Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Myrela

Lala , Fleurf este din Campina nu din Bucuresti.
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

opiadc

        Acuma daca stam sa socotim distante, e la cativa pasi de Bucuresti! ;D ;D ;D Am vazut eu cand am fost in vizita! :D

Fleurf

Acum stii unde sa cobori din tren Monica ;) Spui ora si sunt la gara!

opiadc

         Pai era cat pe-aci sa sar din tren, dar era noapte si nu stiam incotro s-o apuc, ca altfel....
     La urmatoarea descindere promit ca ma opresc... :D

lala

In Campina nu am fost niciodata,e frumos?

Fleurf

 Mie mi se pare frumos, dar vino sa vezi cu ochii tai lala  ;)
Azi au fost la mine Nicol si Vernil. Eu m-am simtit minunat si nici nu am simtit cand a trecut vremea, nici n-am discutat despre tot ce as fi vrut si dupa ce au plecat mi-am dat seama ca le mai puteam arata si altele.
Mi-au promis ca revin si sper sa o faca.

[attachment deleted by admin]

vernil

A fost minunat, Fleurf. Multumesc pentru ospitalitate si darnicie! Voi tine minte aceasta zi deosebita - mai ales ca era ziua sotului tau - La multi ani si multe bucurii impreuna! si pentru ca efectiv m-am simtit ca printre prieteni. Iar florile lui FLeurf sunt un vis. Stiti cum arata streptocarpusii ? Au frunza cat antebratul unui m adult, iar florile sunt cu zecile!!! Fucsiile sunt superbe si mi-a daruit o multime de lastari, ca si muscatele curgatoare! Nici nu stiai la ce floare sa te opresti sa o admiri mai intai.
Multumesc inca o data, Fleurf! Sigur revin si cu sotul!

ozimandias

Quote from: vernil on August 05, 2008, 09:51:46 PM
Iar florile lui FLeurf sunt un vis. Stiti cum arata streptocarpusii ?
Fleurf... eu nu cred! Trebuie sa vin sa vad. :D

vernil

Ozi, parol, era imens! Avea cred ca vreo 5 frunze mari, foarte mari, late si lungi, cam cat bratul unui om adult, si muuuuulte flori .... Floarea albastra. Stii care este secretul ? Pamant de padure, mai exact de munte ... Sa vezi ce splendida culoare si ce petale ondulate are Olwen ... Sa lesin, nu alta ...

ozimandias

Vernil... nu v-am invatat eu la intalnirea de la McD? Nu v-am spus eu ce streptosi are Fleurf si ce sa faceti cand ajungeti acolo? Sa nu-mi spui ca ai venit cu mana goala... >:(


(Fleurf, glumesc, desigur. La intalnirea cu opiadc, Nicol si Vernil au spus ca vor veni la tine. Iar eu atunci am spus"are niste streptosi..." Am tinut minte de la Slanic si unde ii ai, si cat de mari sunt...)

vernil

Ozi, in primul rand Fleruf are spatiu, in casa, afara, si conditii dieale pentru toate plantele ce le are. Pai un ghiveci de-al ei cu streptocarpus mi-ar ocupa 1/2 pervaz ...
Nu am venit cu mana goala, am venit cu multi butasi de cercelusi si muscate ... Si mi-am cumparat de pe drum 2 fucsii superbe, una cu fusta alba, creata, si bluzita rosie  ;D, cealalta simpla, rosu cu mov inchis ... La un pret de nimic fata de Bucuresti, adica 8 ron cea simpla, 10 ron cealalata. Si sunt super-mari, cred ca in zona aceea totul este super-mare  :-*

mamaruta

Ozi, daca ma trimiteai pe mine la Fleurf, te rezolvam cu streptosii aia.
Am uitat sa va povestesc...Myo nu a vrut sa ma primeasca la ea in curte decat dupa un control amanuntit; se temea sa nu am ceva foarfeci dosite prin buzunare. Deja ma atentionase la intalnirea de la Cora ca nu ma primeste daca am de gand sa imi umplu bagajele de lastari. Dar tot nu am plecat cu mana goala  ;D

