CONCURS - VIOLETE de la frunze la plante

Started by Erwin, November 18, 2007, 10:18:09 PM

Previous topic - Next topic

cara

eu nu m-am inscris decat la gloxinii, Nicol!  ;D

Nicol Caloian

Quote from: cara on May 10, 2008, 02:28:56 PM
io ma inscriu la castigat violetele oanei si-ale lui erwin!  ;D
Am considerat ca e o cerere de inscriere in concurs.

cara

Quote from: Nicol Caloian on May 20, 2008, 10:28:06 PM
Quote from: cara on May 10, 2008, 02:28:56 PM
io ma inscriu la castigat violetele oanei si-ale lui erwin!  ;D
Am considerat ca e o cerere de inscriere in concurs.

pe buna dreptate! ca asta se intelegea!
dar in capul meu mic si ametit voiam doar sa laud violetele lor!


Erwin

In cazul acesta, daca fetele s-au inscris sa castige frunze de la violetele mele... obligatoriu trebuie sa le ofer ca si premiu... nu?
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Nicol Caloian


cara

ca sa-mi spal rusinea, ma inscriu la donatii cu un pui de "Pretty Miss Kelly"  ;D


gabriela iuliana


simona72

nicol ce data ai pus tu?ca nu suntem in 2007

Oana

sponsorizez concursul cu......(din pacate momentan nu am decat frunze disponibile)....cate 2 frunze de la urmatoarele plante:

               

sa-mi spuneti cum preferati. le tai de pe planta mama acum si le pun eu la prins sau le trimit castigatorilor proaspat taiate....

Revin...am pus frunze la prins pentru castigatori. Cate 2 bucati din fiecare fel (mai putin din cea rosie care e la serviciu). Succese :)


larisa

Scumpa mea ,as putea obrine si eu frunze de la a doua violeta ,desi nu particip la concurs?NU neaparat acum dar poate mai tirziu

Oana

Larisa mai tarziu cu siguranta. Trimite-mi te rog un pm. Ca sa te am la catastif.

vciupa

Dar premii de consolare nu se dau?
Ca eu nu sper sa ma aflu printre castigatori! :)

gabriela iuliana

 :oDoamne ce de frumuseti ai Oana ,nici nu stii la care sa te uiti prima data ,sa te bucuri cit mai mult de florile lor. :) :-*

Myrela

Oanaaaaaaaaa,  ptiu, ptiu , ptiu , sa nu le deochi !!! ce bijuteriiiiii !!!!!!!!  succes concurentilor!!!!!!!!!
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

Shalymar

Mama , s vedeti razbel si la violete si la gloxinii, o sa incep sa aplic tratament special la ale mele acu ca am vazut minunile Oanei(le pun muzica clasica, le spun povesti etc.) ;) ;D :o ::)

miha

Dupa ce le-a pus in gel de n-au vazut ele nici la mama lor...acum le mai spune si povesti... ;)...e clar ca vor creste ca Fat -Frumos...  :P Bafta Shalymar daca ti le doresti atat de mult...noi probabil ne multumim si cu premiile de consolare... :-*

Nicol Caloian

Quote from: simona72 on May 21, 2008, 02:13:51 PM
nicol ce data ai pus tu?ca nu suntem in 2007
N-ai citit tot mesajul, te-ai oprit doar la citaul pe care-l luasem de la regulamentul conceput de Erwin. la final erau datele actualizate. Citez:
"Propun urmatoarele date:
Data de incepere a inscrierilor - 12.05.2008
Incheierea inscrierilor: - 18.05.2008
Data postarii pozelor cu frunzele participante (startul concursului) - 19.05.2008"

simona72

scuze nicol sunt cam repezita de felul meu.nu am citit pe tot

simona72

mama ce flori frumoase ai oana.ma apuc de suflat in frunzele mele casa pot castiga si eu macar o frunza.va pup pe toti

Nicol Caloian

Quote from: simona72 on May 22, 2008, 09:42:26 AM
scuze nicol sunt cam repezita de felul meu.nu am citit pe tot


N-ai de ce. Se poate intampla oricui.

simonaelena

In prostia mea si lipsa acuta de timp, am pierdut startul concursului. Prin urmare, ma retrag.

sicamin

Simonaelena vezi sa nu-l ratezi si pe cel de Gloxinii.

simona72

nicol,cand trebuie sa aratam poze cu frunzele...peste o saptamana? ca sa stiu sa le fac poze

Nicol Caloian

Se vor posta poze cu frunzele intrate in concurs mai ales atunci cand apare primul pui dar si pe parcurs (eventual) insa saptamanal veti da informatii despre evolutia lor.