Ce plante v-au inflorit?

Started by turturica, March 02, 2007, 08:44:08 AM

Previous topic - Next topic

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vivi23ro

draga ionela, de prins am tot pus nu s a prins , am trimis si la altii butas si a ajuns mucilagiu
soacra mai are de vinzare prins  dar deocamdata are frunzele arse si nu arata bine.. miroase a vanilie, eu m am saturat de flori ca vad ca nu se mai scutura si am mai rupt din ele sa lastareasca
e fff setoasa planta, daca nu are destula apa lesina  se face curgatoare, daca pui apa in 2 ore e sus dar ii ramin frunzele pe margine uscate

Ionela

Pretentios, nu gluma! De flori te plangi tu, Vivi?  :D :D  Eu nici macar nu le-am vazut in realitate :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Apropos de mirosul de vanilie, am primit un parfum de la Christian Dior - Hypnotic Poison, nota finala este de vanilie. Sunt topita dupa el, miros ca o prajiturica  :D

vivi23ro

mie imi plac mirosurile de cocos, vanilie si fructe de padure sa nu fie prea dulci,(zemura)

einsteinitza

Vernil, inghetata, ca e sezonul ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vivi23ro


un mutant din cyclam e roz(era in dreapta , e asa in stinga)

doina

Ce begonii frumoase ai Vivi  :o
Au inflorit si la mine  :D
   
   
Asta inca n-a inflorit dar cand vor fi 2 flori cred ca nu mai pot sta in balcon  ::)

vivi23ro

ce e ultima alba  rindul 2? muraya? oau ...ti a faacut si floare si seminte

fdana

Ce oameni domnule!!! ;D Unde tineti atatea flori ?La  mine doar trandafirii (de gradina ) isi fac de cap in rest hibi mei sunt in concediu. ???

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vivi23ro

nu ti fa griji Dana ca o sa aiba maicamea grija de cele mai sensibile sa le inece , .. resuseste si hibi sai faca sa putrezeasca... cred ca ar fi buna sa ude piscina  ;)

doina

Da Vivi , este murraya si are o samanta maricica de la o inflorire anterioara si inca trei de la ultimile flori , sper sa se coaca pana la toamna .
Dana , si hibi mei sunt in concediu , si li se si usuca frunzele care au crescut inainte de a-i da pe balcon . Sper ca peste cateva saptamani sa inceapa si la mine spectacolul lor  ;D

nico.agat

     Va place Ruttya Rospolia :

    Si un Mammilaria:

vivi23ro

ce fel de planta e ruttya , exotica? de gradina? nici nu am auzit de ea

nico.agat


penelopa


einsteinitza

Si ce-i rau in asta?E harnica!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Myrela

si la mine cea rosie e in ''focuri''  :D , cea cyclam s-a cumintit zilele trecute

pene rosie si cyclam ai? ca eu nu am alba si daca vrei facem schimb......mi-as dori si galbena  ;)
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

vivi23ro


geodezia

Aseara ce miroase ce miroase pe batatura ca nu era miros de mina maicii domnului .cind ma asez eu pe gardul de piartra ce vad inflorise prima floare de brugmansie dea galbina .ma si unde cred ca uitasem eu mirosul de anul trecut daa sa frumos ce mirosea ...Sa vad ce fac cu telefonul ala ca ma dispera ca nu pot pune poze al meu cica nu e avansat face poze da nu le pot descarca decit prin blototh numai pe anumite calculatoare

penelopa

Quote from: Myrela on June 15, 2010, 09:28:39 AM

pene rosie si cyclam ai? ca eu nu am alba si daca vrei facem schimb......mi-as dori si galbena  ;)
Iti pun, deja, la prins Myrela. :)
Vreau si eu galbena ....... cand om gasi una dintre noi. ;)  Rosie si ciclame am schlumbergere, asa ca nu ma mai complic cu culorile astea.

Erwin

A mai inflorit o rusoaica:

Kievljanochka

*
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

penelopa

Simpatica, Janochka asata din Kiev! ;)

vernil

Erwin, asta e gloxinie crescuta din seminte ? Sau ai reusit sa faci comanda la rusi ?