu a ajuns nimic. Ma gindesc ca nu a mai ajuns la posta sa le puna. O fi intervenit ceva. Le astept,ca se face cam tirziu pentru eventuale rasaduri.
   Precis a intervenit ceva, ca vad ca ES n-a mai fost pe forum de pe 25. De obicei nu lipseste atit.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

 Asa este ! Sa speram ca nu-i ceva grav si doar este ocupata  cu alte treburi  de primavara si de creatie .

  Referitor la plicuri .. si eu am asteptat si am intrebat  postarita . Insa din motive de precautie .Am deja doua plicuri care nu au ajuns niciodata (desi stiu ca au fost trimise cu seminte )  iar alt plic  ajuns desfacut (dar cu ceva seminte ) .
  Asa ca am luat hotararea sa nu mai folosesc metoda asta ci a coletariei . Si ca expeditor si ca destinatar ,(platesc eu taxele ) Mai scump dar mai sigur .
 
Apropo ,trebuie sa trimit unei persoane un colet mic cu seminte . Anunt acea persoana ca doar joi il pun la posta .
Cu scuzele de rigoare .

claude

Pai de-aia am intrebat si eu, ca stiu ca au fost multe probleme cu plicuri cu seminte, si, in plus, la mine tot ce a fost trimis de Es de obicei face intai turul Romaniei si abia pe urma nimereste trenul ruta corecta  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabriela jalba

Iaca asa capeti tu seminte mai desatepte,ca in asa tur,culeg o gramada de informatii  =)) =)) Bine totusi ca ajung. Si eu pina acum 3 plicuri trimise si care nu au mai ajuns.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Dragele mele, ieratati-mi absenta dar e motiata. Nu prea pot sa scriu, sunt in regula doar cu doua coaste fisurate. :P
A intrat unul in noi, beat crita.
Nu am reusit asadar sa pun coletele mi-e si groaza. Va rog pe toti sa imi scrieti adresele in privat, multe din plicurile aflate pe bancheta s-au udat si adresa nu mai e foarte clara.sa nu ajunga aiurea! Vreau sa schimb maine toate plicurile si sa imi trimit barbatul la posta. Iar trebuie sa ma scuzati!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paunita

Es . mi-ai lipsit ! Nu am stiut ce s-a intamplat , am crezut ca te relaxezi , intr-un mic concediu . Imi pare rau de cele intamplate . Va doresc multa sanatate si sa fie totul bine .

gabriela jalba

O, Doamne !!!!
   Sanatate!!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Eu zic sa lasi plicurile pe mai tarziu ,ca n-o fi foc. Nu te mai necajii si cu ele . Sanatate !

claude

Es, daca e mai usor, arunca toate plicurile intr-o cutie si trimite coletul la mine, fac eu retrimiterea in tara
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot


einsteinitza

Multumesc pentru grija, nu e prea grav. Doar niste nervi, vanatai, iar coastele se vor rezolva singure. Ma enerveaza ca sigur maine nu am acces in gradina! Parca vad ca trebuie sa ies pe furis! Cand s-a dus si la mine mai toata zapada, vine asta! Si visam iar o gradina de legume minunata! :P =))
Claude, Rux, e in regula, pot sa le rezolv!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


larisa

Sanatate Es,dar stii ca trebuie sa stai linistita ca se se  sudeze coastele corect.Lasa treaba in gradina ,ca vei avea timp si pentru asta,Sanatatea e mai importanta

rodi

Coastele se rezolva singure daca esti cuminte, Es, nu daca nu stii cum s-o zbughesti in gradina! Las' ca gradina nu pleaca si se pare si timpul inca tine cu situatia in care esti acum. E frig si ploua.
Multa sanatate iti doresc!  +hug

geodezia

sanatate .lasa gradina in pace ca nu fuge de acolos tai binisor si cumintica

einsteinitza

Geo, tu vorbesti, care i-ai fentat pe toti si ai motocaraci nou? :-bd
Da, nu va faceti griji ca ma dau voinica dar nu prea ma pot agita! Ma cam dor toate :-bd =))
Dar ce sa fac, Claude se vaita de sale dupa doua saptamani de munca, eu abaia acum vad pamantul curat, mi-e si mie pofta! :P
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro