TRANDAFIRI

Started by diana, February 21, 2007, 08:51:10 PM

Previous topic - Next topic

Dan Hibiscus

scumpi la praktiker de la yurta si inca o firma azi am fost 9.90 si 11 toate culorile

Nicol Caloian


Dan Hibiscus

trandafiri am vazut la praktiker la oferta 7.99 pe buc dar sunt si pachete de 3 da nu am retinut pretul ....de la yurta

mihail

Au primit la METRO-IS niste trandafiri de la o firma noua,mai sint si la Selgros.trandafiri unguresti la Bricostore-Focsani cu pretul pe la 65-75 mii lei bucata,la Baumax-Bc trandafiri tot unguresti dar ceva mai scumpi.am vazut la Dedeman Focsani,Bacau,Roman trandafirii cei mai ieftini.Thehibrizi si copacei.

penelopa

Nu m-am putut abţine şi am luat  (ieftin, 7,0 lei) de la  METRO Băneasa un trandafir căţărător, galben, parfumat, buchetar.  I-am uitat denumirea  că v-aş fi cerut sfaturi cam pe unde să-l plantez.
Revin mâine. 

uca

Buna, Penelopa ! Am vazut ca ai fost pe la METRO. Caut de ceva vreme niste cosuri de gradina, pentru carat frunze, buruieni. Am doua, din rachita, dar ma cam lasa. Ai vazut ceva care sa poata fi folosit drept cos ?

penelopa

Ca să-ţi spun drept, n-am văzut că m-am dus "chitită" la flori şi seminţe şi a trebuit să stau puţin (eram în timpul serviciului  ;D).
Cu frunzele şi alte  resturi din grădină eu mă descurc cu o roabă uşoară, drăguţă şi utilă, care e numai a mea  :D

uca


penelopa

Quote from: uca on March 09, 2009, 10:33:53 AM
Din aluminiu ?

Da, şi are o roată meseriaşă ( e gardena  ;)) şi e uşoară şi pot s-o conduc fără carnet  :D

uca

Pene, multumesc pentru informatii ! Voi lua si eu, daca spui ca e usoara.

mihail

roaba by gardena..foarte interesant,te rog poti sa postezi opoza sau un link.Am noul lor catalog,colea linga mine,dar roaba nu vazui...

penelopa

Eu o am de ceva timp (vreo 2 ani). Fac o poză când ajung acasă  :)

Nelutzzu

Trandafiri ieftini se gasesc la http://www.roses-molnar.ro/...adik 3 lei butasul nud( fara rumegus si punguta aia)    ....si 5 lei impaketat
Eu am cumparat pt mine vreo 350 de butasi(am o gradina ceva mai mare....si asta e.....pasiunea)...si sunt de calitate...altoiul bun cu 3-4 ramuri....astept si parerea voastra...

Dan Hibiscus

ma scuzi da 1.2*4.3= 5.16 ron* tva = 6.14 + transport == tot aia :D
Cei de la Yurta au scos un pachet anu asta de 3 plante la 13 lei sau depinde de ce e inauntru pina la 19.90 dar la trandafiri am vazut la soi theahibrid 11.99 per 3 plante (tva inclus)

Nelutzzu

Asta in cazul in care iti trebuie factura (+ TVA). Altfel...asta e pretul...3lei, respectiv  5....va puteti interesa....eu am luat 350

Nelutzzu

M-am interesat si eu de cei de la Yurta...dar muti lasa de dorit....adik sunt amestecati da cal 1 cu cei mai slabi calitativ  + foarte multi cu mucegai!!!

Dan Hibiscus

editeaza mesajul ca asa se umple forumul din 3 cuv .
Ce sa zic pe astia macar ii vad si mi au facut niste flori incredibil de frumoase , acu nu poti sa bagi mina in foc dar la mine si pe pomi fructiferi si pe trandafiri au dat clasa la ce  mai am in gradina de la "altii"

opiadc


      M-as fi uitat si eu la trandafiri, dar nu-mi deschide pagina; :D zice ca nu gaseste serverul pagina asta ;D

mamaruta

Astia de la roses-molnar scriu ca nu trimit la adresa clientului....atunci, cum sa cumparam de la ei?
Am cumparat si eu azi, din Metro, pentru o prietena:
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Primavara%202009/DSC04974.jpg?t=1236636085
Cel galben, catarator, a fost 15 lei; ceilalti - 9 lei/buc. Or fi de soi? Ma gandisem sa fac o comanda la rosafruct....dar am zis ca gasesc si pe aici ceva bun.... :-\ Poate ii mai fac o surpriza prietenei mele si comand si de la Sieberz ceva...

Dan Hibiscus

primii trei sunt identici cu cei de la SEMLUCA ultimul nu l stiu

penelopa

Quote from: Nelutzzu on March 09, 2009, 10:59:12 PM
M-am interesat si eu de cei de la Yurta...dar muti lasa de dorit....adik sunt amestecati da cal 1 cu cei mai slabi calitativ  + foarte multi cu mucegai!!!

Nelutzzu, în primul rând, "Bine ai venit" la noi şi, te asigur că  e binevenită orice informaţie referitoare la flori.
Nu toţi pasionaţii de plante au posibilităţi de a achiziţiona plante super-calitative  la preţuri super-mari  :(

Fiindcă ai grădină, încearcă şi deschide un topic la "Amenajări de grădini" unde să ne povesteşti despre grădina ta şi despre experienţa ta.

gabriela jalba

Iaca ce zice.,Nelutzzu la link-ul ala "Not Found" !!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Quote from: gabriela jalba on March 10, 2009, 06:48:53 PM
Iaca ce zice.,Nelutzzu la link-ul ala "Not Found" !!!!!

Iată ......... unde-i linku', Gabi? Chiar vreau să văd  :)

Dan Hibiscus


penelopa