Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

penelopa

Bine ai venit, Adrianam!   Si eu iti cunosc .........  ID-ul , caci sunt fata umblata si informata   :D


Gabita, nu fi  dura cu Costi.....
Lasa-l  sa glumeasca si el ............... in stilul lui.  ;D
Mai ales ca are, ca si mine, majoritatea rudelor (probabil, prin alianta) in zona Vasluiului !!! 

adrianam

Multumesc pentru primirea calduroasa!  :)

Cara, chiar vreau sa aflu secretul zephyrantusului aceluia!  :)

Violetele mele au fost inflorite anul trecut, in etape. Cateva le-am pierdut dar nu mai stiu pe care.
Abia anul acesta incep sa le pun etichete, in mod sistematic la toate plantele din colectie.

simona72

bine ai venit adrianam

cara

Quote from: adrianam on March 10, 2008, 02:43:38 PM
Cara, chiar vreau sa aflu secretul zephyrantusului aceluia!  :)

pai, draga mea, ti-am raspuns imediat ce-ai postat intrebarea, ca practic nu am nici un secret....
scot bulbii din vegetatie prin noiembrie, lasandu-i in substratul in care au crescut. primavara (martie) ii replantez in alt substrat (turba cu perlit sau nisip) si-i fertilizez cand imi aduc aminte. anul trecut cred ca le-am pus de vrei 4 ori substral. atat.  :)

opiadc

         Adrianam,bine ai venit!
    Scuze pentru intarzierea cu care am aparut si eu! Mai plec si eu pe alte meleaguri si nu sunt tot timpul vigilenta!
   Felicitari pentru colectia de flori, sunt o adevarata incantare pentru ochi si pentru suflet! Ma intreb ce le faci de arata toate atat de bine!
   

martipan

Fi binevenita AdrianaM ,sper sa te simti bine aici si sa ne impartasesti din multele tale sfaturi intelepte  ;) !

gabriela jalba

Lui Adriana ,i s-a alaturat Paulina!!!! Bine ati venit!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Simona D.


gabriela jalba

Te pup!!!!! Stiam eu ca-i tentant forumul asta!!!!!! Cine bea o picatura,...ar mai tot bea! Ma bucur mult ca ai venit! O sa vezi ce fain e;aici rigorile regulamentului sint ceva mai elastice. Sintem tineri(indiferent de virsta) si nebuni!!! " Frumosii nebuni ai marilor orase" - Fanus Neagu
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Simona D.

Multumesc draga Gabriela pentru invitatie, pentru primire si pentru tot restul  :-*

Nicol Caloian

Tii ce fatuta frumoasa ni s-a alaturat! Gabi, inteleg ca o cunosti mai demult si mai inteleg ca ai momit-o si pe ea aici in musuroi (ca pe multi altii  ;D).
Simona D ce ne spui de florile tale?

Simona D.

Multumesc Nicol ! E doar o poza reusita  ;D

De florile mele o sa va spun pe parcurs ca sa nu incalc regulile din prima zi si sa postez offtopic  :D Pot sa-ti spun doar ca le dau pupic daca sunt cuminti si bataita daca nu sunt cuminti  ;D

costieanuconstantin

ne multumim numai cu pupaturile!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;)

Simona D.

Pai stai sa vad cat de cuminti sunteti  ;)  :D

Erwin

Bine ai venit Simona D.! ;)
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

floare mica

Quote from: Simona D. on March 17, 2008, 10:00:18 PM
Multumesc Nicol ! E doar o poza reusita  ;D

De florile mele o sa va spun pe parcurs ca sa nu incalc regulile din prima zi si sa postez offtopic  :D Pot sa-ti spun doar ca le dau pupic daca sunt cuminti si bataita daca nu sunt cuminti  ;D
Bine ai venit Simona D.
:o :o :o bataita ???:o :o :o printre flori si printre noi nu are ce cauta!!!  ::) ::) ::) Las-o la usa  ::)

Simona D.

@ Erwin : Bine te-am gasit !  ;)

@ Floare mica: Unele au nevoie de educatie ;D Doar cele care nu inteleg cu binisorul  :D

simona72

bine ai venit simona d.sa ne spui si noua de unde esti/te pupam si iti multumim ca esti alaturi de noi

sicamin

Simona D bine ai venit! :-*
Sigur aici te vei simti bine si ne vei impartasi si noua din experenta ta in ingrijirea florilor.

Simona D.

Quote from: simona72 on March 18, 2008, 05:49:15 PM
bine ai venit simona d.sa ne spui si noua de unde esti/te pupam si iti multumim ca esti alaturi de noi

Bine te-am gasit Simona72 ! :D Pupici pentru voi din Arad  :-*

Simona D.

Quote from: sicamin on March 18, 2008, 05:58:19 PM
Simona D bine ai venit! :-*
Sigur aici te vei simti bine si ne vei impartasi si noua din experenta ta in ingrijirea florilor.

Bine te-am gasit Sicamin  :-*
Cu siguranta ma voi simti bine, mai ales ca, rasfoind forumul, am dat peste atatea nume cunoscute  :D. Experienta mea in ingrijirea florilor nu este prea indelungata dar ... i'm working on it !  :P ;D

Codruta

Bun venit, Simona D.! Se umple gradina noastra de Simone una mai simpatica decat alta:)

Myrela

Ehhhhei, se aduna ''furnicutzele'' in mush-uroi !!!!!!!! semn de primavara!!!???
  BINE ATI VENIT !!!!
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

Simona D.

Multumesc de primire Codruta, Myrela !  :D

gabriela jalba

Inca un barbat: RADU !!!! nici nu stii ce bucurie ne faci!!! Noi.,catele din musuroi, abia asteptam sa mai vina si cite un pic de condiment in atita dulceata....Eu, te imbratisez prima!!!  (sa vedem cum te descurci cu celelalte!!!! ;D)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=