Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

diana

Maaamaaa, ce superbi sunteti!! Mai aratati-ne si noua ce nebunii ati facut ;D Imi pare atat de rau ca nu am ajuns si eu la voi!! De ce e Iasul atat de departe?! ??? :'( :'(

miha

Si Constanta e departe... :'( :'( :'( Dar tot vom ajunge si noi intr-o zi pe acolo...nu ne pierdem speranta...

stefana

Quote from: martipan on October 04, 2008, 10:47:24 PM
- sunt curios cine si-a adus camasuta dantelata,am vazut-o pe un scaun  ;D (sa fie Ozi  :D ? )
Bineinteles ca Ozi si-a amintit ca a adus dantelutele conform indicatiilor  ;D... o sa vedeti si alte poze in care este imortalizat momentul, cand s-or intoarce toti pe la casile lor ...

Quote- ati adus un camion de plantute,incat ar trebui sa dati cazare si pt ele :D :D :D
Nu cred, ca ele au stat in curte la aer, n-au fost cazate  8)...
Quote- tortul acela a fo bestial,pun pariu ca a fost si delicios  ;)
Fara nici urma de exagerare, a fost ex-cep-ti-o-nal!

Quote- daca mai zice Cara ca nu mai mananca ciocolata ...

Ha, ha  ;D  ;D  ;) ! La cat era de mare ciocolata din care se infrupta la un moment dat (am uitat sa o pozez  :'( ), nu poate sa mai zica asa ceva

myky

a zis mada tot, iar stefana a pus poze :)

cara

Ave!

incep direct: cine n-a fost la Slanic sa-si pregateasca furculita si sa si-o puna la jugulara! (lamele nush la cine au ramas  :D )
deci mega-intalnire, mega-diXtractie!  8)

- vremea a fost super: soare, frumos, m-au trecut toate naduselile. (io am luat de bune repetatele avertizari de-a lua haine groase ca-i frig  ;D )

- forumistii si apartinatorii = super oameni!!!!!!   Vio m-a impresionat total, nu numai ca-mi scot palaria, dar nici nu mi-o mai pun pe cap, veci! a adus   miere, propolis, polen, ceara, must, bulbi, pentru toata lumea. Fleur ne-a incaltat pe toti. ;) Es a fost o gazda perfecta impreuna cu exoticul sau sot, toata multumirea si admiratia pentru tot ce inseamna organizare, cazare, prezentare. (iar imi scot palaria, o sa-mi inghete capu'  ;DStefana a fost cameramanul intalnirii, trebuia sa fii atent ce faci ca pelicula inregistra tot.... ;D 

io mi-am dat in petec imediat cum am ajuns, i-am mancat mancarea lui Ozi si-am imbaiat un caine cu palinca....  ;D (las pe altii sa povesteasca faza ca io nu-mi mai aduc aminte clar evenimentele de dupa.....  ::) )

amu bagati oketii in album si vedeti pozele, cu descrierea:


http://cara.sunphoto.ro/Slanic_4_oct_2008




ozimandias

Am ajuns si noi acasa. Si un pic, ne pare rau.
In primul rand, Es, iti multumim din suflet (si mai multumesc in mod deosebit lui Vernil, prietenii stiu de ce  ;)).
Dragilor, pe toti de pe forumul acesta va iubesc enorm. Dar pe cei care-i cunosc si personal....Voi v-ati lipit de sufletul meu definitiv. Si nu sunt vorbe mari cand va spun ca voi formati familia aceea mare, frumoasa si iubita pe care mi-am dorit-o mereu.

Despre intalnire ca sa va spun...Nu stiu cand a trecut timpul. Nu stiu cand s-a facut 3 dimineata (stand de vorba cu Gabi, intr-o noapte superba de octombrie...).
Am ras de ma dor si acum falcile. E uimitor cum oameni care nu s-au vazut in viata lor, socializeaza instant. Sotul meu s-a simtit minunat (cred ca de acum imi va intelege pasiunea si cred ca va incepe sa-mi cumpere flori  ;D).
"Neforumistii" s-au distrat cel putin la fel de bine ca si noi, forumistii (mie asa mi s-a parut). Toti, dar absolut toti sunt niste oameni absolut deosebiti. (Doamne, ce va iubesc!!!!)

