Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Eu am ajuns cam tarziu la GetaV azi si nu am reusit sa ma intalnesc cu celelalte fete :(.
Mai era totusi suficienta lumina sa admir bogatia de flori care au prins un nou avant cu racoarea  ;) toamnei: abutiloni (dezmat in alb, oranj, rosu si mov), fuchsii, muscate (cu flori maari) si Hoya pubicalyx cu o floare superba. Sper sa o fotografiez maine in lumina zilei. Am uitat de Clematis tangutica si de passi Incense :D
Iar aici este realizarea mult dorita de Geta (cu acoperis de policarbonat si care adaposteste deja hibiscusii):

stefana

Am ajuns si azi la GetaV :), unde erau deja Pene si Myo


In album am exemplificat "dezmatul" de flori din gradina. Si mai erau ;D , dar mi s-a descarcat bateria:
http://community.webshots.com/album/573812381HUJKRR?start=28

gabriela jalba

Am fost azi la pensiune si am vb cu patronul. Berbecul costa 700.E problema noastra citi contribuie la plata. Raspunsul trebuie sa i-l dau pina duminica."procesul tehnologic de preparare a berbecului necesita timp.Doua zile trebuie sa stea in bait.Ca...pina vb la stina..,ca pina se duce dupa el...Duminica ,11 oct,trebuie sa-i dau raspunsul.
Pina acum,la barbac sintem 10x2 = sigur. Ar mai fi Ani,care n-a zis de participa la berbec, Liana,care nu stiu de sta si ea simbata seara sa rontaie la "protap".
Deci,hotariti ce facem!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV


opiadc

              Azi am fost pe la Ati! :D
          Desi avea o zi aglomerata,a venit sa ma ia,  mi-a prezentat plantele lui,specii deosebite, adunate de prin toata lumea, mi-a pus si foarfeca in mana sa-mi tai ce vreau si pt ca am cam ezitat gandindu-ma la spatiul redus pe timp de iarna, a avut grija sa imi dea vreo 5 plante mari, gata crescute! ::)
        Apoi m-a dus inapoi la prietenii mei si mi-a carat ghivecele care cantareau ceva ::) ::); ce sa mai zic, un adevarat gentleman; si cred ca s-a insurat tare devreme, ca la cat de tanar e, sa vedeti ce baiat mare are! :D :D
       Timpul a fost f scurt, o ora a trecut repede, repejor si a venit timpul de plecare.
        Mada, sa stii ca si acum Ati te pomeneste cu nostalgie! :) Si chiar daca ai dat iama in plantele lui, tot i-ar place sa il mai vizitezi! ;)

myky


ozimandias

Quote from: myky on October 09, 2009, 11:09:04 AM
mai sunt camere libere?
Deci nu pot sa cred.
Asta ca sa mai pun cinci pumni de sare peste rana de cutit... ;D

Am glumit.
Ma bucur daca te-ai hotarat!
Va doresc distractie placuta si multa  :D

penelopa

Quote from: myky on October 09, 2009, 11:09:04 AM
mai sunt camere libere?

Dacă nu mai sunt camere,  ai un loc lângă mine.  ;) Pe băieţi îi trimitem la fetiţe.  ;D

gabriela jalba

Numele    Locuri
                     ocupate16 / 17   17 / 18
         
Gabriela   2   da   da
Vio               2   da   da
Mos Tuti   2   da   da
Opia+Mada
+Vicky            2+3   da   da
Lala             2   da   da
Pene             2   -   da
Nicol             2   -   da
GetaV             2   -   da
Ani             2   -   da
Miky             2   -   da
         
Liana              -   -   -
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

opiadc


          Va multumesc tuturor pt gandurile bune! Si acum si aseara, cand am vazut cat de multa lume mi-a urat sanatate, m-am simtit ca intr-un film din acela de Craciun, cu atmosfera calda, de familie! :D :D
           Va doresc tuturor distractie placuta! Iti multumesc, Vio, si sa stii ca nu-mi uit promisiunile! ;)

Claudiu

Vad ca lumea se pregateste de plecare sau chiar incepe sa plece.
Va doresc drum bun, distractie, relaxare si timp cat mai frumos. Sa speram ca nu va fi prea frig.
Daca veti fi prea infrigurati, la inapoiere o sa va pun un album cu poze de asta vara din zone mai calde.
Sieu rog a se face poze cat mai multe. Daca n-a venit zapada pe acolo ultimele flori salbatice de toamna sunt foarte frumoase. Faceti poze cat mai complete si cu detalii. Poate identificam ceva sau poate le stiti denumirea.
A, am vazut ca unii vor sa mearga si pe la manastiri, desi nu e un timp prea potrivit intrebati de gradini manastiresti, daca au si cum le ingrijesc. Eventual poze. Poate va intoarceti si cu povesti despre secretele acestor gradini si plantele lor.

