ANUNT IMPORTANT!

Started by Felix, August 11, 2006, 02:28:10 PM

Previous topic - Next topic

sicamin

Dumnezeu sa o odihneasca! A fost o femee cu un suflet bun.Desi nu am cunoscuta personal ,am o multime de flori de la dansa. :'( .
Coondoleante familiei !

GetaV

Ne-am gandit sa-i facem o coroana din partea forumului.Daca doriti sa participati va lasa Stefana un nr. de cont

gomez99

daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Marmoset

Astept nr de cont intr-un mesaj privat si suma pe care trebuie s-o depun. Indiscutabil, macar la coroana de flori vreau sa contribui.

georgette

O veste cu adevarat socanta! Nu ma asteptam la asa ceva atat de curand! :'( :'( :'(
Cale de Lumina Fleur si toate florile vazute si nevazute sa te insoteasca!
Primeste  gandurile noastre de iubire oriunde te ai afla!!!!
condoleante familiei !

lyana

Nici mie nu-mi vine sa cred ,foarte greu ,condoleante familiei !!! Dumnezeu s-o odihneasca in pace :(

Ionela

Acum Fleur ne priveste zambind dintr-o alta dimensiune a existentei. Este Lumina, asa cum a fost si printre noi.
Dumnezeu sa le dea putere celor apropiati pe care i-a lasat aici.  +hug
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Rux

Tristetea ma copleseste ,desi nu am cunoscut-o si nici nu am prea "socializat " .Dar este trist ce se intampla!
Un gand bun pentru ea!

adrianam

Nu-mi vine sa cred!

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Claudiu

Trist.

Se spune ca, pentru fiecare suflet, numaratoarea inversa incepe de cand se naste. Si numaratoarea asta tine pana cand, celui venit in asta lume, ii vine randul sa plece. Adica dupa cum hotaraste soarta.

Si cu toate ca fiecare se supune sortii, atunci cand unul pleaca, cei din jurul lui, cei carora le-a adus lumina, cei carora le-a adus un zambet, cei carora le-a adus o floare ... toti acestia continua sa numere si pentru sufletul care a plecat.
Si numaratoarea acestora tine pana ... pana cand altii le vor prelua numararea si o vor continua.

Odihneasca in pace. Condoleante.

IONUT

este o mare tristete in sufletul meu,tocmai cunoscusem un om deosebit si iata ca ne a si parasit,nu stiam Fleur de ce 'becul 'de pe mess e stins
acum am inteles,Dumnezeu sa aiba grija de sufletul tau.

stefana

O sa-mi amintesc de Fleur asa cum a venit cu bratele incarcate de muscate, atunci cand ne-am intalnit prima oara intr-o zi de mai

Pentru cei care au pretuit-o si doresc sa puna o floare langa trupul ei, dar nu au cum, ne-am gandit sa ducem la Campina o coroana de flori din partea forumistilor.
Cine doreste sa participe, sa-mi scrie MP si am sa-i dau detalii in raspuns.

georgette

Da Stefana ,vreau si eu ..scrie mi te rog pe mp..

Pentru mine Fleur va ramane mereu asa cum o stiu: stralucitoare,blanda,delicata si cu o inima sa cuprinda tot universul!
am sa pun aci cateva randuri scrise pentru ea..poate le va primi odata cu  toate gandurile mele  +hug


Imbratisata de Lumina,
Lasand in urma efemerul,
Te-ai inaltat intr-o clipita
La astrul care  lumineaza cerul!

In lume ai fost o adiere,
Un zambet cald,mangaietor,
Un inger pentru cei de-aproape,
Un inger singur printre flori!

Ai adunat in al tau suflet
Durere multa,muta,grea...
Ai daruit in schimb iubire
Delicatete-Floarea mea!

Un zbor usor sa-ti fie calea
Si porti deschise sa gasesti,
Sa nu stii ce  e intristarea
De Sus,de-acolo sa zambesti!

+hug +hug +hug


GetaV

Georgette ,sper din suflet sa ajunga la EA aceste versuri >:(

Mihai

Odihneasca in pace!
Desi nu am cunoscut-o personal sunt tare trist si parca nu imi vine sa cred ca este adevarat.

simonaelena

Nu pot sa descriu ce simt acum......... socata e putin spus
Fleur sa ai parte de odihna vesnica!

Stefana si eu astept mp.

Claudya

si eu doresc sa particip cu o floare pentru Fleur .Stefana te rog trimite=mi mp.
        :'( :'( :'( :'(Dzeu a luat-o sa ingrijeasca floriile Raiului.

Codruta

Citeam mesaj dupa mesaj si tot nu-mi venea sa cred. Imi este greu sa-mi gasesc cuvintele, e intr-adevar un soc. O iubitoare a florilor care a devenit o floare. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

GetaV

A fost o zi grea. Ziua despartirii.Si cerul a fost suparat si Sf. Ilie a pocnit biciul ,pana a iesit Florica din capela .Atunci totul s-a oprit prin vointa lui Dumnezeu !

Marmoset

Of, Doamne...., Fleur, Fleur...!  :'( :'(
Dumnezeu sa-ti tina tarana usoara si multumesc celor care au fost astazi acolo si-au dus cu ei si gandul meu, si sentimentele mele de compasiune si condoleante!
GetaV, Stefana..., nici nu-mi pot imagina ce v-a fost dat azi sa vi se perinde prin fata ochilor...  :( :( :(

ani

Fleur, Dumnezeu sa te odihneasca!
Am aflat prea tarziu aceasta veste trista si nu pot sa-mi amintesc de Fleur decat vesela, optimista, dornica sa faca bucurii celorlalti. Ne-am intalnit si la Galati cand facea tratament si tot despre flori am vorbit. Suntem mai saraci cu un suflet mare!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume


einsteinitza

Multumim pentru efort si pentru reprezentare. Afost o coroana deosebita. Asa a fost si o farama de forum langa ea la plecare.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro