Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ioana_ralu

Din pacate nu.Sunt la serviciu de la 13.00.
Ma voi gandi la voi  +hug

vernil

Ioana, te rog sa-mi zici si mie daca aveti stephanotis la reducere. Nu am timp sa ajung pe la voi. Merci.  +hug

ioana_ralu

Avem,fara flori la 18 ron.

adda2000

vernil iti dau eu un ghiveci daca stiam til aduceam azi la intalnire ,saptamana asta cand vrei ne intalnim si iti dau

GetaV

Mi-a parut bine ca ne-am intalnit astazi +apl.Am fost si la Practikersa ma uit de raftul pt. Doina ,iar cand am ajuns unde credeti ca era Mishu? :D-
In Orhideele lui Pene :D
Poze maine ,nu am cu ce sa le descarc

vernil

A fost una dintre intalnirile foarte placute, vremea a tinut cu noi, la fel si Mishu cel cu ochi de chihlimbar, un pisoi nazdravan care ne-a fost alaturi sau printre fuste, atunci cand nu atenta la florile Penelopei  :D
Moshia Getei, ca intotdeauna, plina de flori. Dintre toate, cel mai mult mi-a placut o hoya australis plina de pedunculi. Cele trei tije erau pline de penduculi florali, la fiecare nod. Este o adevarata performanta. +hug

penelopa

Îl smototoceeeeesc  şi-l trag de coadăăăăă  >:D , că din cauza lui mi-am uitat orhideele. :(
Nu'ş ce-a avut cu plantele mele că numai prin ele  şi-a  găsit de joacă ! :-\

Adda şi Pufa, mă bucur nespus că v-am cunoscut! :-*  Sper că acum veţi deveni mai vorbăreţe  ................ mai ales, Adda. ::)

Pufa

Ma bucur ca v-am cunoscut +rsp +hug
Timpul a trecut foarte repede +dns
Pene,lasa-l pe Mishucuta in pace,in caz contrar "o sa ai de aface cu mine" ;D
Sa stiti ca nu vreau sa ma mai intalnesc cu voi,ca ma umpleti de plante :'(
Va multumesc pentru plantute +rsp


vernil

Quote from: penelopa on September 11, 2010, 09:27:16 PM
Îl smototoceeeeesc  şi-l trag de coadăăăăă  >:D , că din cauza lui mi-am uitat orhideele. :(
Nu'ş ce-a avut cu plantele mele că numai prin ele  şi-a  găsit de joacă ! :-\


Cum sa-l smotocesti, asa frumusete de motanas ? Se juca cu frunzele cymbidiumului fiindca se clatinau in adierea vantului si el credea ca-s de joaca ! Dar chiar numai printre florile tale s-a jucat  :D

stefana

La intalnire, Pene, GetaV, Pufa, Marmo, Vernil, Adda si Doina

Fleur va veni abia peste o saptamana, cine crede ca poate veni atunci... Geta nu se supara (zic si eu ;D )

Si cateva din florile Getei

penelopa

Da'  poza în care eşti şi tu, Ştefana, unde-i ????

GetaV


penelopa

Scoate-o la vedere, să ieşim la numărătoare! ;D

vernil

Pai iesim la numaratoare, ca pisoiul din bratele meu e al Stefanei   +dns

penelopa

Quote from: Vernil on September 11, 2010, 10:09:12 PM
Pai iesim la numaratoare, ca pisoiul din bratele meu e al Stefanei   +dns
........... nu mai e al ei! >:D

vernil

pai stiu ca nu mai e al ei, era doar reprezentant, ca sa iesim la numaratoare  +dns

sicamin

Sa va fie de bine intalnirea fetelor  +hug .Cu gandul am fost si eu cu voi  :-*

vernil

Sigur ai fost, Sica! Tare placut ar fi sa reusim sa ne intalnim si cu fetele din vestul tarii!

penelopa

Quote from: sicamin on September 11, 2010, 10:19:35 PM
Sa va fie de bine intalnirea fetelor  +hug .Cu gandul am fost si eu cu voi  :-*
Chiar ai fost, Sica, fiindcă am vorbit şi despre tine (de bine, evident  ;)).

sicamin

De aceia nu puteam eu sa ma opresc din sughitat  :D :D ?
La mine vine Geodezia maine  ;)

penelopa

Sica, fiţi pe fază, că voi intra, telepatic ( ::)  >:D) în dialog cu voi.  ;D

Fleurf

Ma bucur ca sunteti tot vesele si frumoase! Imi pare rau ca n-am ajuns si eu dar  s-a ivit ceva care mi-a schimbat planurile dimineata. Sper sa se aranjeze niste lucruri si sa ajung duminica viitoare la Geta.
DanaT atunci iti aduc si tie frunzele!!!

Marmoset

Am ajuns si eu la mosie la doamna GetaV si cred ca avea sa-mi para rau multa vreme daca ratam intalnirea asta!
Am intalnit o gazda cu zambetul pe buze, dar...usor mai... ganditoare, parca, decat in alte dati ( :-* :-* +hug +hug), secundata de domnul Costel, vesnic hatru si nederanjat de faptul ca se afla in minoritate, o Penelopa plina de viata si umor, care ingropa toate necazurile facand haz si misto, o doamna Stefana zambitoare, vesnic in plimbare pe langa plante si cu aparatul foto la indemana, o Vernil vesela si cu o vorba buna pentru oricine, o Ada exuberanta, volubila si frumoasa ( :-* :-* +hug +hug - stii tu de ce), o Georgica (nu Georgică!!! :D :D :D) cu optimismul si elanul specific tineretii, usor rezervata, dar care se vedea ca se simte in largul ei, o Doina blajina ca de obicei si mereu pusa pe glume, si am avut ocazia sa-l cunosc personal pe sotul Penelopei, domnul "cu cărtoafele"  :D :D , de un umor molipsitor si care mi-a gadilat urechea tare placut cu dulcele grai moldovenesc  ;) :D
Desi n-am putut sta prea mult, ca mai aveam altele de facut, m-am simtit nemaipomenit de bine si de relaxata, am ras cu lacrimi, am mancat cele mai bune merdenele din viata mea si mi-am incarcat bateriile, asa cum se intampla de fiecare data cand vizitez mosia doamnei Geta.
Va multumesc, dragelor, pentru cele aproape 2 ceasuri de companie placuta!

doina

Si mie-mi pare bine ca m-am intalnit cu fetele si le-am cunoscut pe Pufa si Adda   +hug
Ca de fiecare data a fost o intalnire care mi-a reancarcat bateriile  ;D

Rux

Ma bucur ca v-am vazut si revazut ,asa virtual ,ma bucur ca ati petrecut  bine ,ma bucur ca ati facut schimb de flori ,ca ati birfit si pus tara la cale ! Si eu am fost ,cu gandul,alaturi de voi .
O toamna  frumoasa tuturor !