Completari

Started by einsteinitza, January 08, 2013, 08:35:04 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Rog pe toti cei care doresc ca postarile lor sa nu isi piarda sensul, sa completeze unde pot din calculator pozele pierdute prin mutarea lor pe alte site-uri sau prin inchiderea unor site-uri de gazduire. Lipsesc multe poze superbe, ar fi bine de acum sa pe postati direct, sa ramana ici orice alte miscari faceti printre ele!

Popgeo, am impresia ca ai foarte multe lipsuri, e pacat aveai multe poze superbe!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

trandafira

Cum se realizeaza postarea directa?

Felix

Atunci cand postezi, in partea de jos, la Additional options...Attach...se pun pozele  :-bd
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

einsteinitza

Trandafira,  dqc nu te descurci scrie-mi un mesaj si incerc sa te lamuresc unde nu merge.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

trandafira


trandafira

Gata, a mers, imi place! Nu mai puteam posta pt ca imi pierdusem albumul si ... trebuia facut altul. Tks!

einsteinitza

Ce frumos, felicitari!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Am facut si eu o incercare pe o dimensiune mai mare a pozei, vad ca o primeste  :-bd
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Da.. dar sa-ti spun  cum am primit-o eu :  ... ca un pumn in stomac, ochii cit cepele si  sprancenele ridicate ... de frumos ce este trandafirul tau ! +apl

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

 :D   O fi capricioasa doamna asta Astrid Grafin, dar te asigur Rux ca si mie imi produce de fiecare data exact aceeasi reactie ca si a ta  :D. Rux, eu am altoit in vara 1 Astrid Grafin, daca nu il ai si il vrei si, bineinteles, trec ;)e iarna cu bine, toamna viitoare ti-l trimit!
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Tu ce zici? Stii  proverbul cu "mananci calule ovaz" ?Ei bine ... il transpunem in "gradinar " si "butasi" Ce bine merg cuvintele astea impreuna...

vernil

Quote from: trandafira on January 09, 2013, 09:28:49 AM
Gata, a mers, imi place! Nu mai puteam posta pt ca imi pierdusem albumul si ... trebuia facut altul. Tks!

Trandafira, cum ai reusit sa redai un alb atat de pur, de stralucitor ? E foarte greu de evidentiat in fotografii!  +apl

trandafira

E matase grea. Am folosit acest material ca sa-mi iasa frumos pampoanele de la imbracamintea pt scaune( pacat ca nu au iesit in poza). Am facut tot acest aranjament tras la masina de cusut in cateva ore,cand am auzit ca voi mai avea cativa invitati ( care s-au autoinvitat!) inainte de a incarca in portbagaj sarmale, cozonaci, carbuni pt gratar, cadouri, aranjamente pt cei doi brazi ( unul auriu in interior si unul rosu in exterior, pe terasa), apa minerala plata si carbogazoasa, cola cu si fara zahar, alte bauturi, vasc cu globuri rosii si funde verzi, paine de diferite forme si seminte, haine si pantofi de sarbatoarea, ce mai, a fost groaznic drumul, nu aveai unde sa mai pui un deget!
In ziua de Craciun, a fost veselie mare, nimeni nu a observat - am vazut eu prea tarziu!- ca o lumanare s-a topit si ceara fierbinte a cazut pe fata de masa topind-o. In plus s-a varsat si vin rosu pe fata de masa. Am venit in Bucuresti si crezand ca fata de masa e distrusa, am incercat sa repar ceva, cat de cat!. Am pus lapte peste pata de vin rosu si s-a curatat complet, apoi am cumparat un metraj de panglica la culoarea fetei de masa. Iata cum am astupat gaura din mijlocul fetei de masa:
Si am obtinut o fata de masa cu mult mai interesanta!

vernil

Ai avut o idee traznet, ai recuperat fata de masa si panglica e de mare efect! Si eu sunt inventiva, dar o sa preiau ideea ta cu panglica pentru a repara si eu o fata de masa.

trandafira

Ma bucur mereu cand aud ca lucrurile frumoase se pot recupera prin mici artificii si nu se arunca imediat ce au facut o "buba"ca si cum n-ar mai folosi la nimic.

einsteinitza

Imi place ideea ta si eu sunt grenul care unest, reface, reutilizeaza, mai ales lucruri din materiale de calitate. Te-ai miscat foarte repede!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Asa incep sa devin si eu.  O fi vreo evolutie ,nu ?
Trandafira ,super ideea.

einsteinitza

Adica, voiai sa spui ca asa devii, rapida nu?.. :D :D ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro