Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Ozi ai cumva oxalis adenophyla? Mai vrei sa-ti aduc streptos  de ala de-al meu de la Pene? (te uita in album).
Eu n-am cum aduce bulbi de gladiole ,ca la mine inca nu au trecut de floare si nu-s de scos.
....cit despre Mada....Eu zic ca o sa ne faca o surpriza!!!!! Nu se-ndura ea sa ne lase fara slanina!!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Eu va aduc si palinca de la mama ei de acasa. Adica pentru cine-o umbla in dantelute si volanase ...

ozimandias

Quote from: gabriela jalba on September 23, 2008, 09:14:58 PM
Ozi ai cumva oxalis adenophyla? Mai vrei sa-ti aduc streptos  de ala de-al meu de la Pene? (te uita in album).

Gabi  :-* bine ca mi-ai adus aminte...
Am sa caut in ghiveci sa vad ce mai e. Acest fel de oxalis, cam acum o luna jumatate s-a uscat singur. Am umblat in ghiveci, bulbii erau super-inghesuiti. Nu i-am mai udat si eu nu au mai dat frunze... Maine caut in ghiveci sa vad daca mai sunt...
Sambata ma duc la socrii, unde mai am restul de plante printre care si oxalis triangularis si Iron Cross. Daca ii mai gasesc vii, pot aduce doi-trei bulbi. Vrea cineva?

A... si Mada, am de dat un lastar din. Daca vii, e al tau. Daca nu vii... iti pun si tie la prins cand ii trec florile  ;D

Si Gabi, sarumana, dar momentan nu mai vreau streptosi. Sarumana. In schimb daca ai un lastarel de achimenes din ala normal, mov, adu-mi si mie. Ca a reusit cineva sa mi-i omoare  >:(



mamaruta

Tine-l acolo, nu il da...vad eu cum fac sa ma teleportez pentru cateva ore la Slanic. desi nu promit nimic!
oricum, nici o speranta sa mai prindem acum achi din lastari...am incercat eu...degeaba.
Ozi, iti aduc eu un snop de achi mov, daca vrei..iar am prea multi.
cred ca trebuie sa imi tin agenda aici, langa PC, ca eu promit si uit instantaneu...amnezica  cum sunt!

Nicol Caloian

Quote from: ozimandias on September 23, 2008, 08:27:39 AM
...........................
Fetele... abia astept sa va vad.
Acu': de adus lastari nu prea am ce, decat daca doreste cineva lastari de muscate curgatoare.
Altceva daca doriti... vre-o orhidee din Hornbach, un ghiveci, o maslina ceva... orice. Va rog sa-mi ziceti. Ca ma oftic de mor ca voi veniti toate cu lastari de dat si eu... :( Adica sa nu vin si eu cu mana goala...

Acu' sanatosi sa fim!
Ana-Maria, muscate curgatoare vreau si eu, de orice culoare!

ozimandias


ozimandias

Quote from: Mada on September 23, 2008, 10:09:37 PM
vad eu cum fac sa ma teleportez pentru cateva ore la Slanic.
Asta vroiam sa aud!!!!!!!!!!

gabriela jalba

Va pup pe amindoua!!!!! ca ati plecat urechea la bocetele unui om batrin caruia ii e dor de voi!!!!!
  Es !!!!Acuma ca tu stii cam citi vin...organizeaza-ne putin,te rog. Ca si rindul trecut.  Facem gratarul "musuroiului" simbata seara,da? Eu am sa aduc niste scaricica de porc pt gratar,ca a placut mult rindul trecut. Vio a zis ca aduce niste must. Care cu ce mai vine?,si daca tu Corina  ai aduce (contra cost!!!) ce ar mai trebuii.  Es,poti pune o lista cu cei ce te-au anuntat ca vin. Macar sa stim cam citi sintem, ce avem si ce ar mai trebuii de cumparat.(piine buna stim de unde luam!!!! )
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Eu fac ca data trecuta,ca sa nu tot ne invartim.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

lista particiantilor

Gabi.Vio,Fleurf,Georgette,Ioana,Vernil,Nicol,cu camere rezervate la mine.
Cara,Ozi,cu camere in alte parti

