Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

cara

noa, Lilia, in sfarsit ai ajuns la noi!
greu drumu' da' merita!  ;D

bine ai venit, esti in familie. si la propriu si la figurat!  :D

vernil


penelopa

Lilia ?!?....... da, tu, eşti  ;) ... semeni cu Doina  lu' Vio  :-*
Deci,  bine ai venit, Lilia !

lyana

Bine ai venit Lilia la noi in mushuroi  :D ai niste flori superfrumoase , mi-au atras atentia in mod deosebit campanulele tale alb si mov ca niste stelute...sa-ti traiasca !!!!! :-* :-*

Ella


Nicol Caloian

Quote from: penelopa on November 06, 2008, 03:17:18 PM
  ;) ... semeni cu Doina  lu' Vio  :-*
.....
Pai cum altfel daca sunt surori? Am recunoscut unule poze puse de Vio!

Bun venit Lilica! Ai niste campanule, o splendoare!!!!

cata_ina

bine v-am gasit!
ma numesc Catalina Cobianu. am un sot si 2 copii: un baiat de 2 ani si jumatate si o fetita de 5 luni. ce hoby-uri am?  florile si animalele.
de aproape 4 ani m-am mutat, la casa cu curte si din bucuresti ;)

Nicol Caloian

Bine-ai venit! Sa te simti bine si sa ne povestesti de florile tale!

adita

Nu am inteles treaba cu "otrava" Vernil. Oricum mie tare mi-au placut interventiile tale.Documentate si pe inteles.

sicamin

Lilica,bine ai venit!
Cata ,copii sa-ti traiasca si sotul sa te iubeasca!

rox94ana


ozimandias

Quote from: adita on November 06, 2008, 08:44:42 PM
Nu am inteles treaba cu "otrava" Vernil. Oricum mie tare mi-au placut interventiile tale.Documentate si pe inteles.
Inca o dovada ca ce spunem se poate interpreta.
Vernil, ne-citind atent mesajele, a crezut ca esti o prietena de-a noastra, careia obisnuiam sa-i spunem otrava, de la nikul pe care si-l alesese si care asta insemna.
Atat.

Numai bine!


penelopa

Bine ai venit,  Cătă-Ina! (Mi-ar plăcea să-ţi spun Ina ....... în amintirea unei vechi prietene pe care n-am mai văzut-o de foarte mult timp).
Mă bucur că eşti din Bucureşti, că stai la curte, deci, te aşteptăm în grupul "coţohărlelor" de Bucureşti care, din când în când, o mai pun de-o întâlnire  :D

stefana

Quote from: vernil on November 05, 2008, 09:34:42 AM
putina "otrava"
Quote...a crezut ca esti o prietena de-a noastra
Nickul respectiv e Bella dona (matraguna), planta care, in doze homeopatice, este utila in multe afectiuni  ;)

bella_donna

Otrava sunt eu!
N-am sa am efect letal, intrucat "dozele" in care intru & postez pe forum sunt infime.


Ella

Bine ai venit bella_donna! :-*

vernil

Quote from: adita on November 06, 2008, 08:44:42 PM
Nu am inteles treaba cu "otrava" Vernil. Oricum mie tare mi-au placut interventiile tale.Documentate si pe inteles.

Scuza-ma, Adita.  :-* Te-am confundat cu Bella-Dona, care intre timp a raspuns. Multumesc de aprecieri, stau si eu alaturi de oameni si incerc sa ma descurc.
Multumesc, Anamaria! Foarte adevarat, de multe ori intelegem gresit mesajele!

vernil

Quote from: bella_donna on November 07, 2008, 10:10:02 PM
Otrava sunt eu!
N-am sa am efect letal, intrucat "dozele" in care intru & postez pe forum sunt infime.

Hai, incearca doze mai mari de postari, promitem sa rezistam!  :-*

cara

bella_donna, te-am vazut ieri on line si ma gandeam sa-ti scriu un PM sa te invit sa glasuiesti.
iaca mi s-o-ndeplinit dorinta!

uelcam!    ;D

myky

Quote from: bella_donna on November 07, 2008, 10:10:02 PM
Otrava sunt eu!
N-am sa am efect letal, intrucat "dozele" in care intru & postez pe forum sunt infime.

mamaa, bine ai venit :-*!
ma duc sa-mi iau antidotul! :D

doina

Bun venit ultimilor sositi.  :D :D  ;)

Nicol Caloian

Bun venit, Bella-dona, Postarile pot fi in doze mari, sigur rezitam! Doze mici doar ca sa avem si noi ochi frumosi!  :D  :D

cata_ina

multumesc frumos pentru primire.
penelopa - poti sa-mi spui cum iti face placere. am spus ca m-am mutat din bucuresti ;). nu departe, la vreo 28 de km. iar cu intalnirile mai greu: e adevarat ca stau acasa, dar nu am iesiri din cauza copiilor. trebuie sa-i iau cu mine peste tot si e groaznic de obositor.
sicamin multumesc pentru urari  :-*.

opiadc


                Na, pacat ca nu poti ajunge in Bucuresti, Cata_ina :'(; mi-ar fi facut placere sa ne intalnim! Mai nou ma specializez in intalniri cu membrii forumului! :)

              Bun venit noilor sositi! Sper sa ramaneti cat mai mult printre noi si sa va simtiti bine! Noi va primim cu bratele deschise, va impartasim din 'vasta' noastra experienta si din colectiile noastre de plante! :D :D :D
             Aici numai cine nu vrea nu se simte bine! ;)