Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Quote from: doina on April 23, 2009, 09:54:08 PM
insecticid care are aceeasi substanta activa precum Confidorul
Imidacloprid ? Da' Confidor oil nu mai are? Ca a fost exceptional, dar am vazut iar neste musculite albe  >:( (am niste pui de abuti si de lantane si cred ca la ei trag).

doina

Confidor oil are numai la 1 litru .
Si nu e Imidacloprid , este ceva cam ......necloprid , n-am retinut  :-[ , ma duc maine dimineata si va anunt .

stefana

Cat costa litru de Confidor?

doina

Quote from: stefana on April 23, 2009, 10:28:54 PM
Cat costa litru de Confidor?
Intreb maine si dupa 9-10 o sa te anunt  .

GetaV

Doina,te rog sa iei 1 litru de confidor si cred ca ma voi descurca ,poate il impartim sau il folosesc perioada mai mare alternativ.Oricum iti multumesc!

Fleurf

Vreau si eu confidor oil, asa ca ia un litru, Doina.

penelopa

Quote from: stefana on April 23, 2009, 10:28:54 PM
Cat costa litru de Confidor?

Am stropit eu pomii fructiferi cu el. A costat în jur de 40.0 lei/l.
1 l se diluează cu 60 l apă.

mihail

Cine vrea sa-i spun cum trebuie stropiti pomii fructiferi sa ma abordeze pe PM.
Am fost astazi la doctor ing. Cirdei de la Statiune de cercetare pomicola Iasi si am vorbit cu domnia sa vreo ora.Mi-a dat o reteta foarte interesanta.am folosit-o si snul trecut si n-am avut probleme.
Mi-a recomadat sa nu o postez pe forum deoarece este posibil ca cineva sa procedeze gresit,sa se intimple altceva din varii motive...si sa ma acuze pe mine de mal praxis.
Buuun,eu nu ma tem de asta...dar nu vreau sa pun la dispozitie ce-am aflat,timpul meu alocat discutiei (de altfel foarte placut),sofatului prin gropi,uciderea pivotilor si a amortizoarelor....celor cu cetatenie dubla.
Va trimit informatia cu placere dar pe cei mentionati mai sus,nu-i servesc.Fiecare cu barcutza lui.
Congresmanii de la Vaslui,au prioritate.Va pup !

doina

Fetelor acum m-am intors de la magazin , imi pare rau a v-am indus in eroare   :-[ :P , are Confidor dar nu Oil ci Energy care este scump 175 ron.
Produsul care are aceeasi substanta activa se numeste Nuprid 200SC . Combate tripsul tutunului , musculita alba de sera , paduchele solanaceelor si gandacul de Colorado . Sunt fiole de 4 ml care se dizolva in 8-10 litri apa. Costa 2,5 ron si este produs de Nufam GmbH&Co KG . Austria , ambalat  de Redoxim SRL .
Daca vreti anuntati si cumpar  ;)

GetaV

Doina eu vreau 2 fiole te rog.

doina


Fleurf

Quote from: mihail on April 24, 2009, 11:21:49 AM
Cine vrea sa-i spun cum trebuie stropiti pomii fructiferi sa ma abordeze pe PM.
Am fost astazi la doctor ing. Cirdei de la Statiune de cercetare pomicola Iasi si am vorbit cu domnia sa vreo ora.Mi-a dat o reteta foarte interesanta.am folosit-o si snul trecut si n-am avut probleme.
Mi-a recomadat sa nu o postez pe forum deoarece este posibil ca cineva sa procedeze gresit,sa se intimple altceva din varii motive...si sa ma acuze pe mine de mal praxis.
[b]Buuun,eu nu ma tem de asta...dar nu vreau sa pun la dispozitie ce-am aflat,timpul meu alocat discutiei (de altfel foarte placut),sofatului prin gropi,uciderea pivotilor si a amortizoarelor....celor cu cetatenie dubla.[/b]
Va trimit informatia cu placere dar pe cei mentionati mai sus,nu-i servesc.Fiecare cu barcutza lui.

Congresmanii de la Vaslui,au prioritate.Va pup !

Off topic, dar nu puteam sa postez altundeva.
Rasist ori nazist??? Sau poate "bun crestin" ca ne dadeai lectii de morala crestina acum ceva vreme???
Poate interzici tu si accesul la forum al celor cu dubla sau tripla cetatenie.
Sunt tare curioasa sa vad limita suportabilitatii lui Felix, si nu numai in ceea ce te priveste.

einsteinitza

Cred că fiecare e liber să ofere unele informații la liber, pentru toată lumea, alte informații doar persoanelor care doresc, de pe un anumit forum.Atunci când undeva ți se trage un șut în fund, nu cred că ai dispoziția necesară să le  dai mura-n gură informații.
Multe forumuri au o rubrică închisă publicului neînregistrat, care e problema.?
Eu nu sunt congresman, primesc?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

opiadc

           Eu vreau doar sa spun ca lucrand de atatia ani cu oamenii am invatat o regula de aur:' Nu este fair-play si nici de bun gust sa denigrezi mereu concurenta'.Ridica semne de intrebare ...

           Sunteti toti oameni maturi, inteligenti, care aveti multe informatii utile de oferit...Nu este nevoie sa va raportati mereu la experientele avute cine stie pe unde, ca sa va demonstrati valoarea...

            Asa ca, VA ROG, putem trece odata peste toate comparatiile cu 'dincolo' , ca deja dureaza de prea mult timp? Si creeaza discutii inutile in contradictoriu. Noi suntem acum AICI si vrem sa cladim ceva impreuna...si daca in loc sa construim cautam prin daramaturi, poate se darama sandramaua la un moment dat din cauza lipsei de concentrare asupra a ceea ce e important.Eu zic ca ar fi pacat!
            Treceti mai departe, VA ROG!

                                MULTUMESC!
          PS as vrea ca fiecare sa se gandeasca, si NU  sa inceapa un val de opinii PRO  si CONTRA!

cara


subiectul este inchis! ordin de la administratie!  ;D

fiecare forum are bunele si rele lui, oameni de toate felurile si-ntr-o parte si-n alta!

orice conflicte ar fi fost pe Egradini, nu putem contesta prezenta unor oamenilor valorosi si a unor informatii valoaroase care se gasesc acolo.

spatiul virtual e mare, deci avem loc toti.


mihail

buey..am eu multe belele,tot mi se spune asta..iar eu de timpit ce sint nu reusesc sa ma tin de cuvint..dar o sa ma tin,o sa vezi dar am o problema:gasesc undeva spus,postat o enormitate nu am voie sa o pomenesc sa discutam despre ea ? In sensul bun al cuvintului . ::)

cara

clar ca putem discuta despre enormitatile noastre!

si eu cand ma citesc in urma imi vine sa-mi dau ban trei zile!  :D

mihail

I-am cerut parerea si lui Erwin,daca este potrivit sa ridic anumite intrebari despre un subiect gasit trata eronat pe un forum dar fara a indica sub nicio forma sursa.La modul general.
Deoarece esti moderator,iti respect decizia si astept decizia ta si a colegului tau.
Voi proceda asa cum ve-ti dori voi.


p.s. ma tot intreaba nevasta-mea de ce nu-mi  fac un forum in care sa pot bate cimpii dupa dorinta muschiului meu.
Interesanta idee.
Promit ca daca gasesc un titlu potrivit,foarte apropiat,ma pun pe treaba.Cum ar fi un forum in care toti sa fie moderatori ?

opiadc



                   :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

                  Doamne, Mihail, cu tine nu se plictiseste omul!