C
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Lista participanti
Vernil,Gabi,Nicol,Vio,Georgette,Ioana,cu camere rezervate la mine
Ozi,Cara cu camere in alte parti
Pene,Stefana,Myky,poate Mada,fara ramanere peste noapte.
Am uitat pe cineva?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cara

breeeeee, io vin cu Daveco, ati uitat?

einsteinitza

Cara,Daveco unde sta si cat,ca eu n-am inteles? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ozimandias

Quote from: einsteinitza on September 24, 2008, 08:31:30 PM
Cumpar de toate,mici,nere,vin,carne de gratar,etc,poate am si ceva pastrama de oaie gata
Deci, ca sa ma esprim asa, io data trecuta n-am mancat nere. Poate-mi opriti si mie acu'
:D

gabriela jalba

Bai!!!! Aia era BERE !!!
Ma bucur ca a crescut nr participantilor. Es iti multumim ca accepti sa te implici si cu aprovizionarea. :-* :-* :-* :-*
 Eu stiu ca vine si LALA. Laaalaaaa!!!! ce faci???? Zi la toata lumea: vii?
     ES , in curind cred ca mai ai nevoie de o pensiune. Sper ca in mai 2009 vom fi si mai multi. La cinci ani...poate facem o intilnire televizata.....ceva,focuri de artificii...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Sincera sa fiu am inceput deja sa ma pregatesc,am cumparat casa din spatele celei de lemn,acum intru cu renovarile,acolo vor fi 8 camere asa ca,mushuroiul poate sa vina :D :D :D :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cara

deci Daveco vine odata cu mine, sambata dimineata si sta cu mine in camera, de aia te rugasem de o camera cu doua paturi. (vreau s-o cer de nevasta la slanic!  ;) )



:D

einsteinitza

Am inteles ,mai greu cu ardelenii si cu ceva varsta,le cade fisa greeeu. ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

lovetulip

Quote from: gabriela jalba on September 24, 2008, 08:14:33 PM
Va pup pe amindoua!!!!! ca ati plecat urechea la bocetele unui om batrin caruia ii e dor de voi!!!!!
  Es !!!!Acuma ca tu stii cam citi vin...organizeaza-ne putin,te rog. Ca si rindul trecut.  Facem gratarul "musuroiului" simbata seara,da? Eu am sa aduc niste scaricica de porc pt gratar,ca a placut mult rindul trecut. Vio a zis ca aduce niste must. Care cu ce mai vine?,si daca tu Corina  ai aduce (contra cost!!!) ce ar mai trebuii.  Es,poti pune o lista cu cei ce te-au anuntat ca vin. Macar sa stim cam citi sintem, ce avem si ce ar mai trebuii de cumparat.(piine buna stim de unde luam!!!! )
Nu cred ca va mai fi must pana atunci.Aduc troscaul in ce stare este atunci.

cara

vreau io, sa-mi fac statuia pentru muzeu, te rog!



:D

lovetulip

Stiu pe cineva din noi care merge la sarbatoarea castanelor.Ce ar merge cateva castane pe gratar.Facem cheta?

cara

cat tre' sa cotizez, ca io vreau castaneeeeeee........

Nicol Caloian

Tuica o aduc eu. Si ce s-o mai gasi.

stefana

Quote from: gabriela jalba on September 24, 2008, 08:14:33 PM
  Facem gratarul "musuroiului" simbata seara,da?
seara :-\... Voua nu va e foame la pranz?  ;D

cara

Quote from: viovaslui on September 24, 2008, 10:04:58 PM
Sa vedem daca citeste,poate ne ajuta.Dai tu o fuga la ea sa le iei?

cine sa citeasca?
eu sa dau fuga?
unde?

::)