Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

mamaruta

Da' demascati-va, fratilor, odata..ca presimt ca va cunosc pe toti.... >:( ??? ::)
Misteriosii.... :-\

Corcodel

nu trage dom' Penel,
...sunt eu Corcodel

andreibrad66

Penolopa, multumesc pentru invitatie. Inteleg ca aceasta nocturna se petrece...noaptea...Intru cu cea mai mare placere la o discutie.

andreibrad66

Sa traiesti Corcodele! Care-i treaba? Tu imi zici ca dau cu TIR-ul in mushuroi, tipa asta Penelopa ma ia cu 3 in 1, ce-o mai fi si asta? Ai idee cine e ? Cineva mi-a scris ca-i o tipa faina...Dar eu tot nu ma prind ce vrea...

andreibrad66

Mada ca sa incetam odata pentru totdeauna cu discutiile: Ma numesc Andrei Brad si sunt sofer pe TIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cum vrei sa ma demasc????????????????????Sau e un limbaj codat al forumului pe care eu nu-l inteleg????????
Ziceti-mi si mie ceva...ca mor de curiozitate!

georgette

Quote from: andreibrad66 on February 04, 2009, 02:59:32 PM
Penolopa, multumesc pentru invitatie. Inteleg ca aceasta nocturna se petrece...noaptea...Intru cu cea mai mare placere la o discutie.
Bradutule,Nocturna ..e non stop!! :D :D :D poti intra cand doresti si mai ales cand ai timp!!!si fii pregatit:  pe acolo sa ai ceva "malai" in buzunar ;) adeca un catren (nu ..ca-n tren ),o rima (alba,incrucisata, cum ti o iesi...) ;) ;D
daca vii si cu prietenii ,care s-au tabacit deja, va fi foarte simplu!
Acum am vazut postarea si nedumerirea ta..totul e sa existe rabdare! Noi ne am bucurat de oaspeti noi..fiecare se exprima cum ii este temperamentul..de aici incolo vom fi cu moderatie in toate ,pentru a nu speria pe noi veniti..plimbati va in voie prin mushuroi si cand aveti ceva de spus sintem aici cu totii!
PS:vedeti ca se fac comenzi,poate va intereseaza ceva flori...sint aproape gata de lansat la firme!

penelopa

Hai, ne leşi cu "şofer" pe TIR?!!!  ;) .... şi, când, mă rog, îl citeşti pe  "Sigismund .. Batori"  ( :D) filozofu' ăla din care tot dai citate....ha? Cumva prin parcările din drumurile tale luuuugi de ..... 3-4 zile (că, parcă atât a durat  drumul pe care  ţi-ai plimbat  ultima oară TIR-u  ;)).  

andreibrad66

Georgette,
Vine si malaiul:
Singur prin tara si singur prin straini,
Un ratacit al timpului acesta,
Am obosit sa-mi fie dor de tine
Si ratacesc pe strazi in Budapesta.

andreibrad66

Penelopa...Penelopa...Penelopa,

Am si eu antipatiile mele: Sigismund Bathory si generalul Basta...Zi si tu...Vine Mihai al nostru Viteazul, intra in Alba Iulia, face Unirea si ce se gaseste sa fac acest "general" nici macar ungur sadea (era de origine albaneza)? Il omoara la Turda. Ciudate, cel putin, corelatiile tale intre psihanaliza si istorie...Ai fi intrigata sa afli cate se petrec intr-o cabina de TIR...Daca nu-i cu suparare se mai pune mana si pe o carte, nu din cele 52 la care se asteapta unii...Faptul ca faci trimiteri la istorie inseamna ca inca iti cauti radacinile...Dar aici nu suntem pe canapeaua terapeutica sa te psihanalizez...Cu reverenta

sscipss

Neatza la toata lumea.
In primul rand multumesc pentru "atacuri" . Daca as primi astfel de "lovituri" de la toata lumea as fi cel mai fericit om din lume  ;D .
Acum ca am intrat si ca m-am speriat un pik de activitatea de pe forum poate ma pune si pe mine careva la curent. Recunosc sunt nou pe aici asa ca heeeeelp:

1. Care sunt topikurile cele mai frecventate
2. Pe unde ar trebui sa imi bag nasul ( adica pe unde se aduna lumea sa barfeasca de plante).


Vad ca sunt destul de multe discutii si imi e greu sa aleg

nico.agat

    Bine ai venit Ciprian .
  In ce priveste topikurile ,toate sunt frecventate asa ca intra unde vrei ;D


  ::)

Nicol Caloian

Ciprian, pe scurt: cand intri pe forum, la index, sunt afisate in ordine sectiunile relative la diverse subiecte. Fiecare are in fata un con de brad da culoare inchisa, daca sunt postari noi si de culoare gri daca nu sunt postari noi (de la ultima ta intrare pe sectiunea respectiva). Probabil ca tu le ai acum pe mai toate de culoare inchisa  :D ! La fiecare sectiune sunt topicuri deschise de forumisti legate de ce i-a interesat si la care apare intre paranteze optiunea New cand a postat cineva un nou mesaj. Daca faci clic pe New, te plasezi pe mesajele pe care nu le-ai citit de la ultima accesare. Asa ca citeste in ordinea care-ti convine sau care ti se pare mai la indemana. Succes!