Marmoset

Mihail, un blog sa-ti faci!

cara

Quote from: mihail on April 24, 2009, 07:49:45 PM
I-am cerut parerea si lui Erwin,daca este potrivit sa ridic anumite intrebari despre un subiect gasit trata eronat pe un forum dar fara a indica sub nicio forma sursa.La modul general.
Deoarece esti moderator,iti respect decizia si astept decizia ta si a colegului tau.
Voi proceda asa cum ve-ti dori voi.


p.s. ma tot intreaba nevasta-mea de ce nu-mi  fac un forum in care sa pot bate cimpii dupa dorinta muschiului meu.
Interesanta idee.
Promit ca daca gasesc un titlu potrivit,foarte apropiat,ma pun pe treaba.Cum ar fi un forum in care toti sa fie moderatori ?


haide bre, ca nu taiem noi si spanzuram prin forumul asta, ca nu-i al mamelor noastre  ;D

ideea era sa nu mai intretii starea de asediu cu coegii nostri de pe egradini. atat. in rest, vant la pupa, cum ti-am zis!

Felix

Quote from: opiadc on April 24, 2009, 06:29:41 PM
           Eu vreau doar sa spun ca lucrand de atatia ani cu oamenii am invatat o regula de aur:' Nu este fair-play si nici de bun gust sa denigrezi mereu concurenta'.Ridica semne de intrebare ...

...Sunt de acord cu tine...firma la care lucrez si care este in Top 5 la nivel national are o politica similara..concurenta nu ne intereseaza :)..noi avem scopul nostru..


Quote from: mihail on April 24, 2009, 07:49:45 PM
Promit ca daca gasesc un titlu potrivit,foarte apropiat,ma pun pe treaba.Cum ar fi un forum in care toti sa fie moderatori ?[/sub]


Fiecare este liber sa faca ce doreste :) ....cand intri insa in casa omului trebuie sa-i respecti regulile...fie ca iti convine sau nu

Quote from: einsteinitza on April 24, 2009, 05:37:56 PM
Cred că fiecare e liber să ofere unele informații la liber, pentru toată lumea, alte informații doar persoanelor care doresc, de pe un anumit forum.Atunci când undeva ți se trage un șut în fund, nu cred că ai dispoziția necesară să le  dai mura-n gură informații.

Oarecum ai dreptate :) Insa nu exista prea multe informatii pe care sa nu le poti gasi pe Google...daca stii ce si cum sa cauti :)
Daca sunt expuse public si aici..care-i problema ? :)))
Inseamna ca nivelul informational al forumului nostru va mai creste un pic :)..ceea ce-i numai de bine :)

Si acu sa va zic si eu ceva....nu stiu ce au unii cu altii..si nici nu ma intereseaza...Din punctul meu de vedere, si nu doar al meu, mai sunt si altii(mai timizi, care nu si-l expun) , oamenii de pe Egradini sunt prietenii nostri...Pe bune.
Nu iubim toti natura ? Scopul principal al forumurilor noastre nu este de a cunoaste/prezenta tot ce-i mai frumos din ea ?
Nu semanati discordie si nu aruncati cu pietre doar ca ati avut probleme de acomodare vreunul dintre voi...
De azi nu mai glumesc pe tema asta..cine se mai ia de Egradini , in mod subtil sau nu...isi ia BAN...permanent.(de la a 2-a abatere)
PUNCT.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

ozimandias

 :o
Si-o sa ne unim?
Ca tot iubim toti natura!

Mihai

Salut!
Ma bucur ca esti online,am o intrebare si atat:este ilegal si imoral sa activezi pe mai multe Forumuri?
Daca da ,eu unul ma retrag ...cu parere de rau ce-i drept,dar asta este.
Multumesc!

Felix

De unde ai tras asemenea concluzii ?..este libertatea fiecaruia sa activeze pe cate forumuri doreste :))))))))))))))))))))))))))
Voi chiar nu ati citit Regulamentul ? Este aici:

http://www.totalmush.com/plante/index.php/topic,228.0.html

Sa mi-l pun oare la semnatura ? :)))))))))))))))
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci