Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Fleurf

Pai tocmai am lansat invitatia Geta! Toti sunteti bine primiti  :-*

GetaV

Trebuie "s-o punem", nu-i asa fetele?

myky

da, deci eu la myo nu ma duc, asta ar insemna sa intru in discutii iar cu barbatu-meu, ca nu vrea sa ne mutam la niculesti, si prefera bucurestiul asta infect.
myo, toata admiratia mea!

stefana

Eu ti-as propune o vizita ;D in schimb de experienta si iti spune ea cum e cu viata la... "mosie "

doina

Quote from: ozimandias on May 16, 2009, 09:28:41 PM
Ma bucur pentru voi!
Myo, mai ai viespi? Ca sa stiu daca voi veni a urmatoarea vizita cu copilul sau nu  :D


N-am vazut nici o viespe cat am stat acolo .

myky

eu stiu foarte bine cum e viata la mosie, am trait 20 de ani in una asemanatoare.
tocmai de aceea o admir.

ozimandias

Quote from: doina on May 16, 2009, 09:41:40 PM

N-am vazut nici o viespe cat am stat acolo .
Da, Doina... dar tu nu te-ai bagat in toate ungherele cum a facut fiica mea  :D :D :D

myosotis

Viespi nu prea sunt, deocamdata. Asa ca poti aduce cupilul, cand va hotarati sa veniti.

Nicol Caloian

Impresii de la mine? Pai vedeti pozele puse de Stefana si nu mai trebuie sa spun eu nimic. Cu atat mai mult cu cat cuvintele mele sunt palide pe langa ce-am simtit astazi. Aerul curat si mirosul salcamilor infloriti amastacat cu cel de trandafiri, iarba si pamant "curat" m-au facut sa ma simt ca intr-o alta lume. A fost supeeeeeerb!

stefana

Si ca sa menajez inimile sensibile, nu am mai pus fotografii facute in sere :D... decat vreo 2.

mihail

daca,ma enervez si fac un efort....si ajung la Cimpina,sa vezi cum regreti ideea "ca toti sint bineveniti"  ;D :D ::)

vernil

Ca intotdeauna, mosia lui Myo impresioneaza pe toata lumea. Mereu ma intreb de unde gaseste Myo putere  sa le faca pe toate.

Fleurf

Quote from: mihail on May 16, 2009, 10:55:18 PM
daca,ma enervez si fac un efort....si ajung la Cimpina,sa vezi cum regreti ideea "ca toti sint bineveniti"  ;D :D ::)
Nu stii pana nu incerci!  :D Dar daca te enervezi poti afla  ;)

Sunt putine lucrurile pe care le regret, dar mai bine sa regtret ceva decat sa ma intreb mereu cum ar fi fost daca....

costieanuconstantin

nu poti sa regreti toate de  --- "" la ce-ar fi fost daca ""
  ex:nu poti sa zici , ca iti pare rau, ca nu te-ai calugarit, ca putea-i pierde avantajele vietii laice !!!!!!   :'(  ;D  ;) :D  :-*

scuze ,nu era cu nici-o intentie !!!! :)

mihail

Bineeee,tu ai vrut-o! ;D
O sa ne scoatem ochii si-ndirect,treba ta...tu esti prima! ::)
Mai ai de trait doua luni,apoi imi iau carnetelul si.....brrrrrrm,direct la Bran via Cimpina.
Ce faci ?...vinzi tot si pleci in Spania ?
Acu' daca tot vin imi permit sa-ti sufgerez un mic detaliu (este din prietenie):schimba vasele de la florile din colturi.Alege o singura culoare,prea sint diferite si strica munca ta.
Ai pus ceva suflet ( deci ,pina la urma ai  ;D) si zau ca e pacat.Patru ghivece ,trei culori.
Sa nu te superi,nu am facut-o din "rautacism"

ozimandias

Quote from: mihail on May 17, 2009, 09:09:46 AM
schimba vasele de la florile din colturi.
Bine, ar mai fi si acoperisul casei din fundal... are o culoarea...  ;D  :P

Fleur, foarte frumoasa curtea ta. (am glumit, mai sus... lasa-le asa, colorate, se vede ca ca nu le-ai luat toate odata )
Promit ca daca am drum prin Campina, te sun inainte. Oricum vroiam sa vad acei streptocarpusi imensi de care spunea Nicol...(si nu numai)


stefana

Ca si gradina lui Myosotis, frumusetile de la Fleur trebuie admirate in direct. Nu sunt cuvinte suficiente sa le descrie ;D

myosotis

Nu stiu cat o fi din Valea ursilor la Campina, dar din Bucuresti se ajunge repede  ;D .

