CONCURS - VIOLETE de la frunze la plante

Started by Erwin, November 18, 2007, 10:18:09 PM

Previous topic - Next topic

vernil


cara


diana

Felicitari Sica!! :-* :D Iata si premiul meu: doi puiuti: "Dumplin" si "Buckeye Befuddled". (II trimit cat de curand posibil in functie de vreme!)
Cam asa vor inflori:

[attachment deleted by admin]

diana

Asa cum am promis, toti concurentii care duc la final concursul vor primi cate o plantuta! ;D Inca va astept! :D

sicamin

Multumesc mult Diana . Sant foarte frumoase si ma bucur mult pentru ele. Mai ales ca pentru mine ca incepatoare ,este o realizre sa am violete  cu nume.  Le voi creste cu drag sa pot si eu bucura pe altii cu puisori cand le voi inmulti.  :-*

cara

Quote from: diana on January 19, 2008, 02:43:22 PM
Asa cum am promis, toti concurentii care duc la final concursul vor primi cate o plantuta! ;D Inca va astept! :D

aleluia! m-am linistit din plans pentru o vreme! deci si eu o sa capat ceva, chiar daca frunza mea va misca ultima!  :D

gabriela jalba

cum crezi tu ca frunza ta va fi ultima,daca eu am pus-o pe-a mea mult mai tirziu,.........si a fost si stressul cu transportul!!!!! Ma uit la ea,dar nu zaresc nika baza!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

relaxeaza-te, gabrielo, ca io pe-a mea dejaba am pus-o cu o luna inainte daca marginile paharului au dezradacinat-o de trei ori!
asta stres pe biata frunza, nu calatoria cu avionu: cand sa mustaceasca, hop se trezea cu cracu'-n aer!  :(


cara

 :D :D :D

bre, tare idea cu curentul electric!
ia uite ce animate sunt topicurile noastre. oriunde te intorci, orice problema ai, curentul le rezolva pe toate. a devenit un fel de panaceu!  :D

simonaelena

Dianaaaaaaaaa! Cand trimiti premiul Sicai, cheleste-l putin si trece " recolta" la premii de consolare pentru cele care nu au reusit sa scoata pui din frunze. :D :D :D

cara

uraaaaaaaaaaaaaaaaa!
uraaaaaaaaaaaaaaaaa!
uraaaaaaaaaaaaaaaaa!
am plantuta miiiiiiica, am plantuta miiiiica!
nu mai sunt codasha, nu mai sunt codasha!

yes! yes! yes!

ia luati pozografie d-acilea:

[attachment deleted by admin]

cara

deci, e nevoie de niste precizari:

1. nu-mi revin din exaltare! is foarte tare!  :D

2. toate cele care mi-ati promis premii de consolare tre' sa mi le dati, chiar daca nu-s pe ultimul loc in concurs, finca ca eu tot deprimata is pentru ca n-am castigat locul unu!  ;)

vernil

Mai adaug o kohlerie la premiul de consolare. Adica: hoya, kalachoe, violeta, kohlerie . E bine, Cara ?

cara

daaaaaaaa, daaaaaaaaaaa, e super bine! uite ce iegzemplu frumos dai tu pe forum!  :D

Codruta

Felicitari,Cara! Pana la urma cu atatea consolari vei fi mai avantajata decat castigatoarea ;D Dar meriti premiile din plin si tu si frunzulita ta care a trecut prin atatea peripetii.

vernil

Quote from: cara on January 25, 2008, 10:16:06 AM
daaaaaaaa, daaaaaaaaaaa, e super bine! uite ce iegzemplu frumos dai tu pe forum!  :D

Esti simpatica, Cara !  iegzemplili sunt pentru cei alesi, premiantii vietii  ;D fara numar ... ;D

sicamin

Bravo Cara !!!! frumoase plantute vei avea. Asa este frunza ,mai paroasa ? sau  i sau ridicat perisorii de frica ta ? :D .  Ma bucur pentru  reusita ta. Ale mele au inceput sa faca a treia frunzulita. Amandoua care au fost puse direct in pamant au pui. Celelalte inca nu misca.(care au fost intai in apa). Conditiile au fost mai bune pentru "participante" ,ca mai am frunze puse direct in pamant din data de 5 .11 .207 si inca nu se vede nimic. Sant in alta camera unde am in jur de 20 *.

simonaelena

Si eu ce sa zic?
Bravo, Cara! Deci....... ultimul loc mi-l lasati mie, daaaaaa? Sa nu cumva sa il ocupati!

sicamin

Simonaelena nu te necaji ,sigur vor iesi puisori si la frunzele tale . Mai ai ptina rabdare . ;)

simonaelena

Pai nu ma necajesc! Da' vreau si io un trofeu! N-ati vazut ca exista trofeul "Lingura de lemn" si inca vreo cateva pentru aia care fac filme proaste, care se imbraca urat.......
Trofeul vostru pentru codasi care e? Ai? Vreo urzica, un brusture, acolo, ceva!

cara

ala pentru filme nashpa e "Zmeura de aur"!  :D
dar cum nu am zmeura si s-a vorbit de blanuri toata ziua, iaca promit ultimului clasat o "coada de vulpe"!  ;D

simonaelena

In zona noastra, la Phlox i se spune Coada vulpii!  ;) ;)
Pe ala il pui la bataie?

Si vezi, daca nu mi-am amintit io de zmeura, tot si-a amintit cineva! Si zmeura am, sa stii! Da Coada vulpii, ba!

cara

Quote from: simonaelena on January 25, 2008, 03:57:41 PM
In zona noastra, la Phlox i se spune Coada vulpii!  ;) ;)
Pe ala il pui la bataie?

Si vezi, daca nu mi-am amintit io de zmeura, tot si-a amintit cineva! Si zmeura am, sa stii! Da Coada vulpii, ba!

nope! pun la bataie acalipha hispida, la care i se zice "coada de vulpe" ;)

[attachment deleted by admin]

gabriela jalba

     Bai,Cara!!! tu chiar nu te-i invatat minte ca ce-ti spun eu asa e??? Ma bucur pt frunzulita ta!!!A mers conform principiului:daca stai cu cracii-n aer,faci pui! Ai si de la mine o kalanchoe(cel putin una!).
    Vernil sa zici ce culoare ii dai tu,sa nu-i mai dau eu.
    Ultimul loc e al meu! Chit ca mai am o "coada de vulpe"!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=