Gloxinia

Started by turturica, February 13, 2007, 02:35:26 PM

Previous topic - Next topic

Erwin

Pana cresc frunzele se face aprilie. Daca le trimite candva in aprilie eu cred ca e ok.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

opiadc

Tot de la doamna de anul trecut? Cat a ajuns o frunza cu transport cu tot,in ron?

gabiee

wooooowww , Ervin !
m-ai inbolnavit !!!!!!

Erwin

Quote from: opiadc on February 19, 2010, 08:28:21 PM
Tot de la doamna de anul trecut? Cat a ajuns o frunza cu transport cu tot,in ron?

Unele sunt mai ieftine,unele foarte scumpe. Cu transport cu tot, in medie 10 euro per frunza

De la alta rusoaica. Vreau sa incerc si alta sursa, poate e mai serioasa.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

paraschivvvv

Erwin rizomii pe care ti i-am trimis anul trecut au facut flori?ce culoare erau?rosii complet sau cu galben la interior?te intreb caci de la Dibley am luat inafara de bolivian sunset si seemaia(gloxinia speciosa)am revazut oferta lui Dibley 2007 si floarea era complet rosie spre deosebire de bolivian sunset ,pare a semana cu gesneria ako cardinal flight

vernil

Sunt superbisime gloxiniile! Abia astept sa le vad inflorite si la voi!
Erwin, pozele astea sunt mortale, de-a dreptul! Daca as stii ca vor inflori si la mine asa minuni, sigur as cumpara cateva frunze. Merita!

Erwin

N-au rasarit la mine...
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Ella

Erwin da fetelor si adresa de unde le comanzi, nu numai poze pe la nas.  ;D sau este la secret asa cum este si adresa din Singapore, pe care te-am rugat sa mi-o dai si stii tu bine ce adresa mi-ai dat. Bine ca eu ti-am dat doua adrese de mini sinningii si am inteles ca Brayan ti-a si raspuns, deci erau valide...aaa, acum nu-ti mai folosesc, ca nu mai vrei mini sinningii.  :D :D :D

Scuze, nu m-am putut abtine, eu sunt buna la suflet, dar nu proasta.
(cu alte cuvinte, cam de aici a inceput scandalul dintre mine si Erwin, in caz ca intereseaza pe cineva.)




Erwin

Well, nu mi-a cerut-o nimeni. :))


Mai scrie-i Ella, adresa din singapore e asta: gx.singapore@gmail.com


Si eu am pierdut 3 modele si i-am scris. Inca n-a raspuns, dar sunt sigur ca va raspunde. :D



Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Felix

Quote from: Ella on February 19, 2010, 09:46:50 PM

(cu alte cuvinte, cam de aici a inceput scandalul dintre mine si Erwin, in caz ca intereseaza pe cineva.)


Eu sunt interesat in mod deosebit de orice scandal..in sensul ca nu accept scandal pe Totalmush :)
Nu cred ca este vina lui Erwin sau a altcuiva daca o adresa nu mai este valida.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

vickylucia


[/quote]

Unele sunt mai ieftine,unele foarte scumpe. Cu transport cu tot, in medie 10 euro per frunza

Erwin, să cred că siningiile de la Bloomia sunt mai ieftine? :o

Erwin

Da, putin mai ieftine. E 8 euro sinningia la blommia. Probema cu rusii e alta. Ei nu trimit pe posta. Eu am corespondat cu cateca persoane care vand gloxinii, insa nimeni nu a vrut sa trimita prin posta.  Doar pe tren. Si anul trecut, a fost greu cu adusul lor, exact din cauza asta.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

GetaV

Parca a propus Fleur anul trecut sa faceti o excursie,poate se intrevede ceva anul acesta.

Ella

Quote from: _Felix on February 19, 2010, 10:20:00 PM
Quote from: Ella on February 19, 2010, 09:46:50 PM

(cu alte cuvinte, cam de aici a inceput scandalul dintre mine si Erwin, in caz ca intereseaza pe cineva.)


Eu sunt interesat in mod deosebit de orice scandal..in sensul ca nu accept scandal pe Totalmush :)
Nu cred ca este vina lui Erwin sau a altcuiva daca o adresa nu mai este valida.

Corect! si-mi cer scuze!

In ceea ce priveste adresa ok. nu ma ajuta cu nimic daca imi sustin cauza, pana la proba contrarie sa lasam subiectul inchis. Promit ca daca acea doamna imi raspunde la mesaj, o sa strig atat de tare incat sa se auda in toata Romania, iar lui Erwin ii cer scuze pana la adanci batranete.  :D

CLAUDIA

Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

Erwin

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Nicol Caloian

Numai frumusica? E frumoasa foc! E achizitie recenta sau din bulbi mai vechi?

opiadc

Si harnica foc! Sau ai cumparat-o gata inflorita?

gabiee

foarte frumoasa gloxi a ta , Claudya ,
si mie mi s-a pus pata pe gloxinii  :)

gabriela jalba

ce frumoasa-i !!!! Sa-ti traiasca si sa te bucuri si in alti ani de florile ei.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

CLAUDIA

Va multumesc mult. E de anul trecut insa peste iarna nu a avut somn, asa ca a fost mai harnicuta decat celelalte.
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

paraschivvvv

Exact culoarea asta si una degrade roz deschis cu centrul roz inchis am gasit la Real la aproape 30 lei/buc inflorite.Mi s-au parut cam piparate la pret si nu am luat.Poate voi lua mai ieftin din Rusia sau Ucraina

Nina

30 lei o gloxinie  ???, la Tulcea sunt la 16 lei inflorite si 4 lei bulbul. Mi-am luat una de Dragovete si-am spus sotului ca-i din partea lui  :D, bulbi nu mai avea, dar a zis ca mai aduce.

Erwin

Quote from: paraschivvvv on February 26, 2010, 08:39:37 PM
Exact culoarea asta si una degrade roz deschis cu centrul roz inchis am gasit la Real la aproape 30 lei/buc inflorite.Mi s-au parut cam piparate la pret si nu am luat.Poate voi lua mai ieftin din Rusia sau Ucraina

Nici vorba. In Rusia sau Ucraina o frunza costa atata.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

sicamin

Eu am avut niste frunze de gloxinii din toamna puse in pamant. Am pus cate 3 in ghivecel.Au stat asa fara sa faca macar un pui si dupa vreo 2 luni s-au uscat frunzele. nu am aruncat pamantul din ghivece ,ci l-am pus deoparte, cu tot cu ghiveci, in garaj. Acum am observat ca au inceput sa iasa mugurasi de gloxinii,si  sant si cate 3 in ghivece  :o. Acum sa vad cum o sa-i transplantez. Ii ud cate putin deocamdata.