Poze nu am, ca am iutat aparatura acasa...
Nu stiu ce sa va mai spun. Voi puneti intrebari si noi va vom raspunde  ;D.
Insa a fost o intalnire de mare exceptie. As fi cumparat toata rezerva nationala de lame daca nu veneam  ;D
(deci, Cara, lamele nu-s la mine, pentru ca singurul streptocarpus "tranzactionat pe piata de la Slanic a ajuns intamplator  ::) la mine).

In incheiere, mai pup o data pe pe toti participantii. Si pe Mateo al lui Mada, care desi nu a fost de data asta, cred ca a stat ca pe ghimpi...

ozimandias

A.... si am uitat.
Deci, ca sa ma esprim asa, am fost singura parolista, adica singura care m-am tinut de cuvant si am venit cu dantelele... Dar, singura fiind, nu puteam face uz de avantajul meu si sa eclipsez definitiv pe toata lumea...  ;D :D

vernil

Cam asa era in primele ore de la sosire

http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/primaora.jpg
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/adouaora.jpg
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/Ioana.jpg

Ce au hotarat barbatii sa faca (inevitabil),  Priviti cate fericire este in ochii lor (sotul lui Fleurf cara berea, cel cu capul in jos este sotul meu  ;D, imi pare rau ca nu am avut aparatul cu mine la magazin, cand comiteau "fapta", acolo erau ca niste copii prinsi la borcanul cu dulceata

http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/labere.jpg

Din momentul in care barbatii au hotarat ca lor le este foame, au fost scapati de sub control, au cumparat suplimentar carne (evident ca mici, carnati, friptane fara numar) si si-au pregatit singurei mancarea ... Pana au pregatit barbatii masa, fiindca unora ne era foame (inclusiv mie), am inceput sa mancam ce aveam pe la noi . Si cum Ozi avea deja pregatit pui cu susan - multumim Anamaria,  :-*, am inceput sa mancam ... Pe masa erau multe sticle, unele micute pareau a fi apa plata ... Carei ii era sete, normal ca a desfacut o sticla si baut cu pofta  ;D. Numa' ca acolo era palinca, d-aia buna, de la mama ei de acasa ... plina de basicute ... Iar mi-a lipsit aparatul foto, basicutele se transferasera pe gatul Carei  :-*

Intre timp, noi asteptam cumintele sa se faca fripturile. Priviti ce faceau baietii nostri, care si-au gasit si-un nume: "neforumistii" si au de gand sa-si fac un forum al lor

http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/neforumistii.jpg
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/neforumistii3.jpg




ozimandias

 :D
Eu stiu ca dupa un pahar de oarece, exclus apa, toata ti se par mai mari, mai multe, mai frumoase... Ei, la Slanic, lor li s-a parut ca nu ajungeau cele 2 frigidere pline cu mancare si au hotarat ca e cazul sa mai cumpere. (ieri, la Slanic, sotul meu a fost prima oara la cumparaturi, de vreo 5 ani incoace...  ;D). Asa ca s-au urcat toti ca in reclama  la masina cu 7 locuri (cu super-barbatii aceia) in masina si au plecat!!! Fara numar, fara numar, acesta a fost sloganul. Cainii lui Es au fost extrem de fericiti. La un moment dat mancau culcati.
Si tot la un moment dat (dupe al doilea gratar), auzind neste rontaituri, s-a intors Cara cu ochii mari la Daveco, gandindu-se cu cata pofta poate roade si oare ce roade. (bine, asta era dupa faza cu apa plata  ;D). S-a linistit cand a vazut sub scaunul ei doi catei care rodeau niste oase  :D

doina

Unde spuneati ca sunt lamele  ;D   :'(

penelopa

Quote from: doina on October 05, 2008, 04:18:03 PM
Unde spuneati ca sunt lamele  ;D   :'(

La Ozi  :D    ...... da` poti apela la sisu lu` Myky  ;D

vernil

Deci, in timp ce baietii nostri mancau direct de la sursa frupiturile, noi ne-am hranit cu aromatii si gustosii struguri adusi de Lala din via proprie .... Uitai ce intrare triumfala

http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/lala.jpg
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/Gabi-Lala.jpg

Ar trebui sa scriem pagini intregi ca sa putem reda toate momentele, asa ca voi fi extrem de precisa. Pe la ora 5 pm, cei care au trebui sa se intoarca la Bucuresti si-au luat la revedere, dar sigur le-a parut rau, iar noi am continuat distractia cam pana pe la 3 diimineata. Intre timp, pe la 9 seara s-a mai facut un gratar, cu mici, peste, carnati - mancare ca pentru o nunta si un botez, in acelasi timp  >:(, s-au copt castanele, am mancat inghetata de ciocolata si d eportocale, chiar daca stateam cat mai aproape de foc ... ne-am distrat ... Unii s-au retras mai devreme la culcare, altii au ramas sa astepte ploaia ... Fiindca inspre dimineata a plouat torential, cu tunete si fulgere ...

Copiii s-au simtit super bine, s-au jucat si au hranit toate animalutele din curte, la un moment dat cred ca nici pisicutele si nici cateii (inclusiv puii de o luna) isi doreau sa nu mai plecam ... cat au fost de mangaiati si cocolositi ... sigur ne vor duce dorul ...
http://s87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/?action=view&current=copii.jpg
In mod sigur si barbatii s-au simtit bine, fiindca pe la miezul noptii au hotarat sa facem revelionul acesta impreuna, la Campina, la Fleurf.

Dimineata, a fost mohorata, poate fiindca trebuia sa ne despartim, prietenii din Moldova (Gabi si Romel, Vio si Doina) au trebuit sa plece la prima ora ... Abia atunci am realizat cat au calatorit acesti oameni. Le spun inca o data, sunt absolut deosebiti,, minunati. De fapt, de la fiecare om cu care am relationat la Slanic,  eu am avut o lectie de invatat : blandetea, darnicia, bucuria de trai, bunatatea, echilibrul, detasarea, eleganta, rafinamentul, simplitatea. Pentru mine nu a fost doar distractiv, a fost si educativ, cum de altfel si trebuie sa fie orice intalnire cu prietenii.

Inca cateva fotografii
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/dupafripturi.jpg
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/daveco.jpg
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/geta.jpg

Cara, multumesc inca o data pentru orhidee!  :-* Dar sincer, nu cred ca orhideea te-ar putea reprezenta cu adevarat, ea infloreste si incremeneste pentru un timp asa ... Dupa mine, o alta floare ti s-ar potrivi, care sa imbine misterul si profunzimea, sa nu stii niciodata ce culoare vor avea florile ei ... ce parfum emana ... Dar fiindca tie iti place orhideea, deocamdata ramane asa.






penelopa

Sa stiti ca Myky curata castane cu sisu ala  ;D da` n-a mai apucat sa manance din ele ... si nici eu, ca am plecat sambata spre seara. I-am lasat pe ceilalti  sa manance ....... castane  :D

Cand am ajuns noi acolo (eu cu sotul, Mada, Gerogette si piciul ei), au sarit paparazzi pe noi cu sculele lor bengoasa,  de m-am simtit .... mai ceva  ca un VIP  8) ............. un VIP pe care Vernil nu l-a  putut recunoaste decat atunci cand i-am dat un indiciu "cine e cea mai tepoasa de pe forum" .... la care Vernil  " Pene, tu esti?  :D

Si, tu, Cara ..... "Penelopa impodobita " ... ca si cand o podoaba mai poate fi .... impodobita  :D
Da` te scuz avand in vedere ca ai baut cu pofta  (de- ti iesisera felinarele din orbite  :D ) din tuica aia crezand ca bei apa minerala  ;D

Oricum, am ras de (vorba lu` Ozi) ma dureau maxilarele  :D ... cu aceasta ocazie   am realizat ca, cel mai mult pe lumea asta, imi place sa rad  :D

vernil

Am impodobit parul lui Pene cu flori de fucsie, cu hortensii, si fiindca nu ne induram sa taiem trandafirii, i-am agatat in cosite si citiva ciorchini de struguri, neste vita de vie ... Dar Pene radea, ne-a facut si o demonstratie la bara ...

