Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

georgette

Bine ati sosit fetelor!  :-* :-*

penelopa

Bine aţi venit printre noi, fetelor...... curajoaselor !
Nu vă speriaţi şi daţi tot ce puteţi din voi!
Vă  :-* :-* :-*

gabriela jalba

ne mai stim de undeva ???  Sa va fie de folos forumul nostru  si sa va integrati cit mai repede !!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

kriss

multumesc fetelor pentru primire!

gabriela jalba: daca vorbeai cu mine sa stii ca si mie mi se pare ca te stiu de undeva.  ???

gabriela jalba

De pe EG ??? eu barzaunesc pe mai multe si parca m-am mai intilnit cu tine. Daca mai esti pe EG,acolo nu ne mai vedem; Cornewlia mi-a facut binele pe care eu nu ma hotaram sa mi-l fac. Mi-a blocat accesul,deci am mai mult timp pt musuroi  ;) !!!!! mai scriu si in lista plantesiflori,...pe la Herta nu ma mai duc, ca.......cred ca nu are nevoie de mine. Ma bucur ca esti aici si precis o sa fie bine,pt ca prea multi ne dorim asta!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

kriss

ne stim de pe EG sigur in cazul asta.
ma bucur ca s-a descifrat "misterul".  :D

nico.agat

  Bine ati venit fetelor :-*

irina

buna seara
bine v-am gasit.sunt din
Deva am 35 de ani si sunt pasionata de orhidee

mamaruta

Tu esti, irina? Bine ai venit!!!!!!
Ozi, iti retrimit lamele....a venit sefa orhideelor!. Daca pana acum am dormit linistita, acum stiu ca voi suferi de insomnii orhidiatice!

myky

Quote from: irina on March 04, 2009, 10:58:59 PM
buna seara
bine v-am gasit.sunt din
Deva am 35 de ani si sunt pasionata de orhidee
nu e pasionata, e dependenta! :D :D :D

irina

bine v-am regasit !!
multumesc fetelor de primire
sper sa ma acomodez pe aici.
Da Mada eu sunt.

ozimandias

Irina, cu siguranta te vei simti minunat aici. Bine ai venit!
Mada, pastreaza lamele. Ce e al Irinei va fi si al meu peste cativa ani. Are un baietel cu doar cateva luni mai mare ca Ana Maria mea... Asa ca... ;D
(m-am orientat, nu?  :D :D :D)

mamaruta

Dar repede te orientasi, soro! Si colectie de orhi, si baiat frumos ....si ardelean pe deasupra! Mie imi convine...ma iei nasa la copii si vii cu ploconul la mine - remorci de orhidee, bre...nu altceva!

ozimandias

Bai, de data asta initiativa nu a fost a mea, ci a cuscrei  :D :D :D
I-o m-am "dat" la baiatu' Carei, placandu-mi foarte tare casa ei, iar baiatu' fiind de mare exceptie. M-a refuzat politicos si de atunci, spre necazul meu, tot pune poze cu "nora"  ;D. Asta e.
La baiatul tau nu am putut sa "sper", tu fiindu-mi ca o sora.... deci neputandu-se intampla. Acu' m-am linistit.  :D :D :D

(PS: ar mai fi cativa baieti cu super-mame, super-case, super-flori, dar ori sunt prea mici (aviz Iulia), ori prea cuminti (aviz Fleurf)...) :D :D :D

(si inca un PS: va dati seama ca e o gluma tot ce am scris eu aici... as dori sa cunosc baiatul care ma va putea infrunta cand va veni s-o scoata pe fii-mea la plimbare... si oricum sotul meu de acum cere oferte de la firmele de paza... asa, ca sa fie informat)

penelopa

Quote from: ozimandias on March 05, 2009, 10:25:04 AM
................

... si oricum sotul meu de acum cere oferte de la firmele de paza... asa, ca sa fie informat)

Mă întreb ce-o să ceară soţul tău de atunci ?!!  :D :D

Deşi nu te cunosc,  oricum îţi zic şi eu Irina "Bine ai venit", mai ales că eşti din Deva (am mari "afinităţi" la Deva şi, îmi e tare dor de "Grădina lui Atilla" locazita prin împrejurimile  Devei  ;)

gabriela jalba

bai Pene!!!!! dupa "sotul meu" Ozi a vrut sa puna virgula,dar graba de a pune mina pe baiatul Irinei(a se citi orhidee ) , a facut-o sa uite. Unde mai gaseste ea un Stefan care sa nu vada cite orhidee se aduna in casa???!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias

 :D
M-ati prins.... tocmai pe mine care de obicei pun virgule si unde nu e cazul  :D :D :D

Ella

Quote from: ozimandias on March 05, 2009, 10:25:04 AM
as dori sa cunosc baiatul care ma va putea infrunta cand va veni s-o scoata pe fii-mea la plimbare... si oricum sotul meu de acum cere oferte de la firmele de paza... asa, ca sa fie informat)

Ce cunoscut imi suna :D doar ca acum sunt de domeniul trecutului, pt. Didi nici nu vreau sa ma gandesc inca, sunt cateva minute de cand se ghemuia in pat, facand pe bebelusul :D :D :D (dimineata este o intreaga alintatura pana pleaca la scoala)

Pt. noi, nici un baiat nu era suficient de bun, pana cand Moni a spus "ma marit", ce puteam sa mai facem? Ochii ei spuneau totul si noi ne-am lasat "infruntati", amandoi. :D

irina

vai fetelor sunteti tare dragute
cuscra precum vad totul merge spre bine
Mada avand in vedere ca locuim aproape una de cealalta nici nu trebe remorca
le caram in maini draga

Multumesc de primire sunteti tare dulci si ma faceti sa ma simt tare bine aici

irina

va rog sa ma ajutati si pe mine un piculet

mamaruta

Cu ce sa te ajutam, soro?
Azi am vorbit cu irina (noi nu ne cunoastem, desi, daca ma straduiesc, ma uit la ea in balcon cu binoclul), i-am dat raportul de marfa noua la o florarie de langa ea - orhidee frumoase, da' scumpe, tata!) si ea mi-a bagat mintile in cap sa ma duc la depozit, ca geme de frumuseti! Azi, recunosc...l-am ocolit....

irina

nu stiu sa pun poze aici
sa imi arat iubitele
Si sa faci bine sa mergi la depozit e pin ochi de tot felul de nuante de phale si sunt si al 35 de lei, la flower power au preturi mari sa stii.
azi am vazut si phale la reducere la 10 lei aratu f bine.
mai Mada mai ai ocolit unde e mai ieftin si ai intrat unde e scump.

mamaruta

Soro, eram in drum spre casa....si intru oriunde vad flori, desi nu cumpar vreodata ceva. M-am gandit ca sunt faine culorile si ti-ar place.
Ma duc maine...sigur...
Poze nici eu nu stiu sa pun....dar e un topic special, stai sa il caut...acolo citesti cum sa inserezi poze.

mamaruta

Uite aici:
http://www.totalmush.com/plante/index.php/board,34.0.html
Sunt 2 topicuri...alegi care vrei....ori din PC-ul personal (dar poza trebuie sa fie mica...si eu sunt chioara si niciodata nu vad) sau din album.

Ella