Gradina Einsteinitzei

Started by einsteinitza, January 30, 2008, 10:12:32 AM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Si mie, si mie imi place! Totul este frumos la tine.

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Ei, da, de departe, na ca te-a lovit modestia exagerata  :D  E frumos, Es, tu le-ai combinat frumos, ai o adevarata gradina, nu ca mine, niste soldatei insirati  pe langa gard :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Sa nu vorbim de soldati   :D

Radu

De aproape te loveste probabil mirosul, intri in extaz si nu mai vezi nimic.  ;;) :D :D

einsteinitza

Da, sa stii, astia ierbosi sunt asa de parfumati ca miroase toata gradina din spate. Or fi arbustivii frumosi, dar ierbosii sunt mult mai parfumati.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

asa e, eu intentionat am cumparat abustivul kinkaku pentru ca scria ca e parfumat...e parfumat, intr-adevar, dar mie parfumul lui nu mi-a placut, e ciudat  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Intre astia ierbosi ii am pe cei arbustivi, asa zona e mai mult timp in floare. Nici nu s-a comparat parfumul de la arbustivi ci ce e acum, acum totul e invaluit in parfumul lor, si la lac, si pe alee, peste tot.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Nici al meu ala galben nu miroase a bujor, are un miros dar nu cine stie ce. E un miros mai degraba a ierburi, ceva...

sicamin

Bujorii i-mi plac si mie mult .Acum ne uitam la pozele tale ca dupa cum a spus si Johana ,la noi cam de-o luna au trecut.
Tot e bine ca avem ce admira !

einsteinitza

Da, dar mie mi se lungesc urechile asteptand, ca obosisem cu mormanele alea de zapada in curte. +hypno +hypno Ma tot uit la trandafiri si abia acum au inceput sa miste, peste o saptamana doua vor fi tufele efectiv inflorite.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Din gradina
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia


paraschivvvv

Es, imagini deosebite si sincere felicitari.

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Mie imi place ultima . Este pe gustul meu .

einsteinitza

Si avatarul tau e pe gustul meu! Frumos si relaxant.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Mie-mi place trandafirul si paianjenul. Super! +apl Delicati amandoi.

einsteinitza

Paianjenul saracul tot voia sa ma atace, ridica picioarele din fata ca si cum voia sa ne luam la tranta! :D
Gradina arata altfel acum ca infloresc trandafiri, cat i-am asteptat. Pacat ca unii sunt redusi fata de anii trecuti.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Es, asta roz imens, cine e?

einsteinitza

Kazanlik, dupa ce l-am golit de flori, 40 de sticle de sirop. Nu inteleg de unde scoate florile astea, ca de abia am pus siropul la sticla ca el a deschis alte flori, uitandu-ma la poza ma intrebam daca sa nu fug repede sa bag si ceva dulceata, ca mai am cateva ore pana plec ;D ;D Mi-am revenit insa... =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Eu zic ca este bulgaresc;in tinerete cand facea Bulgaria de cca 20 de ori pe vara cu ONT-ul nu ma gandeam ca o sa ma molipseasca sotia cu florile si nu mi-am adus  nimic;ceva mai tarziu am adus un trandafir bulgaresc ( nu avea denumire)dar mi-a placut si doua kalanchoe Tessa,pe care le-am vazut doar la ei ,in comertul nostru nu.Astea sunt amintirile ramase dupa ce am vazut la Balcic de atatea ori.

popgeo

Corina... am nevoie de un pic de consultantza ..... care e cel mai spectaculos si rezistent trandafir catzarator galben ? Preferabil un galben cit mai intens ....

einsteinitza

Parfum, floare mica, mare, cat de des sa infloreasca?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

popgeo

Preferabil parfumat, preferabil floare medie-mare....sa infloreasca cit de des.... dar culoarea sa fie galben intens.