Gradina lui Miha

Started by miha, May 18, 2008, 06:28:13 PM

Previous topic - Next topic

myosotis

Bogata gradina ta, Miha ! Sa te bucuri de ea ! Cum iti place Sympathie ? Am pus unul la un colt al casei. Abia astept sa umple locul sa beau cafeaua sub el. Are un parfum ............ miam=miam........

einsteinitza

Myo e si foarte florifer,plin de flori mere.
Miha,Augusta Luise,daca e ingrasat,face niste flori monstruoase,ca verzele,o combinatie de culori unica.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

miha

Si cu ce sa-l ingras??? ;) ca i-as da eu putin de la mine si-asa am ceva in plus... :'( Glumesc... Sa le iau ingrasamant din ala granulat ...special ptr trandafiri, am vazut ceva prin supermarketuri...sau ce imi recomandati? Myo...Sympathie al meu este mic...anul asta abia vad ca e plin de boboci...dar imi place mult...mai am un trandafir rosu urcator...din cei care cresteau prin gradinile parintilor...bunicilor...dar Sympathie e mai catifelat...imi place mai mult...astept sa se deschida si ceilalti boboci...vad ca anul asta are destui...anul trecut abia s-a acomodat in gradina mea... :)

einsteinitza

Miha,maranita e sfanta.N-ai pe acolo pe cineva cu vaci?Care strange balega peste an?Daca nu,ntr-o galeata de 10 l gainat de pasare de doua degete,apa,lasi cateva zile la umbra la macerat,te tii de nas,pui jumate solutie jumate apa,uzi la radacina de doua ori pe luna,dupa ce ai udat pamantul,deci ope solul ud.Daca nu,vezi ca sunt ingrasaminte pe la supermarketuri pentru rosii(tomate),acum ala e cel mai bun,fac flori multe ca are fosfor.Apui in iulie schimbi cu unul echilibrat si in august la sfarsit te opresti. Dar daca imi mai vorbesti cu dvs, nu-ti mai spun nimic,sic ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


miha

Azi a inceput sa infloreasca digitalisul in gradina mea...


miha

S-a facut...numai galbene??? sau amestecate cum vor fetele??? Sa stiu cum sa le strang... :)

miha

A mai inflorit cate ceva in gradina mea...


Schnuppe

Cum ai semanat degetelul ? Si cind ? Direct in gradina sau din rasaduri ? Am incercat si eu cu rasaduri si nu a iesit nimic . Foarte frumos trandafirul din rindul de sus , al IV-lea , cum se numeste ?

ELA

ai si 'rouge cardinal' :-* incearca o combinatie cu un trandafir urcator alb sau roz

Erwin

Ce gradina frumoasa ai miha! felicitari!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

miha

Quote from: Schnuppe on May 24, 2008, 11:11:37 PM
Cum ai semanat degetelul ? Si cind ? Direct in gradina sau din rasaduri ? Am incercat si eu cu rasaduri si nu a iesit nimic . Foarte frumos trandafirul din rindul de sus , al IV-lea , cum se numeste ?
Degetelul l-am semanat ca planta bianuala...in iunie...si a ramas peste iarna comportandu-se ca o planta perena... Trandafirul este Augusta Louisa...

miha

Quote from: ELA on May 25, 2008, 12:35:43 AM
ai si 'rouge cardinal' :-* incearca o combinatie cu un trandafir urcator alb sau roz
Cred ca am sa incerc...am sa pun un trandafir langa ea...asa am inteles ca e bine, sa treaca cativa ani de cand e plantata clematita...sa faca radacini serioase...trandafirul se dezvolta mai repede...

miha

Quote from: Erwin on May 25, 2008, 10:19:37 AM
Ce gradina frumoasa ai miha! felicitari!
Multumesc Erwin...si begoniile si gloxiniile tale sunt frumoase... :)

lala

Frumoaaaaaaaaaaasa gradina si bine garnisita!!!Ai luat trandafiri de la Rosafruct?Cum se comporta?Ai si englezesti

miha

Da...am luat si de la Rosafruct si de la Eutopia...cativa... In afara de unul de la Eutopia care mi-a murit de-atunci... :( , in rest ...toti se comporta foarte bine... :)

miha

Azi in gradina...trandafirii pitici au inceput sa-si deschida multimea de boboci...

digitalisul...
alti trandafiri...

si..altele...

Nicol Caloian

Miha, ai un colt de rai plin cu flori minunate. Bubura-te din toata inima de aceasta binecuvantare! E superba gra dina ta.

AngelEyes

Superbe flori .... mai ales primul trandafir pitic...m-a lasat fara cuvinte !  :)

miha

Va multumesc... e locul meu de relaxare...desi am impresia ca e cam incarcat cateodata...nu rezist frumusetilor florilor... :-*

ELA

miha,cum se numeste trandafirul alb-crem

Schnuppe


miha

Quote from: ELA on May 27, 2008, 09:39:04 PM
miha,cum se numeste trandafirul alb-crem
Ela...ala este un pitic...daca te referi la cel de sus...si chiar nu stiu cum se numeste... :)

miha

Daca tot vreti sa stiti cum se numesc...hai sa-i postez pe cei pe care-i cunosc...
Ambasador

Holsteinperle

Beauty star

Brokart  

Remy Martin

Mainzer Fastnacht

Monika

Schneewittchen

Sympathie

Rosarium Uetersen

Ilse Krohn Superior

L.D. Braithwaite

Augusta Louise

Wincester Cathedral

Deocamdata atat... :)