mihail

Valea Ursului ...Bre ! ::)
Frumusetele alea de care tot vorbiti voi,contin si niste balcoane ? ;D

Marmoset

Myosotis, nu stiu daca mi s-a intamplat vreodata sa raman cu gura cascata, in adevaratul sens al cuvantului, cand am vazut ceva! Ei, acum am patit-o, vazand pozele de la mosia ta! Cat despre forumistele care te-au vizitat, atat mai pot spune: fericitelor si privilegiatelor!

Nicol Caloian

Daca-ti faceai timp erai si tu privilegiata  :D  :D  ;D

Fleurf

Quote from: mihail on May 17, 2009, 09:09:46 AM
Bineeee,tu ai vrut-o! ;D
O sa ne scoatem ochii si-ndirect,treba ta...tu esti prima! ::)
Mai ai de trait doua luni,apoi imi iau carnetelul si.....brrrrrrm,direct la Bran via Cimpina.
Ce faci ?...vinzi tot si pleci in Spania ?
Acu' daca tot vin imi permit sa-ti sufgerez un mic detaliu (este din prietenie):schimba vasele de la florile din colturi.Alege o singura culoare,prea sint diferite si strica munca ta.
Ai pus ceva suflet ( deci ,pina la urma ai  ;D) si zau ca e pacat.Patru ghivece ,trei culori.
Sa nu te superi,nu am facut-o din "rautacism"
Mihail  eu nu scot ochii nimanui, nici macar la figurat, iar daca-ti inchipui c-o sa-ti permit tie asta, te inseli. Cui nu-i place ce vede la mine n-are decat sa plece si sa nu mai revina niciodata. Iar ca mai am de trait 2 luni  :D  :D  :D, asta numai Dumnezeu o stie, si mai bine ai grija de tine ca vei fi proaspat sofer si drumul lung cu muuulti nebuni pe el  ;)
Daca eram singura plecam de mult, dar cum nu sunt...ma vei gasi tot la Campina, ca nu dau eu bir cu fugitii asa usor.
Florile din colturi, sunt provizorii iar unele ghivece trebuie schimbate dar n-am gasit ceea ce am nevoie, fiindca in afara esteticului sunt si alte considerente de care trebuie tinut seama. Oricum prietenii mei vad valoarea florii si numai carcotasii ca tine se uita intai la ghiveci.
Suflet pun in tot ce fac, dar cum eu nu sunt perfecta si ceea ce fac are imperfectiuni mai mari sau mai mici. Probabil vei mai gasi si altele de criticat, dar eu ti-o spun de acum ca eu ma simt bine in casa mea iar parerile altora nu le iau in seama decat in masura in care corespund modului meu de a gandi.

penelopa

Myo, într-adevăr ai o splendoare de grădină!!  :o .......... dar şi  o  ......  "grădină zoologică"  :)
Am şi eu o curiozitate ... sau mai multe:  găinile, nu-ţi strică grădian??.... câinii, nu se bălăcesc  în piscină ?  :D

myosotis

Imi pare rau ca nu ai venit si tu. Nici GetaV nu a mai ajuns din pricina unor musafiri neasteptati.
Gainile mai scurma pe ici pe colo, dar in general nu pot spune ca au stricat ceva. Au si o curte a lor, destul de mare, de unde ies numai din cand in cand.  Cainii nu intra, sau mai bine zis nici n-au incercat sa intre in piscina. Nu-i pot prinde nici sa-i spal. Oricum, piscina e balta de broaste de doi ani. E stricata instalatia de filtrare.

penelopa

Dacă ai şti, Myo, de când îmi doresc să-ţi văd grădina!!!! :)
Dar, data viitoare nu mai scap ocazia. Vin cu Mădă.
Te întrebam de găini fiindcă soţul meu vrea, neapărat, găini iar eu tot caut nod în papură ca să nu  luăm.
Iar Tarei mele  (căţeluşa Husky) nu-i scapă nicio băltoacă. Ce-ar mai înnota ea într-o piscină ca a ta  :D
Mă gândesc, ce se va întâmpla când îmi voi face mini-băltoaca mea.  ;)