Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

irina

ela eu zic sa o lasam pana vine de la depozit
daca ajunge o sa i se lipeasca ceva de mana sigur
ce e acoloooooooo ma doare mintea

Mada mama eu phalenopsis nu mai prea iau, numai daca e chiar..super super deosebit
am muuuuuuuuuuulti muuuuuuuuuuulti si nu mai prea am loc.ti-am zis ca am dat comanda de multe alte nebunii(tot orhidee normal) dar ce nu se prea gasesc
sper ca pana de ziua mea sa si am

ozimandias

Irina, cel mai usor e sa ai un album cu flori. Nu stiu daca tu deja ai unul, insa webshots.com e foarte bun.
Desi, sincera sa fiu, eu nu mi-as dori sa incepi sa-ti arati florile...  ;D ;D ;D



ozimandias


Erwin

Bine ai venit Irina!

Mai, pune si tu pozele cu orhi si apoi... da-ne adresa exacta si spune-ne cand pleci in vacanta. Daca esti foarte draguta (noi stim ca esti) ne vei lasa cheia sub preș. :))
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

mamaruta

Deci....serios, de la floraria aia chiar nu cumpar; o singura data am luat un hippe...si am ratat ceva hibi albi...
dar sa vezi depozitul cu flori....acolo e de mine!  ;D
Irina, iti faci album ...sau te invata Ozi cum sa pui pozele alea mici, pe care dai click si se deschid (eu nu stiu sa le pun, sau mai bine zis, nu stiu cum sa o fac din photobucket. Si te bagi tu la Colectii...si pui acolo minunatiile....Iulia, la fel...si Ozi - desi nu recunoaste ca e in top si se da victima sigura de fiecare data! Victima-s io, ca nu stiu ce o sa faca mateo cu mine cand o sa afle ca am luat prima si nici macar nu a mirosit-o.....tocmai cand maninca dimineata, la prinz si seara biscuiti, alternativ cu o zeama de legume!
Cara e plecata si m-a insarcinat sa am grija de voi.....

ozimandias

Pozele alea mici pe care dai click sunt din album pe webshots. Asta are optiunea aceasta. Inteleg ca si altele, dar eu pe asta il stiu.
Si de facut album pe webshots e simplu. Intri acolo si-ti faci album.

Spor, Irina!

myky

Quote from: irina on March 06, 2009, 04:28:27 AM
ela eu zic sa o lasam pana vine de la depozit
daca ajunge o sa i se lipeasca ceva de mana sigur
ce e acoloooooooo ma doare mintea

Mada mama eu phalenopsis nu mai prea iau, numai daca e chiar..super super deosebit
am muuuuuuuuuuulti muuuuuuuuuuulti si nu mai prea am loc.ti-am zis ca am dat comanda de multe alte nebunii(tot orhidee normal) dar ce nu se prea gasesc
sper ca pana de ziua mea sa si am
acuma-si cumpara papuci.

ozimandias

Bine-ai venit Mihail!
Sper sa prinzi radacini aici!


martipan

Bun venit Irinuk !!!  ;)
Asteptam sa-ti desfasori colectia :D !

doina

Bine ai venit Irina  :-* , abia astept sa-ti vad si eu colectia .

gabriela jalba

Bine ai venit Mihail!!! O facem lata pe 8 noiembrie!!! Eu deja am conversat cu tine,pe undeva pe la arbustri.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Ce frumos! noi membri! Bun venit Irina si Mihail, ne bucuram sa fiti printre noi.

irina

multumesc tuturor
am album, dar trebuie sa il actualizez
maine promit ca va arat (desi unii stiti) iubitele mele
Mada eu vroiam sa se vada direct aici , cum spui tu, pozele alea mici

mihail

ha-ha-ha..chestia cu 8 noiembrie nu tine,sint catolic.Sic!..poate "discutam"prin septembrie.
Multumesc pt. urari,am un gust amar,deaorece mi-au facut vint de "dincolo".N-am de gind sa ascund asta.M-am consolat cu ideea
Va rog sa ma iertati pt. marturisire,dar nu mai puteam.
Multumesc pt. intelegere. :D


p.s. trebuie sa-mi postez "cazierul" ?

