Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Nu l-am luat eu :'( ... A costat 45 RON

vivi23ro

ee daca e din familie se pare ca se pricepe la flori si nici nu e zgircit cu raritatile ;D

IULIA

sa inteleg ca ala cu roz e din romanica? de la trias?
gata..vin.

Ella


Marmoset

Ella...ce-i minunatia asta? Cum il cheama?  :o :o :o

Ella


Marmoset

Sa-ti traiasca si sa fie infloricioasa, ca-i frumoasa de nu se poate Aurora ta!  :o

IULIA

am mai cules 2 feluri de hibi:
ambii au cite 4 pistile, si deci sint batuti, unul e caramiziu deschis si unul roz serbet.
poze nu am, pina cind am ajuns acasa se dusesera florile. :'(

ELA

iulia, tot din piata? ;D

fdana

Mi-au inflorit doi hibiscusi de la Gommer:
-Fourth Of July
 
-Lora
 

miha

Se pare ca a tinut sa infloreasca de ziua lui...   :D Sa fie sanatosi ca tare frumusei sunt...  ;)

IULIA

Ela,da, din piata.
sint fiori grande marca, madrid si zaragosa si inca unu azi neidentificat. tot batut, da mai simplu. si tot spre caramiziu e.

Marmoset

fdana, dementiali sunt Hibiscusii aia!  :o :o :o La cat mai multe flori!

Marmoset


Nicol Caloian

Hibiscusul tau e mai aparte! Vezi cum va fi randul urmator de flori. Si la mine, hibi cu florile roz-ciclam (l-am pozat zilele trecute) prima data mi-a facut flori roz pal. Dupa un an de pauza (anul trecut n-a facut flori) acum ai vazut ce culoare are. De ce, nu stiu. Orocum, al tau e mai "smecher", face flori de culori diferite in acelasi timp!   ::)  :o

vivi23ro

nu stiu ce intelegi tu prin culori diferite dar sint 2 ghivece unul cu alb si altul cu visiniu ala ;D, si floarea dinainte tot asa era, eu zic ca asta e culoarea la el... exista si roz pal, dar nu aveau


Marmoset

Quote from: vivi23ro on July 07, 2009, 02:25:32 PM
nu stiu ce intelegi tu prin culori diferite dar sint 2 ghivece unul cu alb si altul cu visiniu ala ;D, si floarea dinainte tot asa era, eu zic ca asta e culoarea la el... exista si roz pal, dar nu aveau

Nicol.Caloian zicea de Hibiscusul meu care a facut 2 boboci, unul rosu-corai si unul galben pal pe aceeasi ramura, la aceeasi inaltime.

stefana

Gomez, imi pare tare rau ca n-am reusit sa fac rost de San-Remo pentru tine (asa cum primisem asigurare de la florar) :( .
Este un hibiscus superb si tare infloricios

Cum ii spusesem si lui Nicol ca o sa fac rost, mai caut prin florarii in drumurile mele.

Marmoset

Doamne, Stefana, cat poate fi de frumos!  :o

vivi23ro

  dimineata
la amiaza

Marmoset

 :o :o :o :o :o vivi23ro, minunatia asta cum se mai cheama?
Doamne, e superba floarea! Aparatul foto a redat exact culorile, sau difera oarecum in realitate, chiar daca floarea a avut 2 nuante in momente diferite ale zilei?

vivi23ro

era si alta lumina la rasarit, era ora 7.30sau 8 si abia incepea sa se deschida, nu stiu cum se numeste

doina

Vivi , oare nu este cel roz pal pe care ti l-am trimis in toamna ? Poza a doua seamana cu fostul  meu hibi  ;D

vivi23ro

mi as fi dorit sa fie .. dar nu e , asta l am luat din serbia, al tau facuse un boboc ce statea sa se deschida, nu a mai apucat, dupa ce a cazut a inceput si el sa se usuce