mamaruta

Incantata, bre Andrei! Pai, cum sa-ti explic: de vreo 4 ani tot salasuiesc pe forumuri de flori...si am avut ocazia sa fiu ejectata de pe unele si acceptata pe altele. Aici, fac parte din gasca...si mi-am regasit prietenele vechi (si prietenii,,,sa ii amintesc si pe ei, ca ma aude ati si nu ma mai primeste in GB-ul lui...a se citi gradina botanica). Am crezut ca ne cunoastem de pe alte forumuri si din cauza asta te-am tachinat. Oricum, o sa o mai fac, nici o grija!
Pacat ca nu iti sunt nasa (citeste topicul cu nasi si fini) ca trebuia sa vii cu TIR-ul ala plin de flori la mine.Cu orhidee, doar cu orhidee!
Nu prea am timp de stat pe forum...dar nu e zi sa nu fiu langa voi, chiar daca scriu mai putin. maine, de exemplu, va tradez...am intalnire cu toata crema administratiei romanesti, ca sa ma explic plastic...sper sa va aduc poze cu Boc si Base, plus alti ministri. (sper ca de data asta sa dau si eu din coate, sa ma trag in poze cu ei, nu de alta, dar sa ma laud si eu la nepoti!).
Corcodele...tu ma intrigi cel mai tare. Am pus SRI-ul pe urmele tale...inca adulmeca, frate....dar ce ma bucur ca esti cu noi, oricine ai fi!

mamaruta

fetelor, baietul asta cu oile, zis si sscipss, sau Ciprian , este de la Tria's? daca da, i-ati spus sa isi bage mintile in cap si sa ne faca lista cu reducerile de acolo? si unde il gasim, in caz ca arde?

myky

pai, io i-am zis sa treca peste tot (pe la topicuri), dar mai ales pe la orhidee, dar nu-mi mai vad mesajul????????????????
si BINE-AI VENIT!

penelopa

Fiţi răbdătoare cu Cipi!  Este foarte ocupat cu munca lui şi, de câte ori va prinde puţin timp liber, vă va satisface pe toate !  ;)

penelopa

Quote from: andreibrad66 on February 04, 2009, 03:29:04 PM
Penelopa...Penelopa...Penelopa,

Am si eu antipatiile mele: Sigismund Bathory si generalul Basta...Zi si tu...Vine Mihai al nostru Viteazul, intra in Alba Iulia, face Unirea si ce se gaseste sa fac acest "general" nici macar ungur sadea (era de origine albaneza)? Il omoara la Turda. Ciudate, cel putin, corelatiile tale intre psihanaliza si istorie...Ai fi intrigata sa afli cate se petrec intr-o cabina de TIR...Daca nu-i cu suparare se mai pune mana si pe o carte, nu din cele 52 la care se asteapta unii...Faptul ca faci trimiteri la istorie inseamna ca inca iti cauti radacinile...Dar aici nu suntem pe canapeaua terapeutica sa te psihanalizez...Cu reverenta

Vai de mine, Brade, Brade, Brade !!!!!
Ce vrei să fac dacă aşa sunt eu ..... mai de la "ţară" ! Dar, află că mă pricep să "simbiotizez" psihanaliza cu istoria  şi fac astfel un gustos carcaletti pe care ţi-l servesc la botul  cabinei  TIR-ului unde,  intrigată, te văd cu o carte în mână: un As de treflă!  ;D

martipan

Quote from: penelopa on February 05, 2009, 08:44:04 AM
Fiţi răbdătoare cu Cipi!  Este foarte ocupat cu munca lui şi, de câte ori va prinde puţin timp liber, vă va satisface pe toate;)
Bre ,  ma facusi sa raaaazzz  :D :D :D :D :D !!!
Bun venit tuturor prospaturilor !!!  ;)

Corcodel

Quote from: Mada on February 04, 2009, 08:09:33 PM

Corcodele...tu ma intrigi cel mai tare. Am pus SRI-ul pe urmele tale...inca adulmeca, frate....dar ce ma bucur ca esti cu noi, oricine ai fi!


Poti sa pui si FBI-ul. M-am ascuns bine...

gabriela jalba

ALINA!!!!! , bine ai  venit !!!! Nu te lasa intimidata de discutie de mai sus. Prezinta-te putin ,sa stim cu ce flori vom sta de vorba.
    Cara,du discutia la  "diverse",ca (,) copii astia hitri buni de glume( si nu numai !!!!!  )   o tot tin una-una si sperie noutii!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

Quote from: Trandafirul Galben on February 03, 2009, 03:21:02 PM
multumesc pt rime cara....
nu te pot contrazice cand imi spui hot....cine nu intoarce capul dupa un yellow rose....

unde esti bre, domnu' Trandafir, ca ti-am actualizat avataru'  ;D

ia:


penelopa

Soro Cara, cred ca Margelatu si-a mancat trandafiru` dupa ce si-a terminat semintele  prajite cu sare si acum .... "undeva"  il doare  :D

ramona

Bine v-am gasit! Am inceput sa scriu deja pe forum si am observat ca m-ati primit deja printre voi. Sper sa putem schimba pareri si sa devenim o familie cat mai mare mai ales ca pe multi dintre voi va stiu deja de prin alte locuri.  :D :D :D

doina


kriss

bine v-am gasit si eu!
eu sunt din bucuresti si imi plac florile si animalele de cand eram mica, dar abia de 2 ani am luat multe plante pentru ca m-am mutat de la bloc la casa. momentan nu am aproape deloc plante in curte si m-am axat doar pe plante de interior. deja am umplut casa, dar ce sa fac, nu ma pot abtine sa nu aduc plante noi.
preferatele mele sunt violetele, hibiscusii, cactusii si palmierii.