Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

liana

Nu fi suparata Lala...eu oricum vreau sa ma duc iar pe acolo... de data asta cu tot ce e necesar. Promit sa ma gandesc si la tine :D

gabriela jalba

Duminica am mers cu Liana la parada modei - Padurea !!!!! ce haine!!! ce culori!!!! Un drum in poveste spre taina si tihna. Timp sa avem,si vom reedita iesirea.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2557673010091567945mOaaOS  in album,pina la sfirsit.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

Quote from: gabriela jalba on October 26, 2009, 06:22:07 PM
Duminica am mers cu Liana la parada modei - Padurea !!!!! ce haine!!! ce culori!!!! Un drum in poveste spre taina si tihna. Timp sa avem,si vom reedita iesirea.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2557673010091567945mOaaOS  in album,pina la sfirsit.
deci, nu pot sa cred, tu cu mada sunteti neamuri si nu stiu eu, frate, aveti praf de mers pe pantofi.

gabriela jalba

Myky,nu am cuvinte sa-ti zic ce feerie; o frumusete de aia de-ti dau lacrimile si parca simti ca te doare in piept. cum sa nu-ti fie dor in fiecare zi de natura??!!!!E atita culoare,e atita pace,e atita linistite,impacare..."departe de lumea dezlantuita!!! "
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

Quote from: gabriela jalba on October 26, 2009, 07:39:48 PM
Myky,nu am cuvinte sa-ti zic ce feerie; o frumusete de aia de-ti dau lacrimile si parca simti ca te doare in piept. cum sa nu-ti fie dor in fiecare zi de natura??!!!!E atita culoare,e atita pace,e atita linistite,impacare..."departe de lumea dezlantuita!!! "
imi imaginez, cred ca as putea sa locuiesc fara niciun fel de problema acolo, de fapt asta e visul meu de batranete, daa, cum zice vorba aia, 'vise tata, vise'

liana

Haideti ca va povestesc eu. Mai intai trebuie sa ii multumesc doamnei Gabi  Jalba ca ne-a scos de acasa , eu trebuie sa recunosc ca din neglijenta nu am fost niciodata in zona respectiva, desi e relativ aproape de mine. Am fost mai intai la manastirea HORAITA si mai apoi am urcat in munti, la Horaicioara. Nu gasesc cuvinte sa va spun ce frumuseti am vazut. Am sa pun cateva poze ....ca nu gasesc cuvinte potrivite pentru descriere.
Dupa ce am coborat am cautat nitel un loc de gratar si bineinteles, am stat si ne-am ospatat langa un paraias... a fost nemaipomenit.
Inca odata vreau sa multumesc familiei Jalba.....sunt OAMENI MINUNATI!!!

liana

Catava poze:la Horaicioara
la Horaita

aveau niste muscate minunate si o multime de trandafiri roz

mamaruta

Deci, ma bucur ca, in sfarsit, liana a intrat in gasca....vorbim de,mult pe  forum si imi era ciuda ca nu se intalnesc cei din zona Neamtului. Acum...e gata, nu mai scapa de noi!
Liana, exista oameni care unesc....nasa si nasul nu numai ca iubesc florile, dar si stiu sa adune prietenii in jurul lor!
Un  :-* pentru toti moldovenii (forumisti sau neforumisti - salutari lui Tudor! ).

liana

Ai mare dreptate, Mada.
Si sa stii ca de fiecare data cand mai vedeam un loc frumos imi spuneam in gand "cred ca si aici i-ar placea mult lui Mada".

Si ...s-ar putea sa nu mai scapati voi de mine :D :D :D

Mosu Tuti


ani

Sambata 16 ianuarie vin la Bucuresti, credeti ca ne putem intalni putin undeva? Mi-ar placea sa mai vad anul acesta.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

ani

Duminica ma intorc la Braila si nu prea am timp. Data viitoare poate va fi mai liber, de acum incepe sezonul plimbarilor!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

gentiana

puneti de o intalneala ?
e privata?

ani

Ma bucur sa ne intalnim la Geta, vin de la gara direct la ea si apoi merg la fiica mea. Ajung in intervalul 11.30-12. Nu este o intalnire privata, vine cine este liber de obicei. Deabia astept sa va vad.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

gentiana

spune-mi locatia si obligatiile!
si sa stii ca vin cu caietelul sa iau notite despre hibi si achishii tai!
daca stefana merge o pot pescui si pe ea

ani

Vin cu rapidul care ajunge la 11.02, apoi iau metroul.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

stefana

Deci ne vedem maine pe la amiaza, la Geta ... la sera :D :-*
Si nu este intalnire simandicoasa, cine are timp disponibil, vine.

gentiana

Quote from: Vernil on January 15, 2010, 12:17:34 PM
[Gentiana, pescuieste-o si pe Pene in drum, ea stie locatia unde ne intalnim.
Sorry Vernil dar nu ma duc pana in Peris dupa Pene !
daca ajunge in Bucuresti o pot pescui de la pasajul Lujerului si pot lua in masina inca 4 persoane de acolo pana la locul "faptei"

Marmoset

Ma primiti si pe mine? Nu promit ca vin 100%, dar 99% sunt sanse sa pot veni la intalnirea asta.
Cine mai vine, sa-mi aminteasca daca am promis plantute! Stiu ca i-am promis doamnei GetaV o ramurica de Ruelia, dar cel mai bine e sa-mi amintiti ce si cum am promis, ca...n-am notat pe nicaieri si...am avut memoria selectiva (nu zic ca-s uituca...)  :-\ ::)

gentiana

si daca n-ai promis pana acu promiti de acu inainte? :D
am  primit agenda nou de la un nene beneficiar(unu din favoritii mei) si vreau s-o umplu
deci sa fie clar cqa nu scap pe nimeni,vin cu desaga de intrebari
va anunt ca-s mai rau ca un copil de 2-3 ani cand incep cu intrebarile,da sa aveti rabdare

Marmoset

Gentiana, zi ce doresti si daca am, maine primesti! Da' repede!  :D :D :D
Pe mine ma stie lumea ca-s darnica, asa ca tot ce doresti si am, primesti cu tot dragul!

gentiana

Quote from: Marmoset on January 15, 2010, 10:13:52 PM
Gentiana, zi ce doresti si daca am, maine primesti! Da' repede!  :D :D :D
Pe mine ma stie lumea ca-s darnica, asa ca tot ce doresti si am, primesti cu tot dragul!
nu indraznesc
povestim maine si vad eu
stiu doar ca am vazut plante spectaculoase la tine
lasa-ma inca sa dospesc(inca sunt in faza de jena la cersit,cand o depasesc  e nasol! ;))

Marmoset

Gentiana  :-* :-* :-* :-* , fata de mine sa n-ai nicio jena! Absolut niciuna!

stefana

Cateva imagini de la intalnire
http://home-and-garden.webshots.com/album/576343956nWJlFj

Restul fotografiilor sunt miscate ori subexpuse  :-\
Dupa intalnire doua echipaje au dat o fuga pana la Hornbach, eu doar sa-mi clatesc ochii  ::). Mi s-au lipit de mana insa niste orhidee la 10 si 15 lei, pe care nu puteam sa le las acolo  ;D (un papuc, un midiphalenopsis si un Oncidium parfumat). Nu pot sa redau reactia sotului  :-X cand le-a vazut.

sicamin

Bravo fetelor! sa va fie de bine plimbarea! Geta ,ai o sera frumoasa si plina cu flori ,dar pisica e cea mai tare  :D