Crisanteme si tufanele

Started by penelopa, August 21, 2007, 04:38:41 PM

Previous topic - Next topic

penelopa

.... dacă mai apucă  ;D
Uneori vine zăpada înainte de a înflori crisantemele  ciupite  >:(

valentyna

 ;)foarte frumoase tufanelele.momentan nu am conditii pt a tine cateva tufanele dar le admir pe cele din oras puse de d-l primar.     :D :D :D     http://valentyna.sunphoto.ro/                                   FLORI STRADALE din BARLAD -2008          :o ::) :o


ionut

cum va place?

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]

miha

Ce de frumuseti!!! Superbe ...ce poti sa zici mai mult de atat... :o

ozimandias

Prima e ireala. Celelalte sunt extraodinare!


ionut

am tras concluzia
sunt frumoase ca voi,multumesc pentru aprecieri

valentyna

Quote from: liana on October 05, 2008, 04:43:44 PM
Valentina, nu se vede ???
nu stiu ce s-a intamplat,cred ca e vreo problema cu saitul. ??? ??? ???

Nicol Caloian

Superbeeeee! Daca as fi aproape, as veni in fiecare zi sa vad asa frumuseti.

costieanuconstantin


ionut

costi am avut 26 de soiuri,fiecare avand un"soroc"al infloririi din august pana la sfarsitul lui octombrie,marindu le ziua prin iluminare artificiala le as fi intarziat inflorirea,ori n aveam nici un interes,deci nu le am iluminat artificial

lala

 :o :o :o :owow
Ionut,tu te ocupi de ele?


valentyna

Quote from: valentyna on October 05, 2008, 03:20:19 PM
;)foarte frumoase tufanelele.momentan nu am conditii pt a tine cateva tufanele dar le admir pe cele din oras puse de d-l primar.     :D :D :D     http://valentyna.sunphoto.ro/                                   FLORI STRADALE din BARLAD -2008          :o ::) :o
acu se vad ;) :D ;)

georgette

Quote from: ionut on October 06, 2008, 07:17:10 PM
cum va place?
Ionut,FIE CA TE UITI LA CURCUBEU,FIE CA TE UITI LA ELE..tot o minunatie vezi! sant S-U-P-E-R-B-E!!!eu am incercat sa privesc a2a-poza  rotita cu 90 de grade...ai impresia ca vezi curcubeul de aproape!!! ;) :)

cara

       Domnule Ionut,

Subsemnata Cara din Sacele, va rog respectuos prin prezenta sa ma lamuriti daca cele trei ghivece de crizanteme/tufanele  (pe care mi le-am cumparat dupa ce mi-ati biciuit ingrozitor simturile cu pozele dumneavoastra  ;D )pot fi plantate direct in gradina.


Va multumesc,

ss indescifrabil


ionut

doamna moderatoare Cara,prin prezenta te lamuresc cum ca poti planta cele trei tufanici,ori de-s mari sau de sant mici
mai am poze,daca simturile dumneavoastra mai suporta... :D :D
in principal eu ma ocup de flori,de toate florile pe care le produc

cara


ionut

 :D :D :D o sa ti para rau ca n ai cumparat de la mine Cara

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]

myky

cum le pastrezi omule, la dimensiunea asta?



gabriela jalba

Turturica a pus punctul pe "i". Am intrat aici ca sa ma vait ce rau stau la sectorul asta,si cind colo.......sint extraordinare!!!!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ionut

am glumit Turturico,sunt mult prea voluminoase si grele pt a fi trimise prin posta,oricum daca cineva din mushuroi ar trece pe la mine ar primii cadou ghiveciul care i place...
Myky,pentru a ajunge la dimensiuni mari si la forme globuloase trebuie amplasate asa fel incat plantele sa nu se atinga pt a nu se incomoda reciproc