iepuri

Started by lovetulip, February 01, 2008, 05:59:28 PM

Previous topic - Next topic

cara

de ce nu mi-ai zis mai demult?
ca pot sa te scap de iepuri!
ia!

[attachment deleted by admin]

ozimandias

 :D :D :D

Vio, nu te supara, dar iti urez muuuulti, multi iepuri!

Codruta

Baiul e ca tu le ai separat si nu in tinuta adecvata pentru vanatoare ;)

gabriela jalba

macar era bin gradina de pe deal....,dar la mine,acum  doi ani(cind a fost iarna grea) au facut asa,in gradina de linga casa!!! Vorba ceea,in civilizatie!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

costieanuconstantin

parca m-as face un iepuras mic si dragalas

penelopa

Vio, unguentul ala o fi bun si pentru caini? Adica, vreau sa spun,  impotriva tentatiei de a rontai crengutele  arbustilor si de a  le rupe pe cele de trandafir ?

ozimandias

Quote from: penelopa on February 04, 2008, 09:33:30 AM
Vio, unguentul ala o fi bun si pentru caini? Adica, vreau sa spun,  impotriva tentatiei de a rontai crengutele  arbustilor si de a  le rupe pe cele de trandafir ?

Ma bag si eu in discutie, cu toate ca n-am iepuri, gradina si caini. Am vazut si-n Hornbach niste chestii care sunt pentru "inhibarea" pisicilor si unele pentru "inhibarea" cateilor... Daca va intereseaza, ma pot duce sa vad mai bine.

Codruta

Exista intr-adevar chestii pentru "inhibarea" cainilor si pisicilor dar cred ca majoritatea nu sunt eficiente. Eu am folosit 3 produse si doar unul a avut efect (dar mi-a si patat mobila). Restul erau bune doar ca odorizante pentru camera; miroseau bine dar nu deranjau pisicile mele. Ce am folosit eu erau pentru interior dar am vazut ca exista si pentru gradina (plante).

penelopa

Du-te, Ozi, si uita-te mai bine . ::)

penelopa

Prefer botnite pentru Gheorghe.   ;)   La caini........ NICIODATA!

ozimandias

Am fost la Hornbach. Nu mai aveau, insa ziceau ca au facut comanda.
Au avur gel, cam la 25 lei si spray cam la 35 lei. Mi-au spus ca "alunga" cateii/pisicile, ca sa nu mai faca oaresce' nevoi pe langa copaci...
Cand vor mai fi, am sa citesc cu atentie.
M-am uimit, acum cateva zile, erau multe chestii din astea. Acum nici una.... Multi catei avem  ::)

costieanuconstantin

penelopa , daca ai posibilitatea asculta melodia .

penelopa

Care melodie, mai Costi,  ca  aici, la iepuri, nu canta nimeni  :D.

cara


penelopa

Multumesc de dedicatie!  >:(

Insa,  pentru  sufletul meu,  prefer  Enya, Jean Michel Jarre, Vangelis, Darude  etc.  iar cand am chef de viata  ma delectez cu Scooter,  Metallica si, in general, cu muzica tehno-dance.  ;)

costieanuconstantin

era pt gheorghe, sa priceapa

penelopa

Nu m-am suparat, Costi!  ;)
Am profitat de ocazie ca sa-ti  spun ce  ambient ma satisface.  :D

costieanuconstantin

nu ma supar , ca eu cand ma supar fac o cafea lungaaaaaaaaaaa  :D :D :D

cara

Quote from: costieanuconstantin on February 06, 2008, 11:30:17 AM
nu ma supar , ca eu cand ma supar fac o cafea lungaaaaaaaaaaa  :D :D :D


Dan Hibiscus

deci pina la urma are cineva o solutie impotriva iepurilor in afara de
1. pet plastic in care se pune copacul
2. folie sustinuta in 2 straturi invelita peste copac
3. "pusca ,timp si foc pentru o friptura de iepure "

eu am prins un pui de iepure da i-am dat drumu cu riscul ca tot ala sa vina sa roada livada , da nu aveam inima sa l jumaresc .

costieanuconstantin

un ditamai catelu

Dan Hibiscus

caine inca nu am cum caci citeodata se intimpla sa nu fiu citeva zile asa ca poate moare de foame, iar daca e sa l hraneasca altcineva atunci nu mai e de paza, va fi doar de "iepuri"

lala

Tocmai am citit pe undeva ca ar fi aparut brau adeziv pentru pomi,produs nemtesc.Ma intereseaza si pe mine,dar inca nu am ajuns la un magazin de profil.

Dan Hibiscus

am citit si eu era in Gradina mea parca da e valabil la daunatori de alta clasa nicidecum pentru iepuri, in caz ca ai vazut asa ceva ,adica pentru ei sa mi zici si mie daca gasesti.

Buna ideea si cu unguentul , dar ma tem de valabilitatea lui.