Ce plante v-au inflorit?

Started by turturica, March 02, 2007, 08:44:08 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Quote from: Mada on September 24, 2009, 11:58:22 PM
Azi doar atat:


Bine că v-a dat pe spate Gatoru" lu' Mădă!  >:(   Când l-am postat pe-al meu n-aţi mai leşinat niciuna!  Ciudoaselor!!!  ;D

sicamin

Putin dar bun! Bravo Pene,sa-ti creasca mai mare si sa fie mereu plin cu flori,sa le faci in ciuda la fete. :D

liana

Frumosi hibi vostri :)

Daca ati sti de cand o astept sa infloreasca.....si mai trebuia sa fie si alba ???


sicamin

Liana chiar daca nu e alba,e foarte frumoasa.Eu anul acesta nu am avut noroc nici la astea ,ca tot ce am pus (lastari)nu s-au prins.

GetaV

Liana,alba si galbena iti dau eu cand le tund pt, iernat si tie Sica iti pun la prins

sicamin

Getav multumesc mult.  :-* si asa sant datoare la tine :-[

martipan

E superba,Liana, nici nu as fi suparat ca nu a inflorit cum trebuia !  ;)

Pene si Mada,e orgasmic  :D :D :D hibi al vostru,daaar ,printre multi altii,sunteti vinovate ca ma faceti sa poftesc la hibi  >:( ;D !

liana

Multumesc Sica,ma bucur ca iti place. Iti pun la prins din asta roz chiar maine daca vrei.
Geta , multumesc. Eu ar trebui sa am si alba, ca am doua....daca cea alba a inflorit roz atunci musai cealalta tre sa fie alba,probabil eu le-am incurcat. M-as multumi cu un lastar de la cea galbena.
Tu ai roz?
Eu mai am una alba involta(asa ar trebui sa fie), oricum e diferita la frunze de celelalte...dar nici asta nu a vrut sa infloreasca.

Quote from: martipan on September 27, 2009, 09:32:56 PM
E superba,Liana, nici nu as fi suparat ca nu a inflorit cum trebuia !  ;)


Nu sunt suparata doar luata pe nepregatite :D...dar ma descurc ;)

GetaV

Am si roz un ditamai copacul chiar vreau sa -i intineresc au crescut prea mari si este greu cu ghivecele.
Sica,nu-mi esti datoare cu nimic,daca mai vin vara viitoare iti aduc ce stiu ca nu ai.tu esti prea modesta :D

mamaruta

Soro pene, unde e, draga, hibi al tau, sa lesin si eu de ciuda? ca il tot caut si nu il gasesc!

penelopa

Quote from: Mada on September 27, 2009, 09:57:49 PM
Soro pene, unde e, draga, hibi al tau, sa lesin si eu de ciuda? ca il tot caut si nu il gasesc!

La  "HIBI"  ;D   pag. 146   (îi făceam curte lui Ani  ;) )

Ella

Eu va rasfat, nu vreau sa lesinati  ;)

                           

martipan

Ne rasfeti tu,dar noua ne trebuie distonocalm  :D :D :D ;) ! Super culoare la tine,si te plangeai ca nu ai infloriciuni multe  :P ::) !

sicamin

Ella ,sant minunate! Daca ai sti ca eu cand deschid comp. prima rubrica la care ma uit este "ce plante au mai inflorit" sa i-mi bucur ochii cu frumusetile voastre!

Marmoset


georgette

Quote from: penelopa on September 27, 2009, 04:19:53 PM
Quote from: Mada on September 24, 2009, 11:58:22 PM
Azi doar atat:


Bine că v-a dat pe spate Gatoru" lu' Mădă!  >:(   Când l-am postat pe-al meu n-aţi mai leşinat niciuna!  Ciudoaselor!!!  ;D
Bre..am lesinat io! Acu vino cu sarurile  sa ma ressuscitezi! ;) :D

georgette

Ella....adu si tu sarurile... ;) :D (asa imi trebuie daca deschid topicuri interzise! ) :D

Ella

Trimit "saruri" in urmatorul colet  ;) :D


martipan

Sarea din bucate,dragutelor !!!  ;)

sicamin

Diffenbachia asta am vrut sa o "scurtez ,ca iar a crescut cat usa,dar acum s-a hotarat sa infloreasca si ia,asa ca o mai las. :D

Surata ei  a fost inflorita luna asta.

Nicol Caloian

Astazi: un spatiphilum

lantana roz si portocalie

hibi siclam si roz

si un bulgare de soare  ;)  :D

Ella

Crizantema este superba, ce faci cu ea dupa ce termina de inflorit?
Am si eu una, plina de flori acum si ma gandesc, cum sa fac sa o trec iarna, parca nu as vrea sa o pierd.

Nicol Caloian

Nici eu nu vreau s-o pierd. Anul trecut i-am luat una asemanatoare cumnatei mele si ea o mai are si acum, nu la fel de bogata dar a rezistat. Asa ca incerc si eu si-o sa vad cum ma voi descurca.  ::)

Ella

Bafta! da cum? eu cred ca o sa o tund si o dau la rece pana in primavara  ::)  ;D