cara

Quote from: vernil on October 05, 2008, 04:34:24 PM
Cara, multumesc inca o data pentru orhidee!  :-* Dar sincer, nu cred ca orhideea te-ar putea reprezenta cu adevarat, ea infloreste si incremeneste pentru un timp asa ... Dupa mine, o alta floare ti s-ar potrivi, care sa imbine misterul si profunzimea, sa nu stii niciodata ce culoare vor avea florile ei ... ce parfum emana ... Dar fiindca tie iti place orhideea, deocamdata ramane asa.


ma apuc de pe-acum sa marcotez, sa altoiesc, sa alea-alea  niste plante, si data viitoare ti-oi duce ceva de o sa te surprinda!

Quote from: penelopa on October 05, 2008, 04:48:25 PM
Si, tu, Cara ..... "Penelopa impodobita " ... ca si cand o podoaba mai poate fi .... impodobita  :D
Da` te scuz avand in vedere ca ai baut cu pofta  (de- ti iesisera felinarele din orbite  :D ) din tuica aia crezand ca bei apa minerala  ;D

Oricum, am ras de (vorba lu` Ozi) ma dureau maxilarele  :D ... cu aceasta ocazie   am realizat ca, cel mai mult pe lumea asta, imi place sa rad  :D

de cin' sa razi bre? de mine?  >:(
faina pasiune ti-ai gasit, podoaba ce esti!  >:(

penelopa

Trecand peste faptul ca, la un moment dat, sotul Stefanei s-a prezentat ca fiind 'sotul Nicolei"  :D :D :D ...  Vernil, constat ca ti s-a pus pata de sotul meu  :D
ps. Si mie imi place sotul tau  :P

vernil

Quote from: penelopa on October 05, 2008, 05:02:16 PM
...  Vernil, constat ca ti s-a pus pata de sotul meu  :D
ps. Si mie imi place sotul tau  :P

Nu ti-l donez, Pene,  ca nu stiu sa gatesc ... Ma lasi fara sprijin la batranete. Dar cum de ai ajuns la concluzia ca-mi place de sotul tau  ... Sunt fata cuminte , parol ...


Cara, nu orhideea este vinovata, ci mata, draguto .... Ca erai cand trista, cand vesela, cand tacuta ... Sau de vina e portia de apa plata cu basicute ?  ;D
Nu te apuca de marcotat plante, iarta-le, ca poate iar ne dai motiv de spaima ca la gazon, de credem ca ti-a arat vreun OZN gradina ...

Nicol Caloian

Pai nu v-am spus ca aduc tuica buna (a se citi palinca margelata)? Recunosc, n-am scos etichetele de pe sticle (apa plata) dar......asta e. Voi de unde credeti ca venea hlizeala aceea de nestavilit?

Cara, chiar daca ai baut direct din sticla,  stai linistita, e un dezinfectant sigur.

Pene, imi pare rau ca n-ai putut sa mananci castane mai ales ca le-a scos din foc Vio! (Curajos om)

Oameni buni, cei care n-ati venit, pacat, chiar ar trebui sa cautati lamele. Cine gaseste de cumparat sa strige tare ca o sa mai fie nevoie de ele si in alte ocazii!  :D  :D
Imi pare rau, eu nu pot pune poze pentru ca nu gasesc cablu USB pentru telefonul meu.

cara

Quote from: Nicol Caloian on October 05, 2008, 05:11:59 PM
Cara, chiar daca ai baut direct din sticla,  stai linistita, e un dezinfectant sigur.

deci imi pare rau, io-s fata educata, mi-am umplut un pahar mare, n-am beut cu sticla, daaaa?

am imbatat cainele pe care-am scuipat!  :D

vernil

Myky, nu zici nimic ? Stai cuminte ? Mai aveai putin si ne hacuiai pe toti cu sisul ce-l foloseai sa despici castanele ...
Oameni buni, stiti cum manevra cutitul ? Tabarase pe bietele castane ... Geta statea cuminte langa ea, cred ca isi tinea respiratia cand se intorcea Myky cu mana dreapta inspre ea  >:(. A, un amanunt picant, Myky nu si-a dat jos ochelarii, era bengoasa asa, cu ochelarii negri si cutit in mana dreapta  :D

penelopa

Quote from: vernil on October 05, 2008, 05:08:41 PM
Quote from: penelopa on October 05, 2008, 05:02:16 PM
...  Vernil, constat ca ti s-a pus pata de sotul meu  :D
ps. Si mie imi place sotul tau  :P

