Ograda Zoo

Started by sicamin, September 14, 2007, 12:00:01 AM

Previous topic - Next topic

martipan

Chiar nu fuge nimfoiul doloc maica  :o ?
La asta nu ma asteptam ...eu pe ai mei nici prin casa nu-i las mult timp,femela mea cea dragalasa are prostul obicei sa se izeasca violent cu capul in pereti,geamuri si alte suprafete cand zboara,asa ca trebuie supravegheata mereu ...masculul sta afara pe umarul meu,nu-i bai,dar nici el mereu,fiindca se cam sperie de ceilalti ai casei,in afara de mine ,si zboara pana respira foarte greu (nu are antrenament ) .

myky

 cu exceptia escapadei de vara trecuta, si a uneia mai mici, tot in curtea vecina, nu.
si cand a zburat , speriat de diverse lucruri, s-a agatat de bolta de vie, sau gard, nu a depasit curtea.

martipan

Ma bucur pt fidelitatea lui,dar ai mare grija sa nu-l pradeze vreun om pofticios,profitand ca e cuminte  >:( !

myky

acum, cel mai frica imi e de toto.
cu ciobanescul german se intelege f. bine, dar asta e zapacit rau.

martipan

Cat sunt mici cutu,sunt mai zvapaiati,totul le pare o jucarie ...eu ma refeream la un pradator mult mai periculos,omul ...cati nu ar baga mana pe dupa gard sa il fure ?  >:(

myky

 :D :D dupa gard e ciobanescul, crede-ma ca am dus 2 la spital pana acum, si nu doreau sa fure :D

ozimandias

Am fost la 'gradina'. Poze cu flori... doar cativa crocusi. In schimb poze cu Bella.
(cred ca in alta viata a fost fotbalist  :D)


martipan

Ce cutu maaare :D !
Dar e superba,o dragalasa !
Nu a tavalit gradina ? ;D

ozimandias

Nu-mi mai adu aminte... tocmai fotografiam plantele si a venit in viteza si s-a trantit tocmai pe "subiectul" pozei...

myky

 :D :D, pai vezi de ce am facut baricade!

ozimandias

Marti, nu am cum sa fac gard...
Intr-adevar, acum ca s-au marit plantele, Bella nu calca pe ele, le sare. Dar soacra mea are flori puse pe langa bolta de vie si pe alea le ocoleste. Florile mele sunt in partea de curte cu legume si cum acolo e inca gol toata gradina e a ei. Si randurile mele cu flori sunt nesemnificative in marimea aia de curte.
Dar oricum, toata curtea e plina de lalele, de narcise si de zambile. Plina! Nu cred ca le-a mai scos (soacra) de trei ani din pamant si sunt tufe acum. Cred ca va fi o minunatie cand vor inflori. Iar astea ti-am spus, sunt "protejate" ca sunt multe si ele insele formeaza un gard. Pe care Bella il sare  :D :D :D
Dar orice ar face e o minunata.


Mihai

Eu sunt mai avantajat ......am doi caini pechinezi.....juri ca sunt caini cu baterii....mici si latra incontinuu ;D

ozimandias

 :D
De latrat.... nu ma vait.
Oricum la noi in curte nu poate intra nimeni decat noi, familia (cumnata si cumnatu cu copilul si noi). La trei case sta sora socrului. O stie pe Bella de la 2 luni. Vine in curte cel putin o data la 2 zile... Dar asta nu o face mai putin vigilenta pe Bella :D. Cand intra un musafir.... mai bine te lipsesti. Oricum nu poti sta de vorba ca Bella latra pana musafirul iese pe poarta (iar ca sa intre sau sa iasa cineva ... ea trebuie prinsa si inchisa in alta curte ca altfel nu e chip). Si latra pana face spume la gura. Acum e disperata ca au inceput sa viziteze curtea vrabuitele... E o alergatura de numa...  :D

Codruta

Martipan, ca tot spuneai ca iti e dor de Igu uite cum am gasit-o azi noapte...se pare ca si zidul e bun in loc de copac ;D

Ella

 :D :D :D
de-ai stii de cate ori deschid albumul tau, sa o vedem (eu si didi)

irina

codrutaaaaaaaaaa
nu tii frica sa dormi in casa cu ....'mneaei??????
eu una ....mii frica sa vad si in poze

Codruta

Ella, cred ca tu si Didi sunteti printre cei foarte putini la car le palce Igu. Uite reactia Irinei ;D :D

Irina, ca sa te conving ca nu mi-e frica sa dorm in casa cu Igu, ba chiar pot sa dorm cu ea ;D...si nu numai  :D :D

martipan

Iote bebeeeeee !!!
Cat de frumusel este dumnealui,cum se alpiniseste el pe ziduri  ;D !
Si eu mai frunzaresc albumul dupa Igu,bre,asa sa sti,tare mi-i drag !

Ella

Didi este moarta dupa tot ce inseamna animalut. Ma tine cu orele in magazinele cu animalute, acolo n-o deranjeaza nici mirosul, nici nimic, in magazinul alimentar, fuge de raionul cu peste si carnuri. ;D

Si mie imi plac, dar nu cred ca as putea dormi cu ele in pat, eventual un cactus, doi ;D

irina

da chiar asa!
mai Codruta mama in poza acolo altcineva trebuia sa fie  :-* ;D
acu treaba ta ...da eu nu as inchide un ochi .de fapt nu as atinge-o

Codruta

Ella, Didi e din acelasi aluat ca si mine ;D Marea mea iubire sunt animalele. Plantele, a doua iubire le-am descoperit ca pe un inlocuitor ... nu mai pot sa am acum ce am avut acasa inainte de a veni aici. http://codruta.sunphoto.ro/hobby_si_afaceri

Am vazut ca se pot pune si filme in sunphoto asa ca atunci cand voi avea putin timp incerc sa pun un filmulet cu Igu.

Francesca, dalmatianul a murit acum 4 ani (avea apropae 13 ani) si cu greu am pus poza aceea pntru ca ma doare enorm cand imi amintesc de ea (era o catelusa). Ce am acum se poate vedea la http://codruta.sunphoto.ro/animalute

Irina, multi care au vazut-o au zis ca nu ar atinge-o dar dupa ce au indraznit sa puna un deget pe ea au inceput sa o si mangaie. Are o piele fina si placuta la atingere mai ales cand e calda.

irina

deocamdata nu m-ai convins
dar daca vede baiatul meu pozele.....ti-l trimit colet  :-* ;D ;D ;D

Ella

Eu am crezut ca ai afacerea acolo. >:( chiar admiram, ce indeletnicire placuta ti-ai gasit.  

Codruta

Quote from: irina on April 05, 2009, 10:52:22 PM
deocamdata nu m-ai convins
dar daca vede baiatul meu pozele.....ti-l trimit colet  :-* ;D ;D ;D

Trimite-l ca putin ajutor nu imi strica ;D :D

Ella, afacera a fost in Romania. Indeletnicire placuta, pentru ca asa cum am zis iubesc animalele dar deloc usoara. In 7 ani nu stiu daca, puse cap la cap am avut 2 luni liber. Nu tu weekend, nu tu concediu... Dar nu am regretat deloc. As lua-o in orice moment de la capat.