Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

myky

pai vezi, in loc sa-mi dai tortul ala care ingrasa in ultimul hal, si stii ca tin cura, mai bine imi ofereai medilina asta. ;D

cara

draga mea, ti-o dau, ti-o dau, ti-o dau!  :D
si de tre' sa merg pe jos pana la tine sa ti-o duc!

pur si simplu e prea uscat aerul la mine in casa si oricat o stropesc si-i pun bile de argila, tot vrea mai multa umezeala. io am obosit, gata!  >:(


amu' pe bune, chiar o vrei sau suguiesti?  ::)


myky

nu suguiesc deloc, mi-o trimiti prin fete daca nu vin eu, multam mult!
mi-o doresc de mult timp.

cara

sa fii sanatoasa si sa ai rabdare mai mare decat am avut io.
promit ca atunci cand o sa se rupa de flori n-o sa te invidiez deloc!  ;D
o dau cu inima buna si cu mana buna si cu voie buna!

myky

pai nici nu putei sa o dai altfel :-*!

Nicol Caloian

Quote from: cara on September 19, 2008, 06:14:40 PM
deci sorry, io n-am flausate! si nici cu treningu' nu pot veni!
asa ca scoateti dantelele, satinurile, aţele si veniti la Slanic, la Congres!

Cu ce fel de dantele sa ne pregatim, frantuzesti, englezesti, italiene? Macar sa mai avem timp sa dam o fuga la Paris sau pe altundeva sa fim la inaltime!

vernil

Unde a scris Cara minunea cu dantele  si satin ? Are dreptate, cum sa umblam noi prin gradinile Corinei in treninguri si adidasi ?  ;D.

Nicol Caloian

La albumul copiilor nostri!

vernil

Se gandeste la nepotii ce-i va avea, asa ca trebuie sa fim intelegatoare  :-*. Viseaza, Cara, la  perle negre prinse de voal gri, cu margini dantelate ...

penelopa

Quote from: Nicol Caloian on September 19, 2008, 09:58:53 PM
Quote from: cara on September 19, 2008, 06:14:40 PM
deci sorry, io n-am flausate! si nici cu treningu' nu pot veni!
asa ca scoateti dantelele, satinurile, aţele si veniti la Slanic, la Congres!

Cu ce fel de dantele sa ne pregatim, frantuzesti, englezesti, italiene? Macar sa mai avem timp sa dam o fuga la Paris sau pe altundeva sa fim la inaltime!

Având în vedere că nu rămân peste noapte (deci, nu-mi trebe pijama  ;D) şi că acolo s-ar putea să fie mai friguleţ, ca să mă conformez la cerinţe,  eu îmi pun sub trenicu de fâş,  neşte lenjerie cu blană  ;D (dacă mă puneţi  să evoluez la bară  :D)

georgette

Bai..voi m ati bagat in ceata...londoneza!!! Iaca acu intreb si io ca om simplu ce ma aflu:io cu ce ma imbrac? ca-n poveste? nici imbracata nici desbracata? adeca..sa se vaza ce trebe dar nici frig sa nu mi fie?!deci fata descoperita sa ma recunosteti si in rest...eschimos!!! ;) :D :D :D :D

cara

deci indiferent cu ce vii pana la poarta, acolo trebuie tinuta obligatorie. vom avea costum de congres: bikini din dantela sau satin   :D
vei lepada textilele proprii si vei imbraca uniforma! asta e!  8)



vernil

Quote from: georgette on September 22, 2008, 12:34:09 PM
ca om simplu ce ma aflu:io cu ce ma imbrac? ca-n poveste? nici imbracata nici desbracata?

N-auzi, fato, macar o pijamaluta cu danteluta sau ceva acolo, ca sa prezentam la intrare, in loc de bilet de intrare  ;D

ozimandias

Buei,
norocul vostru ca nu pot ajunge.
Va eclipsam total pe toate. As fi aparut ca in pozele de mai jos.
Va rog frumos apreciati modul cum se asorteaza dunga de la trenig cu dezabeiul. Ca sa nu mai spun de pantofii cu toc, da? Si daca totusi as fi venit, as fi luat cizmele de bune cu toc cui de 12 (pantofii sunt de 8...).

