Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

mihail

cara...ai figurele-ncap?  ;D
Daca esti moderator nu inseamna ca poti sa faci shi vrai tu.E clar ?  ???
Nu mai umbla cu shoara colorata....Vii !..N-ai de ales. :P

mihail

Teoretic ar fi Deva ,Cluj,pe scurtatura pina la Reghin...si apoi Drumul Oaselor.Nu trebuie sa cobori spre Bacau.Dar daca vrei ,e mai lung,dar mai bine.Plus ca traseul este superb.Poti veni fie prin Vatra Dornei,fie pe la coada lacului.E pe alese.

gabi_gabriella

Quote from: mihail on April 07, 2009, 10:21:02 AM
Teoretic ar fi Deva ,Cluj,pe scurtatura pina la Reghin...si apoi Drumul Oaselor.Nu trebuie sa cobori spre Bacau.Dar daca vrei ,e mai lung,dar mai bine.Plus ca traseul este superb.Poti veni fie prin Vatra Dornei,fie pe la coada lacului.E pe alese.
E cam mare diferenta de km . Dar depinde de fiecare ce doreste :)
Cel mai scurt drum pt Mada este prin Brasov, Bacau .
Iar la mine pste Bucin

mihail

M-am uitat pe harta,stiu drumul ,l-am facut,e bine:Deva,Alba Iulia,Teius,Blaj,Tirnaveni,Sovata,Gheoghieni,Bicaz,P.Neamt,Roman,Vaslui.
Problema ar fi intre Gheoghieni si Bicaz,dar de unde stii tu ca mai este zapada ? Eu nu cred.
N-am fost niciodata pe Roman-Vaslui,dar poti intreba la Roman cum este soseaua,daca iti spune ca este rea te duci din Piatra Neamt pe soseaua directa la Bacau(aici atentie la radare ) si de acolo la Vaslui(sosea buna ,dar urita,multe dealuri golase,sate foarte putine si saracacioase).Despre soseaua Roman-Vaslui,poti intreba la telefon la Politia Rutiera Roman sau Vaslui.
Daca vrei,pot intreba eu aici.

cara

Quote from: mihail on April 07, 2009, 10:14:37 AM
cara...ai figurele-ncap?  ;D
Daca esti moderator nu inseamna ca poti sa faci shi vrai tu.E clar ?  ???
Nu mai umbla cu shoara colorata....Vii !..N-ai de ales. :P


am in cap orice, mai putin figuri  ;D

dar chiar nu pot sa vin... :(


mihail

bey...eu ma sinucid daca nu vii.... ;D..cine stringe bani de luminari ?
....imi pare rau ca nu ai posibilitatea!

gabriela jalba

Mada,drumul indicat de Mihail,e cel mai bun.E mai scurt decit cel prin Brasov cu 100 km. Praid-Gheorghieni e cel mai bun drum din tara asta. Apoi Sibiu - Brasov e de coma!!!!! Sa nu-mi spui ca l-au facut....Deci pe Sibiu-Brasov pierzi o gramada de drum.
     
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lovetulip

Va rog sa estimati fiecare ora de sosire.Eu am sa va astept la hotel Racova care se afla in centrul orasului unde este centrul administrativ si statuia ecvestra a lui Stefan cel Mare.Mihail,vii pe soseaua de la Bucium sau pe soseaua de la Barnova.Aceasta din urma este mai scurta dar foarte proasta.In caz ca nu ne intalnim la sosire(putin probabil),pensiunea este la iesirea din Vaslui pe soseaua care duce spre Iasi.Ca puncte de reper,Silver Mall.

                                                                                                                                                     Vio

mihail

multumesc Vio,dar Iasi- Vaslui l-am facut de sute de ori,poate chiar peste o mie...nu stiu.Vin prin Bucium,Motel.Pensiunea este pe acest drum sau pe cel care trece pe la CUG/Birnova ?

Sibiu-Brasov...este crima si pedeapsa,zidul de la Tirgoviste,comunismul din Cuba...etc.RENUNTA la el.

mamaruta

M-am hotarat. Ma duc prin Brasov, ma intalnesc cu cara si aduc plante de la ea....si merg prin Bacau....cred ca este cel mai sigur drum. Sibiu-Brasov a fost facut, asa am citit pe net...dar sigur este mai bun decat drumul prin Blaj -Tarnaveni....stiu ca este mai scurt, dar este si tare prost.
Ia uitati: Piatra Neamt- Roman:
http://www.martorocular.ro/video_706781_o-parte-din-gropile-de-pe-dn15--roman-piatra-neamt_481037.html
Oricum, ma opresc pe drum si ne odihnim, sa ajungem cam pe la ora 13, sambata, la Vaslui.
Vio, nu ne astepta, nimeresc eu pensiunea, dupa cum am studiat harta Vasluiului, nu e tocmai o metropola, asa ca ajung eu, intr-un fel sau altul. Si te sun, oricum. Nu ma mai opresc la Metro (poate, daca ajung mai devreme in Brasov, ma opresc la Baumax....daca reusesc sa il gasesc....l-am localizat pe harta, dar poate este semnalizat drumul....
gabi o sa imi povesteasca cum e drumul prin Bicaz, asa ca, la ntoarcere, sa merg si pe acolo.
Bre, pai sa il vezi pe finul Mateo ce spume face cand nimereste intr-o groapa minuscula...darmite cratere....asa ca aleg drumul cel mai sigur.
Va multumesc, oricum, tuturor! :-* :-* :-*