mihail

Ma deranjeaza,un pic,ca nu apare localitatea de resedinta la avatar,dar nu-i nimic ma obisnuiesc rpd.Am aflat unde pot gasi raspunsul la aceasta intrebare.
Doamna Gabriela,char daca nu vom putea trage o dusca impreuna pe opt,tin sa va spun ca sint nascut in acelasi oras cu dvs.Mai mult parintii mei,parintii parintii tatalui meu,restul rudelor de gradul intii erau de acolo.Casa era linga biserica,linga scari.Este posibil sa constatam ca parintii nostri au fost colegi de scoala,sau chiar colegi la "ATELIERE". Cine stie... :)

ozimandias

Quote from: mihail on March 06, 2009, 10:20:02 PM
p.s. trebuie sa-mi postez "cazierul" ?
:D
Nu!
De obicei, cei ce vin de .... dincolo, sunt oameni deosebiti.

Inca o data, bine ai venit!


mihail

pai m-a trimis aici o doamna care a venit tot de "dincolo".Dar mai demult.
Sa inteleg ca totusi exista viata dupa moarte ? ;D
Cazierul insemna prezentarea aia stufoasa vis avis de gradinarit,apoi acceptat trebuia sa marturisesti "cum tragi mitza de coada".
Bine ca se poate si altfel.

ozimandias

Quote from: mihail on March 06, 2009, 10:47:13 PM
Sa inteleg ca totusi exista viata dupa moarte ? ;D

Cu siguranta.
Iti marturiseste una expulzata in primul lot, acum aproape 2 ani....iti inchipui? Ei, de atunci sunt in paradis.
:D :D :D

Oricum, se pare ca esti "pe masura" mushuroiului.
(mushuroiul e aici)

mihail

era o doamna -acolo-inca din cuaternar,foarte amabila (nu dau nume,persoana importanta) care mi-a explicat ca "poporul evreu a plecat".In pribegie.
N-am inteles de ce mi-a spus chestia asta la telefon si nu a scris-o pe PM.
Ma rog,acum stiu.Eczista o explicatie. :D

ozimandias

 :D :D :D
Quote from: mihail on March 06, 2009, 10:54:50 PM
Eczista o explicatie. :D
Pentru orice!

Draga Mihail, as mai sta cu tine de vorba, insa trebuie sa ma duc la culcare, sa-mi fac somnul de frumusete, ca maine am intalnire cu fetele si facem poze si nu vreau sa ma vedeti incercanata.  ;D

Oricum, ma bucur de cunostinta.



mihail

Imi cer scuze...noapte buna!

ozimandias

A... nu, placerea a fost a mea.

Daca tu mai stai si vrei sa ne cunosti mai bine, ia si citeste http://www.totalmush.com/plante/index.php/topic,176.1095.html
sa vezi ce ne poate pielea.
:D


mamaruta

Mihail, bine ai venit! acomodeaza-te ...lasa cazierul pe altadata si intra la aberatii...citeste cat poti de mult (aberatiile nocturne sunt cam stufoase, dar ''educative'') si exerseaza in momente de inspiratie furibunda. Cred ca ai sa ne cunosti (si ai sa ne anticipezi reactiile..ca sa nu zic penele....daca citesti aberatiile fascinante. Ne poti si vedea in actiune la Intalniri...nu gasesti, ceri ajutor si fetele imediat sar..

Solariana

Bine ai venit, Mihail! Cand te-am indrumat spre forumul acesta, am avut o oarecare strangere de inima. Mi-a fost teama ca esti prieten cu "lupul" si... Oricum, eu am fost data afara dupa ce am facut "reclama" la site-ul de violete, in mp. Insa acolo nu exista "privat", Big Brother vegheaza.
Iti doresc sa te simti aici la fel de bine cum ma simt eu, chiar daca nu ma invrednicesc sa postez prea des. Si... putem propune infiintarea unei sectiuni despre bonsai.

ozimandias

 :D
Nu Big Brother! BlackMagic.
:D :D :D