gabriela jalba

Pentru cei ce vin de la Buc. si nu cunosc zona :
drum intins pe europeana ( 6..,7,...ore ),pina in Critesti unde e indicator spre Targul-Neamt (faci la stanga). Atentie politie :sat Horia, Traian, Motca . Din Tg.Neamt,spre Vanatori, Manastirea Neamt,Poiana Largului...nu stiu ce zice indicatorul ala,dar asta e directia. Dupa ce treceti podul de la iesirea din oras(traversati orasul! ),este semafor si indicator. Va incadrati pt la dreapta.Din momentul in care ati facut dreapta,dupa 4km,deasupra soselei flutura bener cu "Castelul Dobru",si este si indicator spre stanga - Man. Dobru.Imediat cum ati facut stanga,intrati pe un drum de tara cu pietris ,care se ramifica din start. O luati pe cel din dreapta. Tineti sfoara,traversind satul. Dupa ce iesiti din sat ,in citeva minute se vede pensiunea.Veti tine numai stanga pt ca mai e si ramificatia spre manastire. Cam peste tot sint miniindicatoare. Drum bun!!!!pe miine !!!! :-* :-* :-* :-* :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Bine ai făcut, Gabi, cu toate aceste detalii de drum. Noi plecăm cu noaptea'n cap (sper să ne întâlnim şi cu Myky să mergem împreună)  ca să nu ne apuce întunericul când ajungem acolo şi să bâjbâim drumul.

stefana

De la "sursa" (am vorbit cu GetaV la telefon) am aflat ca au avut vreme frumoasa astazi.

ozimandias

HA, am prins-o pe Myky on-line  :D
Hai spune, ati mancat berbecul?
Dansati, ce faceti?

Va pup pe toti cu drag!!!

Ella

Si spiridusii mei mi-au soptit ca toata lumea se simte grozav de bine, iar vremea tine cu furnicutele noastre  ;)...nici nu se putea altfel, nu?

ozimandias

MYKY.... transmite on-line ca mi s-au lipit ochii de monitor sa vad ceva de la voi...


ozimandias

Am vorbit acum... cu toata lumea  :D
Ii fac ceva berbecului  ::) nu am inteles prea bine ce  ;D

:D

myky

va pupam, e dicstractie mare, am matrasit berbecu, imi pare rau ca nu pot sa pun poze, merge netu prost. :-* :-* :-* :-*

Ella

Quote from: myky on October 17, 2009, 08:26:47 PM
va pupam, e dicstractie mare, am matrasit berbecu, imi pare rau ca nu pot sa pun poze, merge netu prost. :-* :-* :-* :-*

Sa va fie de bine! petrecere frumoasa in continuare si drum bun spre casa!
Asteptam pozele! ;)
:-* :-*

vickylucia

Eu am ajuns acasa si vreau sa va spun ca...........a fost superba intalnirea! Am cunoscut persoane pe care inca nu le vazusem - pana ieri -si am reaintalnit persoane cunoscute. Ce mai e placut sa fii printre persoane care iubesc florile, dar si viata.
Poze o sa posteze fetele, pt ca inca nu ma pricep!

GetaV

Am ajuns si eu ,dar nu am cum sa descarc pozele momentan ,sper sa se incarce repede .Oricum a fost o noua intalnire SUPER.

ani

A fost o intalnire foarte reusita si mi-a facut mare placere sa cunosc personal alti iubitori de flori. Am simtit lipsa celor care nu au putut veni, asa ca data viitoare va rog sa fim toti! Va pun cateva poze:
http://s83.photobucket.com/albums/j311/uruma44/Dobru_2009/
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

ozimandias

Ei... nu se poate! O vad pe Myky in poza  :o Doamne... cum de-ati reusit?
:P

lala

Frumos a fost,am intinerit cu vreo 5 ani. ;)Mai mult nu spun,din respect pentru cei care,din cauze obiective, nu au putut veni.Daca mai particip la intalniri ajung si eu la vreo 25-30 ani ;D ;D ;D ;D