Nicol Caloian

Cum sunt streptosii lui Fleur? Cred ca cel mai plastic mod de exprimare ar fi: pici in fund cand ii vezi! Scuzati stilul cam neacademic. Nu mi-ar ajunge toti emoticonii care se mira, rostogolesc ochii, etc. ca sa sugerez trairile avute in fata lor. Si daca ar fi numai streptosii... Dar fucsiile, abutilonii, nerium, muscate (de toate felurile),hibi si multe altele. Nu-mi vin in minte acum toate. Adaugati curtea mare cu iarba frumos tunsa, aerul curat, linistea si mai presus de orice doi oameni minunati, primitori, atat de placuti si generosi. Iar juniorul care a stat si el pe langa noi e frumusel si simpatic foc.
A fost o zi superba! Fleur, iti multumesc din tot sufletul!

Fleurf

 Eu v-am spus din prima postare ca am uitat multe lucruri....Si chear a fost bine ca nu le-am dat din toate ca sa mai vine pe la mine. ;) ;D
Va astept pe toate cu portile deschise  :) Oricand, mai putin intre 13 - 19 august cand vreau sa plec si eu. Preconizez sa ajung la Felix in acel week-end si daca sunt forumiste prin zona mi-ar  placea sa le intalnesc.

miha

Cred ca a fost o intalnire foarte placuta... :) Si aerul ala de munte...racoros...ce dor imi e de el  :P...cum sa nu creasca florile superb acolo? Cred ca e perfect pentru ele...stiu ca am vazut cele mai superbe begonii prin zona aia... :) Imi imaginez ca am fost si eu cu voi....acolo... :-* :-* :-*

Nicol Caloian

Dragilor, sunt de acord ca Bucurestiul e plin de praf, aglomerat, zgomotos, te bat zidurile in cap, etc. dar ieri am fost in vizita la Miki si cred ca e cel mai bun exemplu la vorba omul sfinteste locul! Un petec de liniste, o curte frumos dichisita, cu multe flori frumos aranjate si ingrijite, totul realizat de Miki si de sotul ei. Felicitari Miki, orele petrecute la tine au fost o placere!

myky

nicol este o draguta, nu e asa dichisita( cum mi-as dori eu), dar mi-am pus sufletul ( si coloana) in bucatica aia de pamant! :-* :-* :-*
te mai astept!

penelopa

Gagici, veniţi ori ba la mine în acest weekend? (Nu de altceva, da" să ştiu dacă fac curat sau  nu  :D)

Myky, fii tu ghidul lor   :-*

stefana

Venim,... da' stii ca nimic nu-i mai previzibil decat imprevizibilul  ;D

myky

pene, chiar daca imi pusesem in gand sa te vizitez sambata, inainte sa lansezi tu invitatia( sunt vineri de serv.), acum o ora ne-am intors de la praktiker, unde am dat comanda de tabla, o aduc fix sambata, asa ca..., binenteles io lipsesc de la intalnire.
"dicstractie" placuta!

ozimandias

Pene, draga, deoarece am amanat un pic ziua de plecare in concediu, pot veni si eu sambata (m-a pus Dumnezeu, ca sa-i alin supararea copilului, sa-i spun de caprioara... ). Un lucru te rog, insa, nu fa curatenie (stii, eu sunt o fire mai complexata, asa, si nu vreau sa am noi complexe  ;D).

penelopa

Ozi, mi-ai luat o piatra de pe inimă :D

ozimandias

 :D
Ok. Deci venim. La ce ora? (ca fiica mea e in stare sa vina de acum... m-a intrebat cate zile stam  :D :D :D).


penelopa

La  ce oră  vreţi voi ........ daaaa" să ştiu si eu   :D

Vernil şi Floare mică nu se consideră bucureştence?
Eu o consider bucureşteancă şi pe Myosotis.  :-*

stefana

Fii-ta s-a invatat de la Slanic   ;),  Ozi. Sa te vad cum reusesti sa o iei de langa caprioara, sa plecati inapoi acasa  ::).
Ma, eu ziceam ca vin cu maxi-taxi ... acu' , daca e oferta speciala e si mai interesant  ;D