Nu ti-l donez, Pene,  ca nu stiu sa gatesc ... Ma lasi fara sprijin la batranete. Dar cum de ai ajuns la concluzia ca-mi place de sotul tau  ... Sunt fata cuminte , parol ...

:D  esti singura care a pus poze cu el    :)  si sunt cuminte, si-ti multumesc  :-*

vernil

Zi-mi si mie care e al tau, poate imi place acum  :D, ca mai am si alte poze de descarcat. Abia azi am stiut cine-i sotul Lalei si cum il cheama, aseara era suparat rau ca sterpeleam pulpe de pui ... Da' nu am indraznit sa-l contrazic, ca erati multe guri de hranit la masa ailalata ...

myky

buei, io cand am curatat castane, mi-am scos ochelarii, nu se vede ce incruntata sunt? si nu-i port de fitze, ii port de fotofobie.
si luna asta ma duc la doctor, sper, sa-mi iau heliomati.
si mi-am uitat violetele la slanic, ca nu stiu cine a muata punguta de langa cutia mea,  asa ca cine s-a capatuit cu 3 violete in pahare transparente sa le stapaneasca sanatoasa.

vernil

Scuze, nu am stiut ca ai probleme d'astea  :-*. Oricum aratai traznet cu ochelarii, poarta-i linsitita.

Violetele nu mai sunt, ca s-au jucat cainii cu ele ... au tras de pahare pana le-au desfacut .. Erau si eu fericiti ... Insa stai linistita, iti pun altele la prins.

ozimandias

Pentru cei ce nu-l cunosc, vreau sa va spun ca eu personal m-am indragostit de baiatul lui Fleurf. In afara faptului ca-i un dragut, e asa de politicos si de rusinos... Mi-au trebuit 5 minute sa-mi dau seama ca vroia sa ma roage ceva. A venit langa mine, isi freca manutele, isi musca buzele, se inrosise tot la fata si-l trecusera toate transpiratiile pana am reusit sa smulg de la el ca dorea sa mearga in camera nostra sa se uite la TV... Fleurf, felicitari pentru el.
Si, cioncidenta coincidentelor, am avut 2 Cezari. Baiatul lui Fleurf si baiatul lui Georgette. Si el un super dragut de baiat!  :-*

As mai vrea sa va spun ca daca nu mi se spunea ca sigur ea e Cara as fi jurat ca e o forumista de 20, maxim 25 de ani... Ca Daveco e o tipa superba si pe deasupra si gospodina. E singura care a plecat cu o mana de leustean pentru o ciorba...
Ca toti "apartinatorii" ( :D) sunt niste barbati de mare exceptie. Cu exceptia singurei "apartinatoare" ( :D), sotia lui Vio, care e superba ca o lalea, si de mare exceptie ca regina unui stup.
Ca singurul forumist, Vio, pe care data trecuta nu am avut onoarea sa-l cunosc,  e un tip de nota 100 pe o scara de la 1 la 10.
Ca am ramas impresionata de Lala, care e o doamna pe cat de frumoasa, pe atat de delicata.
Ca Ioana zici ca-i sora mai mare a Ralucai. Si ca Raluca e o papusica miscatoare.
Ca Georgette m-a cucerit. E o tipa extraordinar de vesela, de frumoasa si plina de viata.
Am uitat pe cineva "nou cunoscut"? Sper ca nu.
Iar pentru mai "vechile" cunostinte (Myky, Pene, Vernil, Stefana, Es, Gabi, Nicol, Mada, Fleurf) mi-am mai declarat si alte dati iubirea neconditionata. Sunt toate niste doamne extraordinare. Ma felicit singura pentru ce prietene am!
Sa dea Dumnezeu sa fim sanatosi si sa facem o traditie din intalnirea la Slanic.