Violete

Started by simona2, February 25, 2007, 05:19:45 PM

Previous topic - Next topic

gentiana

Frumoase Nicol
Te duci la expozitie?

Nicol Caloian

Bine-nteles. Cum as putea sa ratez asa ceva?

vernil

Nicol, ce spectacol ai acolo! Si pe mine m-a impresionat Happy Cricket, imi luasem ca etalon o lumanare rotunda (tip pastila).



O violeta cu flori la fel de mari si interesante mai este Kostina's Fantasy. Daca nu ai varietatea, iti ofer frunze, cu ele am ramas.

vivi23ro


stefana

Prima violeta este verzuie?
Imi place sa le admir pe ale voastre si abia astept sa vad expozitia (care este aproape de serviciul meu  +dns deci nu se poate sa lipsesc ).

vivi23ro


doina

Quote from: vivi23ro on October 22, 2010, 05:39:27 PM
da e irish
Irish Flirt ?
Stefana , ne vedem la expozitie pentru ca vin si eu cu cateva ( putine  :P )

Pufa

MI-a inflorit o cenusareasa :girl_dance2:  :tender:

vernil

Georgy, este violeta clasica, culoare intensa si catifelata. Este foarte frumoasa, bucura-te de florile ei!  +hug

Pufa

Vernil, chiar ma bucur de florile ei, ca sunt catifelate si in soare sclipesc putin +hug

Rux

Foooarte frumoase violetele voastre ,fooooarte frumoase.
Si cum vad ca va fi  o mare participare la expozitie ,va rog sa fotografiati tot ,tot, tot sa ne putem bucura si noi de frumusetile voastre. Eu de abia astept !

Succes tuturor !

doina


Nicol Caloian


Nicol Caloian

Quote from: Vernil on October 21, 2010, 10:24:12 PM
Nicol, ce spectacol ai acolo! Si pe mine m-a impresionat Happy Cricket, imi luasem ca etalon o lumanare rotunda (tip pastila).



O violeta cu flori la fel de mari si interesante mai este Kostina's Fantasy. Daca nu ai varietatea, iti ofer frunze, cu ele am ramas.
Mariana, n-am Kostina's Fantasy!  :-[  :-[

doina

Nustiucumocheama este Aloha Orchid si s-ar putea sa fie un pui de la mine  :)

GetaV

Nicol ,de ce nu vii cu ele la expo?

Pufa

Superbe Nicol +rsp +apl
In realitate, are si verde, imi pare rau, ca nu am putut sa o pozez cum trebuie.
Nancy Leigh +dns

[/quote]

DanaT

De la o intalnire din primavara,  pe taramul neutralitatii de la Geta, m-am intors cu cateva frunze de violete.
Cea mai harnica dintre ele a deschis zilele astea acest 'rozulici' care mi s-a lipit de suflet...

Doina, de la tine era frunzulita? A avut si radacinute cand am capatat-o, nu stiu exact care ii fusese destinatia initiala dar se pare ca se simte bine la mine. Daca ea a fost atat de draguta cu mine sa-mi arate ce frumusica poate fi o sa ma stradui si eu sa-i ofer in continuare conditiile sa se manifeste....
Si inca vreo cateva culori mai 'altfel' de zilele astea...

doina

Dana , poate fi de la mine dar nu-mi mai amintesc  +ham
Este EK Lubasha

Nicol Caloian

Dana, Lubasha ta e minunata! sa-ti creasca mare si sa faca multe flori.

Doina, am o veste trista!  :'( Astazi am gasit Rob's Smarty Pants cu frunzele maronite. Imi pare rau ca am amanat sa pun frunze la inradacinat si acum nu mai am de unde.

doina

Ooff Nicol, imi pare rau de violeta ta  :'(
Prea des gasesti violete maronite , sa fie de la curenti reci ?

GetaV

Ati vazut cu ce va pricopsiti daca veniti la mine +apl +hug

Nicol Caloian

Un pui care face parte din grupul celor ramase fara eticheta 

Ce e interesant e ca seara isi strange petalele! O recunoaste cineva?

gentiana

Isi strang violetele de aprma petalele seara?
La mine n-am observat niciodata chestia asta
:o

dorinas

Nu toate isi string petalele, doar cateva varietati am observat ca fac asa, printre ele si cea postata de Nicol.
Nicol am si eu varietatea asta dar din cate stiu eu este no name, este singura fara nume pe care am pastrat-o pentru ca imi place foarte mult.