Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Da, Myky, ai dreptate, la Pieptanari e City Mall... uitasem de el.
Cred ca e Ok acolo pentru o cafea si o vorba. Asa am facut si data trecuta: am mers si am baut ceva, am stat de vorba si apoi incolonate am mers la plimbat/cumparat. Asa cred ca vom vrea sa facem si acum, nu?
Pe Nicol o sun eu acum (Doamne... sper sa am numarul de telefon). Myosotis.... haide vin-o, ca ne e dor de tine. Data trecuta ai putut ajunge. Te roooooooog.

Deci suntem Opiadc, Myky, Vernil, Stefana si Ozimandias pana acum sigur, da?
Asteptam provincia  ;D :D

A... si spuneti o ora. Mie mi-e indiferent, ca oricum nu-mi ajung cele 24 de ore de duminica... Asa ca...pot oricand.

ozimandias

 >:(
Nu am numarul lui Nicol... (niciodata nu-l am, nu stiu de ce....)

Nicol Caloian

Helooooo! Am aparut! Voi nu stiti ca eu am nepoti si ajung la calculator doar seara, si atuci pe sponci? Ca mai am un "dusman" (in privinta accesului la calc) acasa, care are de transmis mail-uri taman cand vreau si eu sa ma "vad" cu voi. Ok, am inteles ca punctul de intalnire e la Pieptanari, dar ora?
Apropo de ce spunea Pene! Eu zic intai cafea si apoi plimbare. Asa o putem corupe si pe ea. Masina mea are 4 locuri libere, plus cele de la Ozi, se fac destule!  :D  ;D  :D  ;D

myky

din partea mea la ce ora vreti, sa vedem daca apare si pene.

vernil

Ca sa servim cafeaua impreuna apoi sa mergem sa "vizitam"  ;D magazine cu plante, trebui sa ne intalnim de dimineata ... Dupa cum ne stim deja, parerea mea este ca vom savura cafeaua minim 3 ore  :D, asa ca ora 10 ar trebui sa fie ideala.
Nicol, vin si eu cu tine ?

ozimandias


penelopa

1.  Evident, ca apar ! Da` mai greu ca la mine la tara  toate merg mai greu  >:(
Si vin singura .... cu microbuzul si metroul, ca Florin are alte intalniri.
La Pieptanari e zona unde ma descurc cu ochii inchisi ( e drept ca, nici cu ei deschisi nu`s mai breaza  :D0. )
Deci, gagici, vin sigur, numai sa stabilim ora. Sa nu fie nici cu noaptea`n cap dar nici prea tarziu. Ce ziceti de ora 10,00 sau 11,00 ?

2. Anthuriumul cel mare are si pui.
3. Cara, soro, habar nu am avut de oferta ta cu anthuriumul. Parol!  ;D Deci, suntem sortite  :D

Nicol Caloian

Ok si pentru mine. Mariana, te culeg in drum!  :D

vernil

Pene, vino cand poti, daca vrei, decalam intalnirea cu o ora, adica 11 ... mai ales ca ai ceva de strabatut pana in Pieptanari. Tinem legatura pe mobil.

penelopa

OK, incerc sa ajung si eu la 10,00.

ozimandias

Ora 10. City Mall. Ne intalnim direct sus, la etajul trei, unde sunt cafenelele?

myky

pene, io sunt la munca, daca te aduce florin la 8, la pod la aeroport, te preluam noi, si daca mai ai treaba pe undeva te lasam, daca nu mergi la noi pana la 10.00

myky

pana la 7, dar fac o exceptie, si daca vrea sa vina cu mine in bucuresti stau pana la 8, sa o aduc si pe ea.
pene, vezi ca eu nu mai am baterie la mobil.
florin are mobilul lui gabi, dar ti-l mai dau odata in PM

penelopa

Da` ce, tu nu mai ai mobil? Ca eu il am pe-al tau .... chia si pe al cumnatei tale  :D

Dar nu-ti prelungi programul la serviciu ca l-am convins  pe Florin sa ma duca pana la metrou .... si cine stie ? .... la care metrou  ;D

myky

io nu mai baterie, e descarcata.

vernil

Pene, iti aduc schlumbergera ? Myky, la tine incerc sa recuperez la violete.

penelopa

Nu, Vernil, merci, ca s-a prins aia de mi-ai trimis-o asta primavara. E chiar o adolescenta pe cinste. ;) Poate o sa si infloreasca  :-*
Neste frunze de violete poate ii scapa  lu` Myky printre  deste    ;D

vernil

Vrei violete? Spune, iti aduc una matura  :-* Am doi pui de Mellow Magic, aduc si frunze de Bufallo Hunt  (este rosie, una dintre cele mai frumoase). La primavara voi avea o surpriza pentru tine.

penelopa

Mama, ce-mi plac surprizele  :-* :-* :-*

stefana

Monica, tu, muscate  :o ?
Din alea cu frunza mini te intereseaza?

penelopa

Da, Opi, facem separatiune la fata locului.
Muscate iti aduc si eu.
Un  hibi mare, piersiciu batut, vrea cineva ? Eu am 3.

stefana

E vreunul din cei disponibili mititel?
Am editat: acu am vazt ca ai scris ca e mare  :-\

penelopa

A fost unul mititel (al 4-lea) dar tocmai l-am dat vecinei.
Nici asta de vreau sa-l donez nu-i cat un copac  ;) Dar are vreo  50 cm si, daca-l tund, il aduc la vreo  35 - 40 cm.
Iti aduc lastari din hibi roz batut. Sa-mi zici daca il aduc pe piersiciu.

stefana

@ Opia : avand in vedere ca e duminica si metroul circula mai rar, cred ca pe la 9-9.15 tre sa ne intalnim la intrarea la metrou.
@ Pene : pentru mine, mai bine aduci ce tunzi din piersiciu :D.

ozimandias

Ma duc la culcare. Abia astept sa va vad maine. Va pup de pe acum!
(io nu am ce sa va aduc, asa ca nici nu vreau nimic  ;D)