mamaruta

Mihail, hai ca te luminez eu, bre...ca tot stau cu burta pe hartile astea de 2 zile:
http://www.pensiuneatosca.ro/HtmlPhotos/harta.html
Deci...pensiunea e spre Moara Grecilor...ce e aia? ???
Sa va povestesc...sa vedeti cat suntem de isterici, eu cu al meu sot:
Cand am plecat in Grecia, fiecare localitate din Serbia prin care am trecut, pana la autostrada, aveam harta, cu strazi..ia-o la dreapta, stanga..tot. Normal ca ne-am ratacit in prima comuna mai mare....iar sarbii, baieti tare amabili, ne explicau pe unde sa o luam, dar in sarbeste.
In Grecia, listasem toate intersectiile mari, cu ramificatii, prin care ar fi trebuit sa trecem, pana la destinatie....cum sa ocolim Salonicul, tot, frate, tot....harti listate din viamichellin....meserie, ce mai., Bre, ne-am ratacit din prima...in loc sa trec pe sub un pod si sa fac dreapta, noi am facut dreapta inainte de pod si ne-am trezit ca ne invartim aiurea prin orasele obscure..ca, de, ratasem soseaua rapida (un fel de autostrada). Noroc ca mi-am adus aminte ca trebuie sa casc ochii la indicatoare, altfel faceam ture si azi dupa hartile mele.
Si cine credeti ca a fost de vina? aud.....? Eu, normal!

lovetulip

Moara Grecilor e o suburbie a Vasluiului. Mihail,daca vii pe la Bucium,pensiunea e pe stanga cum intri in Vaslui.In aproprierea unei benzinarii.Are firma la poarta.Cei care vin dinspre Bacau e bine sa-mi telefonati aproape de a ajunge in Vaslui ca sa nu inconjurati orasul.La fel si cei care vin dinspre Barlad.Cei care nu ati fost prin Vaslui sa nu uitati de...pietricele. :D :D :D

                                               Vio
                                                                     

ozimandias

Vio, noi nu stim acum sa-ti spunem in jurul carei ore ajungem. Dar vrem sa nu intarziem mai mult de ora 15. Sunam cand plecam din Bucuresti si cu o ora inainte de a ajunge la Vaslui (daca stim sa masuram o ora  :D).

Din Bucuresti nu vrea nimeni nimic?
Au orhidee in Hornbach (de la 40 in sus parca, n-au masdevallia, Irina) si tot felul de muscate zonale (din cele cu frunza normala dar culori frumusele). Si alte plante de sezon.

mamaruta

Cat sunt muscatele zonale? ca eu as vrea vreo cateva.....
daca ai ceva de trimis pentru irina, ma ofer!

costieanuconstantin

MADA ,daca veniti prin sibiu - brasov, chiar la intrare in brasov, pe dreapta s-a deschis de curand un magazin hornbach , iar imediat la rond stanga si sub pasarela rutiera e un magazin de plante specializat ,cred ca daca ai cardul plin iti va trebui si o remorca dupa masina sa le cari pe toate cate ai sa vezi !!!

myky

mada cunoaste foarte bine magazinele hornbach.
de fapt, cred ca le cam cunoaste pe toate ( magazinele) :D :D

ani

Noi ajungem in jurul orei 16 si mergem direct la pensiune. Vio, nu are rost sa ne astepti pe toti o dupa amiaza intreaga. Am mai fost la Vaslui si in imprejurimi si ne descurcam, daca nu, avem telefoane.
Imi doresc un pui de clero ugandese, daca are cineva. Va rog sa-mi spuneti ce plante sa aduc.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

mamaruta

Ani, vreau si eu lastari de clero de care ai (eu am thompsonii). Te rog!
Costi, merci de informatie. E valabila! O sa ma opresc in Hornbach (myky darling, nu cunosc, inca, OBI!).
De Roplant, magazinul de langa pod, stiu...acolo a fost o intalnire din vremuri trecute...acolo am intalnit-o prima data pe IULIA, dorinas, si Ani a mai fost - dar pe ea o stiam; cu Dorina m-am mai intalnit acolo, acum 2 ani.....si costi, retine, frate: cand sunt cu sotul, doar privesc...cardurile sunt la el  :'( :'( :'(


larisa

Gabita ,eu iti aduc bulbul de begonie ,la Vaslui ,altceva nu am ,


larisa

Daca ai fucsii,daca nu ,nu-i bai ,tu ai incarvillea ?,am rosie ,vrei?

mamaruta

Gabi, eu vreau:
un lastar, daca ai , de passi:
http://i82.photobucket.com/albums/j245/gabi_gabriella/2008/plante%20de%20interior/PICT1022.jpg
Daca ai hibi cyclam simplu - parca asa vad eu in poze - atunci vreau si eu un lastar!  :-*
daca ai lastari de muscate (doar in caz ca tai ceva, acum) atunci vreau si eu. De orice culoare.
Fetelor, care mai aveti lastari de muscate de dat...ii iau eu, orice culoare!

myky

Quote from: Mada on April 08, 2009, 08:15:39 AM
Ani, vreau si eu lastari de clero de care ai (eu am thompsonii). Te rog!
Costi, merci de informatie. E valabila! O sa ma opresc in Hornbach (myky darling, nu cunosc, inca, OBI!).
De Roplant, magazinul de langa pod, stiu...acolo a fost o intalnire din vremuri trecute...acolo am intalnit-o prima data pe IULIA, dorinas, si Ani a mai fost - dar pe ea o stiam; cu Dorina m-am mai intalnit acolo, acum 2 ani.....si costi, retine, frate: cand sunt cu sotul, doar privesc...cardurile sunt la el  :'( :'( :'(
pai de ce nu ai zis, ca trageam o fuga, cand ai fost la mine. :(