CONCURS - VIOLETE de la frunze la plante

Started by Erwin, November 18, 2007, 10:18:09 PM

Previous topic - Next topic

simona72

imi pare rau sa stii .ale mele tot asa sunt.eu le-am pus in pamant de padure cu perlit si paharul in care sunt plantate ele sunt puse in altul de plastic mai mare.doua sunt acoperite cu un nailon gaurit iar doua nu .sa vad ce o iesi

gabriela iuliana

 :DBineinteles ca nu am avut rabdare si m-am uitat la frunze...uraaa una a facut radacinute si amandoua arata destul de bine... :)

vciupa

Am promis ca revin cu poze ale violetelor mele.
Au facut radacini.
Sper sa le mearga bine in continuare.


vciupa

Eu nu sunt o norocoasa de felul meu.
Dar cine stie?

simona72

fetelor chiar daca castig sau nu  pentru mine este un fel de invatatura,sa vad daca pot sa fac ceva sau nu.

vciupa

Placerea de a fi alaturi de voi conteaza si pentru mine.

Oana

Quote from: Oana on May 21, 2008, 02:32:43 PM
sponsorizez concursul cu......(din pacate momentan nu am decat frunze disponibile)....cate 2 frunze de la urmatoarele plante:

               

sa-mi spuneti cum preferati. le tai de pe planta mama acum si le pun eu la prins sau le trimit castigatorilor proaspat taiate....

Revin...am pus frunze la prins pentru castigatori. Cate 2 bucati din fiecare fel (mai putin din cea rosie care e la serviciu). Succese :)


:-*

lyana

Superbe Oana , mi-ar place sa am asa frumuseti dar ... nush daca voi castiga ceva , frunzele mele stau  bine momentan insa nu se stie daca vor rasari frunzulitele acelea mici si dragalase pe care le astept... :'(

vciupa


stefana

Eu n-am participat la concursul de violete  ;D ca imi ajunge rabdarea numai pentru cel de la gloxinii.
O frunza primita de la Bogdan la intalnirea violetistilor de la sfarsitul lui februarie are puiuti abia acum  :o, la mai bine de 3 luni. Pai, cata rabdare sa aibe omu'?

simona72

multumim oana,esti foarte generoasa.dar mai este pana cand o rasari ceva.

gabriela iuliana

 :)Multumim Oana sunt super toate,eu am frunze (primite de la Monica)puse cam din aprilie si  de la toate au inceput sa iasa puiuti.,deci totusi nu ies asa de greu..

vciupa

Intrucat frunzele mele de violete in numar de trei au facut radacini, maine le plantez in pamant si apoi le pozez.

lyana

Si frunzele  mele stau bine in pamant dar astept cu nerabdare puisorii ;) ,

simona72


vciupa

Mi-am facut timp si le-am plantat azi in pamant, dupa ce au facut radacini



simona72

ce frumoase sunt mai ales ce radacinute au facut gloxiniile

gabriela iuliana

Frunzele mele au facut cite un smoculet de radacinute si arata ok. :D

liana

Frunzele mele de violeta puse la prins pentru concurs au cam fost neglijate. Si azi , cand m-am uitat mai atent ce credeti ca am observat? La baza unei frunze se vede ceva verde, cred ca vrea sa scoata un puiut. Uitati-va si voi:

cara

liano, noroc ca nu particip la concursu' de violete ca amu plecam sa caut lama!  :D

vciupa


Nicol Caloian

Liana, dupa cum se pare vei fi declarata castigatoarea concursului. Felicitari!


liana

Multumesc mult, chiar nu ma asteptam.....S-ar parea ca natura isi face mai bine treaba cand nu o incurca mana omului. O sa imi fie invatatura de minte si o sa las plantutele in pace ca le merge mai bine cand nu le bibilesc toata ziua.