[attachment deleted by admin]

ozimandias

Mentionez ca pozele sunt facute de copilul meu (socat...)

martipan





Moaaama,aia chiar ca e uniforma oficiala,erai as in ea !
Partea cu fotograful e senzationala

vernil

Ozi, hai si tu ! Pune-ti o bluza groasa, pe gat si esti perfecta!  ;D

vernil

Martipane, tu n-ai inceput scoala ? Vezi ca te cam zbengui si nu ai curaj sa vii la Slanic sa infurnti viforul ! Gasim si pentru tine niste izmenute moartea pasiunii ...

cara

buey, vad ca deja gripa face ravagii!


ozi, te punem sa prezidezi congresul cu tinuta asta, asa ca hai, fa un efort si vino, bre! 


ozimandias

Quote from: vernil on September 22, 2008, 06:36:08 PM
Pune-ti o bluza groasa, pe gat si esti perfecta!  ;D

Cred ca numai invidia din tine te-a facut sa vorbesti asa. Tu nu ai observat blanita de la gat? E geaca de firma, nu asa. Dar nu-mi aduc aminte firma si eticheta am taiat-o ca ma deranja.  ;D

ozimandias

Deci Cara,
am inceput negocierile si/sau a amenintarile. De ieri.
Singura nu mai vreau sa vin. Asa ca am nevoie de un barbat. Daca al meu nu vrea, poate gasesc in doua saptamani altul, dispus  ;D.
Si inca nu v-am aratat tot. Mai am... Mi-as fi dorit sa fie surpriza.

Deci nu promit, dar fac toate eforturile.
Ciorba sta in baie de abur, pentru cand o veni d-nealui, restul vi-l inchipuiti..


PS: la ce va gandeati? Am un facalet, cumparat de la targ, ieri, care-i sub canapeaua din bucatarie.... Nu-i place ciorba calda.... zdrang....

PS2: sincer, eu cred ca sunt extrem de obosita si surmenata... Ca altfel, asa ceva n-as fi facut in veci.... sau poate de dragul vostru....

cara

pupa-ti-as mutra!
fa tot ce stii, ca talent ai, se vede de la distanta! :-*



:D

ozimandias

Am inteles sefa...

Acu' sincer, de ce nu mai vreau sa vin singura, doar eu cu copilul... Data trecuta, la plecare, n-am nimerit DN1  :D... si am luat-o pe alte carari... Am ajuns acasa ghidata de sot prin telefon... M-am cam speriat...Eu nu am simtul orientarii de nici un fel.
Sotul meu mi-a spus ca e imposibil sa fi ratat DN1. Ca asa ceva nu se poate. Dar eu va spun ca se poate. Apoi am mers cu el si mi-a aratat pe unde ar fi trebuit s-o iau... Deci acu nu de DN 1 mi-e frica... insa sunt atatea ulite prin muntii aia... :o

mamaruta

Lasa vraja, ozi. Bine ca sunt ulite, si nu haiduci! Mi-am amintit ca sunt suparata pe tine, te convocasem la o intalnire in Bucuresti....si te-ai dat la fund de tot!
Fa ce stii si du-te la Slanic ...ordin!  ;)

cara

Quote from: ozimandias on September 22, 2008, 06:54:24 PM
Am inteles sefa...

Acu' sincer, de ce nu mai vreau sa vin singura, doar eu cu copilul... Data trecuta, la plecare, n-am nimerit DN1  :D... si am luat-o pe alte carari... Am ajuns acasa ghidata de sot prin telefon... M-am cam speriat...Eu nu am simtul orientarii de nici un fel.
Sotul meu mi-a spus ca e imposibil sa fi ratat DN1. Ca asa ceva nu se poate. Dar eu va spun ca se poate. Apoi am mers cu el si mi-a aratat pe unde ar fi trebuit s-o iau... Deci acu nu de DN 1 mi-e frica... insa sunt atatea ulite prin muntii aia... :o



tare de tot!

o harta nu te ajuta?  ::)